Close
  • Ana
  • /
  • Arabalar
  • /
  • Bu uygulamalar ve gadget'larla sürüşünüzü takip edin

Bu uygulamalar ve gadget'larla sürüşünüzü takip edin

Sürüş deneyiminize bazı teknolojik zeka katmak için otonom ya da başka türlü yepyeni bir motor satın almanıza gerek yok - artık araç kullanımınızı takip etmek için bir sürü gadget var. Telefonunuz dışında hiçbir şeyle çalışmayın.


Bunları sürüşünüz için fitness takipçileri gibi düşünün: Nerelerde yakıt harcadığınızı, nerede daha güvenli olabileceğinizi görebilir ve genellikle daha iyi bir sürücüye sahip olabilirsiniz (hatta sigortanızdan biraz para bile alabilirsiniz). Aşağıdaki listeden favori seçimlerimize göz atın.

Aviva Drive

Aviva

Birçok telematik uygulaması sigortacılar tarafından geliştirilir - çünkü daha güvenli sürüş, daha az kaza ve daha ucuz sigorta anlamına gelir - ve bu,Aviva DriveAndroid ve iOS için. Uygulamayı harekete geçirmek için Aviva müşterisi olmak zorunda değilsiniz, ancak puanlarınız yeterince iyiyse şirketten bir sigorta indirimi alabilirsiniz.

Aviva Drive, sürüş rotalarınızı, sürüş sürelerinizi, hızlanma ve frenlemeyi, yakıt tüketimini ve daha fazlasını izleyerek tüm bu verileri 200 mil sonra genel bir sürüş güvenliği puanına yerleştirir. Sürüş indirimi olsun ya da olmasın, son yolculuklarınıza geri dönüp bakmak ve sürüş performansınızın zaman içinde nasıl değişmiş olabileceğini izlemek ilginçtir.


Bedava |Aviva Drive'ı Edinin

TomTom Curfer

TomTom


Uydu navigasyon uzmanları TomTom, Curfer ile araç izleme dünyasına da adım atıyor - bu alçakgönüllü görünümlü kara kutu, doğrudan motorunuzun arıza teşhis portuna takılır (bugün yoldaki çoğu modelle uyumludur) ve yapabileceğiniz birçok bilgiyi geri verir. sürüşünüzü iyileştirmek için kullanın veya ne kadar dikkatsiz davrandığınıza dair daha iyi bir fikir edin.

Curfer'ın kendisi Android veya iOS için ücretsiz bir uygulama ile eşleşir ve telefonunuzdan gelen veriler (seyahat ettiği hız gibi) daha sonra aracınızın sağladığı diğer bilgileri artırmak için kullanılır. Hızlanma, frenleme, viraj alma ve rölanti gibi kilit alanlarda 100 üzerinden puan alırsınız ve motor tanılamasından gelen birçok ayrıntı da vardır.


£ 59 | TomTom Curfer Satın Alın

Tesco Drive

Tesco

Aviva'nın yapabileceği her şeyi ... Tesco da yapabilir.Tesco DriveYukarıdaki Aviva Drive ile hemen hemen aynı şekilde çalışır ve hatta aynı adlandırma kuralını ödünç alır: iPhone veya Android telefonunuzda çalışır, sürüşünüzü not eder ve ardından size bir sonraki araç sigorta priminizde bir indirim sunar. Yolda yeterince güvende olduğunuzu.

Uygulama, viraj alma, frenleme, hızlanma ve hızlanma dahil olmak üzere sürüşünüzün farklı yönlerini ölçer ve ardından size tanıdık trafik ışıkları sistemine dayalı renk kodlu bir derecelendirme verir - bu arada kırmızı, kötü bir sürücü olduğunuzu gösterir. Tesco'nun uygulaması 200 yerine 250 mil biraz daha izlemeye devam ediyor, ancak arkasındaki temel teknoloji aynı.


Bedava |Tesco Drive'ı Edinin

Flo

Flo

Gelecek vaad eden başlangıçFlosizi daha iyi bir sürücü yapmak, benzin parasından tasarruf etmek ve geriye dönüp bakıp analiz etmeniz için size tüm seyahatlerinizin bir kaydını vermek istiyor. Tüm seyahatlerinizden puanlar alabilirsiniz ve geliştiricileri, bu puanların belirli durumlarda araba sigortanızda indirim kazanacak kadar doğru olduğunu söylüyor. Ücretsiz Flo uygulaması Android ve iOS'ta mevcuttur.

Flo'ya Facebook veya Google kimlik bilgilerinizle veya yalnızca bir e-posta adresiyle kaydolabilirsiniz ve verileriniz web üzerinden de kullanılabilir, böylece ona ulaşmak için her zaman telefonunuzu gagalamak zorunda kalmazsınız. Uygulamanın kendisi güzel bir şekilde tasarlanmıştır ve sürücülerinize başladığınızda otomatik olarak başlar, böylece her seferinde başlatmayı hatırlamanıza gerek kalmaz.

Bedava |Flo alın

Wejo

Wejo

WejoFlo'ya çok benziyor, ancak biraz daha fazla işletmeleri ve sigortacıları hedef alıyor - yeni başlıyor ancak iOS ve Android için halihazırda mevcut olan telematik uygulamaları var ve bunları sürüşünüzü kaydetmek, denemek ve geliştirmek için kullanabilirsiniz. ve hatta uygulamayı kullanarak ve içindeki bazı özel teklifleri kabul ederek ödüller kazanın.

Şu anda sürüşünüzle ilgili ayrıntılı analitiklerin yolunda çok fazla şey yok, ancak bir sürüş puanı ve yakın zamanda yaptığınız yolculuklara hızlı bir genel bakış alıyorsunuz (iş için araba kullanmanız gerekiyorsa, çok kullanışlı geliyor). Şu anda piyasadaki en gösterişli ölçülü sürüş uygulaması değil, ancak gelecekte göz atmaya değer bir uygulama.

Bedava |Wejo'yu alın

Otomatik

Otomatik

Maalesef ölçülü en iyi sürüş çözümlerinden biri şu an için yalnızca ABD'dir, en azından resmi olarak - eğer bir tane alabilirseniz, ABD dışındaki arabanızda işe yarayabilir, ancak bunu garanti edemeyiz (ve mücadele edebilirsiniz. uygulamanın çalışmasını sağlamak için).Otomatikhem doğrudan arabanızın motoruna bağlanan bir dongle hem de Android, iOS ve web üzerinde çalışan bir uygulama kullanır.

Otomatik, adaptör aracılığıyla mekanik sorunları teşhis etmenize, yolculuklar ve benzin maliyetleri hakkında bilgi almanıza ve hız sınırını ne sıklıkla aştığınızı ve çok geç fren yaptığınızı görmenize yardımcı olur. Otomatik'in yardımıyla, sürüşünüzü iyileştirmenize yardımcı olanlardan işletme giderlerinizi kaydedenlere kadar bir dizi başka uygulama ile de bağlantılıdır.

129,95 $ (yaklaşık 95 £) |Otomatik Satın Al

  • Avrupa'nın en iyi sürüş yolları: Pingtwitter hızlı şeridi otoyol cennetine götürür