Close

Koşu Bandı: Koşu bandı alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Koşu bandı satın almak, sağlık ve fitness yolculuğunuz için ciddi bir yatırımdır. Ve herhangi bir büyük satın alma işleminde olduğu gibi, koşu bandı seçimi de bunaltıcı olabilir. Satın almadan önce boyut, motor, programlar, depolama alanı, katlama veya katlamama ve diğer hususlar gibi dikkate alınması gereken birçok özellik vardır.


Ama korkma. Satın alma rehberimiz, doğru kararı vermenize yardımcı olacak ve ürünü seçerken bir el kitabı görevi görecektir.en iyi koşu bandı. Doğru makine ile bu sağlık ve zindelik hedeflerinize evinizin rahatlığında ulaşabilirsiniz.

bağcıklarını bağlamadan önceen iyi koşu ayakkabılarıve en yakın koşu bandı mağazasına gidin (yani: internet), bunu okuyun.

Bugünün en iyi Koşu Bandı fırsatları 143 Amazon müşteri yorumu ☆☆☆☆☆Opti Motorsuz Katlanır... argos.com.tr 129.99 £ Görünümİndirimli Fiyat Nero Sports - Katlanabilir... Amazon Prime £299.99 £279.99 GörüntüleWalkingPad A1 Pro Katlanır... John Lewis 549,99 £ Görünüm Akıllı Koşu Bandı T540c Decathlon Türkiye 549,99 £ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Koşu bandı satın almak: Fitness ve sağlık hedefleriniz nelerdir?

Bir koşu bandının özelliklerine dalmadan önce, kendinize hedeflerinizin ne olduğunu sorun, çünkü bunlar bir üniteye ne kadar harcama yapacağınızı belirleyecektir. Örneğin, yalnızca haftada birkaç kez yürüyüş yapmak için kullanmayı düşünüyorsanız, 4.0 HP'lik güçlü bir motora sahip bir koşu bandına yatırım yapmanıza gerek yoktur.

Öte yandan, hedefiniz kilo vermekse, HIIT eğitimini dahil etmek istiyor olabilirsiniz ve bu nedenle sık kullanıma dayanabilecek kaliteli bir makine için biraz daha fazla harcama yapmanız gerekecektir.


Fitness hedefleriniz ve bir koşu bandının hayatınıza nasıl sığacağı konusunda netleştikten sonra, teknik özelliklere bakabilirsiniz. Bunlar, ekipmandan alabileceğiniz egzersiz türünü belirleyecektir. Onlara daha yakından bakalım.

koşu bandı


Kredi: Magda Ehlers Pexels

Dikkate alınması gereken koşu bandı özellikleri

1. Motor

Motor, seviyenize ve ağırlık gereksinimlerinize bağlı olarak düşünmeniz gereken bir koşu bandının kalbinde yer alır. Motorun boyutuna veya daha spesifik olarak hangi beygir gücüne (HP) verebileceğine dikkat edin.

Kural olarak, makine yürüyüş ve hafif koşu için kullanılacaksa 2,0 HP'lik bir makine yeterli olacaktır. Ortalama bir koşucu, 2,5 HP'nin üzerinde bir makineye yatırım yapmak zorundayken, özel koşucu, zorlu bir oturuma dayanabilmesi için makinenin 3,0 HP'nin üzerinde olmasını sağlamalıdır.


2. Maksimum ağırlık

Maksimum ağırlığı düşündüğümüzde, koşu bandının desteklediği ağırlıktan bahsediyoruz. Bir koşu bandının destekleyebileceği maksimum ağırlık ne kadar yüksekse, o kadar sağlam ve sessiz olacaktır. Bir kılavuz olarak, kendi ağırlığınızın çok üzerinde bir ağırlığı destekleyen bir makine seçin. Bu, koşu bandının sizin ve antrenmanınız için yeterince güçlü ve sağlam olacağı konusunda size gönül rahatlığı verecektir.

koşu bandı

(Görüntü kredisi: Pixabay)

3. En yüksek hız

Kendinize koşu bandınızın ne kadar hızlı gitmesi gerektiğini sorun. Bir alt uç koşu bandı normalde yürüyüş veya hafif koşu için ideal olan 12mph civarında bir hıza ulaşırken, üst düzey modeller, ciddi antrenör için harika olan 15 ila 20mph'ye kadar her şeye gidebilir. Daha yüksek bir hız sınırına daha yüksek bir fiyat eşlik ettiğini söylemek yeterli.

