Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS5'in aksine, Xbox Series X TOTAL geriye dönük uyumluluk elde ediyor

PS5'in aksine, Xbox Series X TOTAL geriye dönük uyumluluk elde ediyor

rağmenPS5Çarşamba günü teknoloji ağırlıklı canlı akışı sırasında çok sayıda büyük duyuru yaptı, oyuncuların kafalarını kaşıyan gerçeklerden biri konsolun geriye dönük uyumluluk yetenekleriydi. KıyasladığımızdaXbox Series XKonsollara 'çok kuşaklı' bir yaklaşım vaat eden, hepsi oldukça belirsiz görünüyordu.


Sunum sırasında,öncü sistem mimarı Mark CernyPS5'in teknik özelliklerine derin bir dalış yaptı. Bunlar arasında PS5’in geriye dönük uyumluluğu vardı ve bu 'çoğu' PS4 oyunu için geçerli olacak. Cerny, 'Yakın zamanda oyun süresine göre sıralanmış en iyi 100 PlayStation 4 oyununa bir göz attık ve neredeyse hepsinin PlayStation 5'te oynanabilir olmasını bekliyoruz' dedi.

Bazı insanlar anlaşılabilir bir şekilde bununla karıştı. Neden bazıları, ama hepsi değil? Hangi başlıklar kuralın istisnası olur ve PS5 kullanım ömrü boyunca güncellenirken durum böyle olur mu?

Bu arada Xbox Series X hayranlarının böyle bir şikayeti yok. PS5’in yaylarında bir çekim olarak Microsoft, Sony’nin büyük açıklamasına resmi Xbox hesabından bir hayranına tweet atarak yanıt verdi. İşte söylemek zorunda oldukları şey:

Şu anda Geriye Dönük Uyumlu olan tüm oyunlar, evet. Ayrıca tüm Xbox One oyunları.19 Mart 2020


Dolayısıyla, şu anda Xbox One'da oynanabilen her oyun (Xbox 360 ve geriye dönük uyumlu Xbox oyunları dahil), Series X'te de oynanabilir.Microsoft yalnızca Xbox 'aile' oyunlarını yayınlayacakÖnümüzdeki yıl için konsollara özel ürünler yerine Xbox One oyuncuları, Cyberpunk 2077 gibi oyunlara ücretsiz yeni nesil yükseltme alabilecekler.

Microsoft, Xbox One sahiplerini yeni nesil konsollarını seçerken markaya bağlı kalmaya teşvik etmek amacıyla ömür boyu Xbox oyuncuları için bir altyapı oluşturmaya çalışıyor. Sony kampından gelen iletişim eksikliğinde büyük bir fark var.


Ancak, PS5'in altında pek çok harika şey var. Cerny, yeni nesil ışın izleme yeteneklerini ve gelecekteki PS5 oyunlarının bir parçası olacak inanılmaz 3D sesi geliştirdi. Gelecekte PS5 daha fazla bilgi verdikçe daha fazlasını kesin olarak bileceğiz.

Bunu beğendin mi?


  • Xbox Series X: Bilmeniz gereken 13 şey
Bugünün en iyi Disney + fırsatları DisneyDisney + Aylık £ 5,99 / ay Görünüm-deDisney + Disney + Yıllık 59,99 Görünüm-deDisney +Bugünün en iyi Microsoft Xbox Elite Kablosuz Oyun Kumandası 560 Amazon müşteri yorumu Xbox Elite Series 2 Wireless ... Currys PC World 159 £ Düşük Stokları Görüntüle Xbox One Elite Kablosuz ... Amazon Prime 199,99 £ Xbox Elite Wireless'ı Görüntüleyin ... Amazon Prime £ 529,99 Görüntüle Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz