Close
  • Ana
  • /
  • Internet
  • /
  • Twitter, Tweetlerim için bana ödeme yapmanıza izin vermek istiyor

Twitter, Tweetlerim için bana ödeme yapmanıza izin vermek istiyor

Twitter başkanı Jack Dorsey, insanların platformda en sevdiğiniz tweeter'lara bahşiş vermesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. Görünüşe göre, Baş Twit, insanlara en sevdikleri mikro blogculara abone olma veya bağış yapma yolu sunmanın, şirketin platformdan para kazanmasının başka bir yolu olabileceğini öne sürdü. Muhtemelen biraz ipucu alacaktı, ancak aynı zamanda yaratıcıların zarif bir şekilde yürütülen mini-missiflerden biraz para kazanmalarını sağlayacaktı.

Girişim, platformun belirsiz reklam oranları çağında geliri artırmak için aradığı birkaç yoldan biri. Bu tür Patreon'a benziyor, ancak potansiyel olarak daha çekici. Örneğin, favori tweeter'ınız özellikle harika bir şey söylüyorsa, neden onlara bir kuruş atmıyorsunuz? Sonuçta, insanlar tweetlerini doğru yapmak için çok zaman harcıyorlar ve sonuçlar harika olabilir. Şirket ayrıca adımlar atıyoryanlış bilgiyle mücadele, tüm sosyal medya şirketleri için büyük bir sorundur.

Platformda büyük bir ün ve servetin bana gelmesini beklerken, geniş bantımdan şikayet ederken ve benden çok daha zeki insanları retweet ederken, bu bana mantıklı geliyor, @IanMorris78. Sizi güldüren veya gerçekten eğiten tweetler için diğer insanlara teşekkür edebilmek gerçekten faydalı olacaktır. Twitter'da bazı harikalar var ve şirketin onları TikTok ve Instagram'a gitmemeleri için ödüllendirmesi faydalı olur.

Gizmodo'ya göre, Jack'in yorumları Goldman Sachs Teknoloji ve İnternet Konferansı'na gönderildi. 'Bence odaklanmak istediğimiz ilk şey, Twitter'a katkıda bulunan insanlara yönelik ekonomik teşviktir.” Bir Twitter sözcüsü daha sonra Giz'e birçok şey hakkında heyecanlı olsalar da, bu özel şeyin sadece bir potansiyel fikir olduğunu söyledi.


Ve takipçilere bahşiş vermek, içerik oluşturucuların reklam tabanlı olmayan para kazanmaları için başka bir potansiyel yol sunar. Bunu bir gazeteci olarak söyleyebilirim, ancak yüksek düzeyde sponsorlu gönderiler, okuyuculara ürünlere özellikle tarafsız bir yol sunmuyor. Etkileyen kişi, yardımcı, sponsor olmayan içeriğe dayalı olarak para kazanıyorsa, bu iyi bir şey olur. Elbette, birinin reklam içeriği yayınlamasını ve ardından 'doğaçlama' bir reklamın keyfini çıkarmasını engellemek için alınan önlemlere bağlı olarak da kötü bir şey olabilir. büyük bir markadan ipucu.

Yine de, ilginç içerik için insanları ödüllendiren bir hizmet olarak kabul edildiğinde, bu konseptle gerçekten ilgileniyorum.


Kaynak:Gizmodo