4. Eğim

Bir koşu bandında koşmak, özellikle sabit bir düz hızda sürekli koşarken monoton olabilir. Ancak koşu bandı kemerini yükselten bir eğim düğmesi, antrenmanınız için size daha fazla meydan okuma sağlar. Gerçek hayattaki koşu koşullarını simüle etmeye yardımcı olmanın yanı sıra daha kısa sürelerde daha yoğun antrenmanları dahil edebileceksiniz.


Bir makinenin fiyatı, bu özelliğin otomatik olarak yerleşik olup olmadığını veya manuel olarak ayarlanması gerekip gerekmediğini belirleyecektir. İlk koşu bandı kullanımınız yürümeye odaklanacak olsa bile bu işlevi göz önünde bulundurmaya değer. Daha fit hale geldikçe kendinize meydan okumak ve antrenmanlarınızı bir adım öteye taşımak isteyebilirsiniz.

Çoğu koşu bandında genellikle bir eğim işlevi bulunurken, hepsinde bir düşüş işlevi düğmesi bulunmaz. Azalan bir koşu bandı, bacaklarınızı güçlendirmek için inanılmazdır.

5. Güverte

Koşu platformu boyutu, makine için ne kadar alana sahip olduğunuza ve koşunun ne kadar rahat olduğuna göre belirlenir. Ortalama boyut yaklaşık 20” x 55”, ortalama bir boydaysanız mükemmel. Daha uzun insanlar daha geniş bir koşu bandına yatırım yapmalıdır.

Ayrıca bir kayışın kalınlığına dikkat etmeye değer. Daha ucuz versiyonlar, adım atarken kayış bir yandan diğer yana hareket edebileceğinden, sizi durmaya veya kaymaya daha yatkın hale getirebilir.

Koşmak dizlerinizi yorar, bu nedenle dizlerinizi korumak istiyorsanız, 2 katlı koşu bandı ve bir tür şok emme sistemi ile gelen koşu bantlarına yatırım yapmalısınız. Bacaklarınızın maruz kaldığı etkiyi önemli ölçüde azaltabilir ve daha güvenli bir egzersiz yapabilir.

6. Kalp atış hızı izleme

Bir antrenmana çaba harcadığımızda, motive kalmak için performansımızı ölçmek iyidir. İyi bir kalp atış hızı monitörü ile yağ yakma bölgesinde olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Çoğu koşu bandı, koşu bandının yanlarında bilgisayarda bilgileri görüntüleyen tutma yerleriyle birlikte gelir. Değilse, her zaman birkalp atış hızı kayışıya da rehberimizden bir şeyen iyi koşu saatleri.

7. Konsol

Tüm koşu bantları, vücudunuz ve antrenmanınız hakkında hız, mesafe, kalp atış hızı, yakılan kalori vb. gibi bilgiler sağlayacak bir tür konsolla birlikte gelir. Daha ucuz modeller, yalnızca antrenmanınızın ayrıntıları hakkında endişelenmezseniz iyi olan temel özelliklere sahip olacaktır.

Ancak, bazen daha ucuz koşu bantlarının ekranda arka aydınlatma olmadan LCD'nin kalitesine yetersiz kaldığını unutmayın. Ancak daha fazla özellik ve uygulama bağlantısı sizi koşu bandını daha fazla kullanmaya itecekse, daha üst düzey bir modele yatırım yapmaya değer. Size sunulan bilgiler sonsuzdur.

Hatta bazıları, bilgileri diğer cihazlarla senkronize etmenize ve ilerlemenizi takip etmenize yardımcı olan Bluetooth bağlantısı ile birlikte gelir.

Bugünün en iyi Koşu Bandı fırsatları 143 Amazon müşteri yorumu ☆☆☆☆☆Opti Motorsuz Katlanır... argos.com.tr 129.99 £ Görünümİndirimli Fiyat Nero Sports - Katlanabilir... Amazon Prime £299.99 £279.99 GörüntüleWalkingPad A1 Pro Katlanır... John Lewis 549,99 £ Görünüm Akıllı Koşu Bandı T540c Decathlon Türkiye 549,99 £ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz