Close
  • Ana
  • /
  • Özellikleri
  • /
  • Nihai MMA antrenmanı: Michael 'Venom' Sayfası şampiyonların güç ve güç geliştirme antrenmanını ortaya koyuyor

Nihai MMA antrenmanı: Michael 'Venom' Sayfası şampiyonların güç ve güç geliştirme antrenmanını ortaya koyuyor

MMA savaşçıları zordur. amacıylakas kütlesi oluşturmak, sıkı antrenman yaparlar ve ortalama bir insanı kırabilecek direnç eğitimi ve kardiyo seansları kullanırlar. ingilizMMA yıldızı Michael 'Venom' Sayfası(veya kısaca MVP) sıkı antrenmanla bilinir ve spor salonuna 'sadece' vurmanın yanı sıra, jiu jitsu, güreş ve kickboks gibi çeşitli dövüş sanatlarına da güvenmesi gerektiğinin tamamen farkındadır.

Elbette, Venom'unnasıl kilo verilirama kaslı ama zayıf fiziğini korumak için. MVP, spor salonunda sadece bir saat geçirmekle kalmaz, aynı zamanda süper setler yaparak kas aktivasyonunu en üst düzeye çıkarır.

Her şeyi buradan okuyabilirsiniz, ancak halihazırda oldukça iyi durumda değilseniz lütfen bu antrenmanı denemeyin. Bu, Couch-to-5K türü bir fırsat değildir.

Michael


Kas kütlesi oluşturmak istiyorsanız direnç eğitiminden kaçınamazsınız

(Resim kredisi: Michael Page)

Tipik bir MMA halter seansı neye benziyor?

Bir süper set gerçekleştirmek için, egzersizler arasında dinlenmeden bir egzersizden diğerine atlamanız gerekir. Süper setler, zaten zor olan egzersizleri daha da zorlaştırmanın harika bir yoludur. Kötülere dinlenmek yok.


Ortalama bir ağırlık kaldırma seansı kabaca bir saat uzunluğundadır ve çok sayıda süper set içerir. 'MMA'da, daha çok patlayıcı güçle ilgili, bu yüzden daha patlayıcı ağırlık antrenmanı yapıyoruz.' - Michael şöyle açıklıyor: 'Her şey çok dinamik ve olabildiğince çabuk yapılır. Yani, bench press yaptığımızda bile mesele yukarı çıkarken patlayıcı ve geri dönüş yolunda yavaş olmakla ilgilidir. Sonra sekiz tekrar yapar yapmaz yere zıplıyorsunuz ve beş şınav çekiyorsunuz ve bunu beş set için yapıyoruz '.

Aynısı bacak egzersizleri için de geçerlidir. Bu, bir dizi güç temizliği veya bölünmüş çömelme işlemini bitirdikten sonra, MVP'nin hemen ardından bazı tuck atlamaları yaptığı anlamına gelir.


MVP için tipik bir MMA halter seansı aşağıdaki gibidir (yürekli olanlar için değil!):

Ön ağız kavgası

Onlu üç set yapın.

Ön ağız kavgası benzerdirgeri ağız kavgasıtutmaktan farklı olması farkıhalteromuzlarınızda, göğsünüzün üstünde dinlendirin.

Bu egzersiz normalde sırt çömelmesinden daha küçük bir ağırlıkla gerçekleştirilir ve bu varyasyonu denemediyseniz, ağırlığı nasıl dengeleyeceğinizi hissetmek için daha küçük ağırlıklarla bir veya iki set yapın. Daha da iyisi, sizi tanıması için bir eğitim arkadaşı bulun.


Güç, tuck atlayışlarına (süperset) giren temizler

Bir dizi sekiz güç temizliği yapın ve ardından dinlenmeden bir dizi sekiz tutam sıçrama yapın. Üç kez tekrarlayın.

Güçlü bir temizlik yapmak için klasikten başlayınDeadliftbaşlangıç ​​pozu, yüklü halter önünüzde dinleniyor, düz sırtınız, Dik dururken, vücudunuz dik dururken durmanın aksine, halteri göğsünüzün üstüne fırlatıyorsunuz. Oraya vardığınızda, geri bırakabilir ve harekete yeniden yıldız verebilirsiniz.

Sekiz tekrarla işiniz bittiğinde, hemen sekiz tuck atlama yapın. Ayaklarınızı gerçekten yerden kaldırdığınızdan emin olun, böylece hepsi altınızda en yüksek pozisyonda kalsın.

Bench press alkış şınavına giriyor (süperset)

Bir dizi sekiz bench press ve ardından dinlenmeden beş alkış atlama seti yapın. Üç kez tekrarlayın.

Yapmakyatarak halter kaldırmaoldukça açıklayıcı, ancak bir hatırlatmaya ihtiyacınız olursa, konuyla ilgili makalemizi okuyun.

Sekiz tekrarınızı bitirdikten sonra, yerde beş tekrar alkış şınavı yapmaya gidersiniz. Alkışla şınav çekmek, normal şınavlardan daha patlayıcıdır çünkü kendinizi yerden kaldırıp alkışlayabilecek kadar yukarı itmeniz gerekir.

Bulgar bölünmüş ağız kavgası

Onlu üç set yapın.

Başka bir arka çömelme çeşidi. Bu, bir seferde yalnızca bir bacakta çalışır, bu nedenle normal bir sırt çömelme üzerinde daha az ağırlıkla çalışın.

Bulgar bölünmüş çömelme yapmak için, bacaklarınızdan birini arkanızda bir kutu üzerinde dinlendirin, böylece kaldırılır. Omuzlarınızda halter, çömelme yaparken çekirdek aktif hale gelir. Tek bacakla on tekrarınızı yaptıktan sonra, diğer bacakla da on tekrar yapın.

Tuck atlayışlarına giren ağırlıklara sahip akciğerler (süperset)

Bir dizi on ciğer yapın ve ardından dinlenmeden bir dizi on tuck sıçrama yapın. Üç kez tekrarlayın.

Ağırlıklı akciğerler yapmanın en iyi yolu kullanmaktırKettlebells. Kettlebell'leri her iki elinizle tutun ve egzersizi yaparken kollarınız yanlarda gövdenin yanında. Alanınız varsa, ileriye doğru yürüyebilir veya yerinde ciğerler yapabilirsiniz. Onluk set, her sette bacak başına on yaptığınız anlamına gelir.

Dinlenmeden, on tuck sıçrama yapmaya başlayın.

Michael

MVP'nin patlayıcı tarzı mükemmel kas gücü gerektirir

(Resim kredisi: Michael Page)

Bir MMA dövüşçüsü için tipik bir haftalık eğitim nasıl görünüyor?

'MMA'da öğrenecek çok şey var' diyor Michael - 'Bir buçuk saat güreşten önce jujitsu'da bir buçuk saat antrenman yapabilirim. Sonra bir ara vereceğim ve geri geleceğim ve biraz yer ve ağırlık antrenmanı yapacağım. Ardından fitness eğitimi yapacak, bir mola daha verecek, geri dönecek ve başka bir güreş dersi alacaksınız. Gerçekten dövüş kampına ve rakibe bağlı. '

Çarşamba ve Cuma günleri çoğunlukla fikir tartışması yapıyor. 'Koçum tartışmaya daha fazla zaman ayırmamı isterse, o zaman iki günden fazla zaman geçiririz' Önceki kamplarda MVP de her gün tam anlamıyla fikir tartışması yapıyordu. Fitness eğitiminde de durum aynı. Daha önce her gün fitness eğitimi verdim ve saatlerce teknik MMA eğitimi verdim. Bu çok iş gerektirir ve bir güne bölünmesi çok zordur. Öğrenilecek çok farklı yönler var '.

Gerçek fitness eğitimine gelince, MVP günün erken saatlerinde çok sayıda halter yapıyor ve ardından bir işkence odası makinelerinde kardiyo çalışması yapıyor. Onu bulacaksınçalışan makine,egzersiz bisikletidikey tırmanıcı veyakürek makinesi.

Günümüzün en iyi Spor Salonu ve Fitness fırsatları Body 60 için İndirimli Fiyat Ölçüm Bandı ... RayTour Şerit Ölçü Amazon 6,99 $ 4,56 $ GörüntüleTüm fiyatları görünBlue Fitness Mad Full Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon $ 7.30 GörüntüleTüm fiyatları görünMuc-Off Islak YağlamaMuc-Off Islak YağlamaAls.com5 dolar Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Vinsguir Ab Merdane Abs ... Vinsguir Ab Roller Amazon $ 19.99 $ 12.99 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon $ 21.99 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Aria Air Smart -...Fitbit Aria HavaLenovo ABD49,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Marcy Yaslanmış Egzersiz Bisikleti ... Marcy Yaslanmış ME-709 Amazon $ 199.99 $ 163.87 GörüntüleTüm fiyatları görünBowflex SelectTech 840 ...Bowflex SelectTech 840 KettlebellBowflex149,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Egzersizi Katlama Bluetooth ... Egzersiz Bisikleti için Dik Katlanır Egzersiz Bisikleti Macy's $ 319.99 $ 229 GörüntüleTüm fiyatları görünRapha - Panelli Mektup ...Rapha Patent JerseyBay Porter US & CA180 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz