Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Twitter'ın İpucu Jar, tweet'leriniz için ödeme almanızı sağlar

Twitter'ın İpucu Jar, tweet'leriniz için ödeme almanızı sağlar

Merakla beklenen Twitter Tip Jar çıktı ve dolar faturalarıyla doldurulmaya hazır - en azından sanal olarak. Şimdiye kadar, desteklerini göstermek için takipçilerini arayan Twitter kullanıcıları, Venmo ayrıntılarını veya bir Patreon bağlantılarını dağıtmak zorunda kaldı. Ancak Twitter Tip Jar ile süreç daha da kolaylaştı.

Yeni İpucu Kavanozu, bir kullanıcının profilinde, mesaj ve bildirim düğmelerinin yanında bulunur. Tıklandığında, bağlantılı hesaplara bağlı olarak, ödeme yapmak için hangi platformu kullanmak istediğinizi seçmenizi sağlar.

Şu anda Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo ekleyebilirsiniz. iOS kullanıcıları Apple Cash'i kullanabilirken, Android kullanıcıları Spaces'ı kullanabilir. Ve iyi haber şu ki, Twitter bir kesinti yapmıyor.

Twitter


İpucu Kavanozu nasıl kullanılır

(Resim kredisi: Twitter)

Twitter'ı İngilizce (mobil cihazlarda) kullanan herkes İpucu Jar'ı kullanarak ödeme yapabilirken, şu anda yalnızca belirli bir kullanıcı grubu hesaplarında bir İpucu Jar oluşturabilir. Twitter, listenin yaratıcıları, gazetecileri, uzmanları ve kar amacı gütmeyen kuruluşları içereceğini söyledi. Liste görünüşe göre genişleyecek, ancak şu anda kriterler mavi tik alanlar kadar belirsiz.


Buna göreEngadget, Twitter, içerik oluşturucuların hesaplarından para kazanmaları için başka yollar üzerinde de çalışıyor. Bu, Spaces etkinliklerine bilet satma yeteneğini ve bir abonelik hizmeti aracılığıyla özel içerik sağlama yeteneğini içerebilir.

PayPal kullananlar için, Twitter kullanıcısı@RachelTobacÖdeme yaptığınız kişinin adresinize otomatik olarak gönderilmesiyle ilgili bir sorun ortaya çıktı. Bu, Twitter'dan ziyade bir PayPal sorunudur, ancak tanımadığınız birine bahşiş vermeden önce bilmeye değer.


Twitter'daki bir ödeme sisteminin - aşırılık yanlısı gruplardan doğrudan yasadışı olanlara - neler getirebileceğinin daha karanlık sonuçlarını düşünmemek zor, ancak yaratıcılara yetenekleri için ödeme yapmaları için bir yol sağlıyorsa, içinde bir miktar iyilik olması gerekir.