Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Urbanista Miami incelemesi: Sesleri neredeyse göründükleri kadar iyi olan gürültü önleyici kulaklıklar

Urbanista Miami incelemesi: Sesleri neredeyse göründükleri kadar iyi olan gürültü önleyici kulaklıklar

Urbanista Miami kablosuz gürültü önleyici kulak üstü kulaklıklar, biraz İskandinav tasarımına sahip uygun fiyatlı ürünler üretmesiyle tanınan İsveçli yaşam tarzı kulaklık markasının en yeni amiral gemisi ürünüdür. Birkaç yıl öncesine kadar, kulaklıklarının sesi oldukça inceydi ve yalnızca modern pop müzik dinleyen bir dinleyici kitlesi için fazlasıyla uygundu. Aynı zamanda Danimarka'nın Urban Ears'ından ayırt edilemez olmaktan da biraz zarar gördü.


Bununla birlikte, daha yeni ürünlerinin birçoğu – Londra gerçek kablosuz tomurcukları buna iyi bir örnektir – düşük maliyetlidir, iyi tasarlanmışlardır.vekulağa da çok iyi geliyordu. Hala Grado ve Sennheiser hayranlarını cezbetmeleri pek olası değil, ancak şikayet edecek çok az şey var.

Urbanista Miami, benzerlerine (çok) daha uygun fiyatlı bir alternatif sunmayı amaçlamaktadır.Sony WH-1000XM4ama bugünün şartlarına nasıl dayanacaklar?en iyi gürültü önleyici kulaklıklar? Eh, onlar hakkında sevilecek çok şey var ve hoşlanmayacak az şey var. Urbanista Miami kablosuz gürültü önleyici kulak üstü kulaklık incelemem için okumaya devam edin.

Urbanista Miami incelemesi: fiyat ve pil ömrü

Urbanista Miami kablosuz gürültü önleyici kulak üstü kulaklıklar şu anda mevcuttur ve İngiltere'de size bir çift 129 £ geri verecekler. Bu, Amerika Birleşik Devletleri'nde eşit derecede çekici bir 149 ABD Doları'na ve Avustralyalı müşteriler için benzer şekilde kabul edilebilir 269 ABD Doları'na eşittir.

Gürültü engelleme kapalıyken 50 saatlik veya ANC devresi devredeyken 40 saatlik bir pil ömrü, her ne pahasına olursa olsun göz alıcı olacaktır - ve Urbanista Miami'nin fiyatlandırmasının agresif doğası göz önüne alındığında, bunlar daha da şaşırtıcı rakamlar. Ayrıca, bazı rakip üreticilerin pil ömrünü kısaltırken kendilerini şımarttığı kitap pişirme (%25 ses seviyesinde dinleme gibi) olmadan da son derece ulaşılabilirler. Miami, şebeke elektriğinin kokusuna ihtiyaç duymadan önce, günün her saatinde iki kez sizinle kalabilecek kapasitededir.


Urbanista Miami incelemesi: kalite ve tasarım oluşturun

Pil ömrü Urbanista'yı biraz pazarlık gibi gösteriyorsa, yapım ve bitiş standardı sadece bu izlenimi güçlendirir. İstenen fiyat aklınızdayken, bu kulaklıkların yapım biçiminde kusur bulmak neredeyse imkansız - içerdikleri malzemelerin kalitesi yüksek, yapı sağlam. Bu tür bir fiyata hiçbir şekilde verili olmayan temas parçalarında bir dereceye kadar dokunsallık vardır ve konfor da benzer şekilde olası değildir. Kafa bandı ve kulak yastıkları hafifçe dolguludur ve uzun süre kendi vücut ısınızı geri vermezler.

Tasarım söz konusu olduğunda, a) yıllar önce oluşturulmuş ve b) formun işlevi takip etmesi gerektiğinde ısrar eden bir formüle çok fazla karışmak işe yaramaz. Ancak Urbanista, kulaklıkların hafif açısı ve bariz (siyah veya beyaz) ile oldukça canlı (kırmızı veya deniz mavisi) arasında değişen çeşitli renk grupları sayesinde Miami'nin oldukça farklı görünmesini sağladı.


Urbanista Miami incelemesi

(İmaj kredisi: Urbanista)

Başka hiçbir yerde de bariz bir kayma olmadı. Kablosuz bağlantı, Bluetooth 5.0'ı kullanır - en üst düzey akış hizmeti aboneliğinizden en iyi şekilde yararlanma yeteneğinden daha fazlası - ve Google Asistan veya Siri'den ses kontrolü mevcuttur.


Her iki kulaklıkta da fiziksel kontroller var. Sol tarafta bir USB-C soketi (meyve suyu üzerinde sadece on dakika Miami'yi iki saat kadar tutacaktır) ve açıkken 'gürültü engelleme açık/kapalı/ortam sesi artırma' arasında geçiş yapmak için bir düğme bulacaksınız. sağda 'güç açma/kapama/Bluetooth eşleştirme', 'oynat/duraklat', 'cevapla/bitir/çağrıyı reddet', 'dinle, sesli asistan', 'ses açma/kısma' ve ' ileri/geri atla'. Bu üç kontrol birbirine çok yakın ve kötü bir şekilde farklılaşmış – bire basın ve gerçekleşene kadar ne olacağından emin olmayacaksınız.

Urbanista Miami incelemesi: ses kalitesi

Bu noktaya kadar, Urbanista Miami kendine güvenen, kendine hakim bir üründür. Ancak Bluetooth aracılığıyla bir müzik geldiğinde, bu sakinlik biraz sallanmaya başlar.

Spotify'ın ücretsiz katmanından oldukça ezilmiş bir dijital ses dosyasının bile biraz tiz pozitiflik ve maddeye sahip olduğu frekans aralığının en üstünde her şey yolunda. Orta kademeye geçiş de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir ve - genel detay seviyeleri olabilecekleri kadar olmasa da - şarkıcılar neredeyse tüm karakter ve niyetleriyle karşılaşırlar.

Yine de, önemli sorunların gizlendiği yer burası. Urbanista için talihsiz bir ilk olan, Miami'nin bas tepkisi tamamen kendinden emin ve iddialı. Düşük frekanslar, orta aralığın alt kısmını korkutarak ve tempoda sürükleyerek sahnenin önüne doğru kasılır. Aynı doğrudan ayrıntı alma eksikliği burada da belirgindir, bu da sadece çok fazla bas olduğu değil, aynı zamanda dokudan da yoksun olduğu anlamına gelir.


Urbanista Miami incelemesi

(İmaj kredisi: Urbanista)

Bunun biraz üzücü olduğunu söylemeye gerek yok, çünkü diğer birçok açıdan Miami, fiyatlarını daha az veya daha fazla geride bırakıyor. Oluşturdukları ses alanı büyüktür, iyi tanımlanmıştır ve her şeye - hatta ilgi odağı olan bas frekansları bile - çalışacak alan sağlar. Bol miktarda dinamik boşluk payı var, bu da son koro kreşendolarının iyi karşılandığı anlamına geliyor. Düşük seviyenin sabotaj çabalarına rağmen, Urbanistalar ritimler söz konusu olduğunda oldukça etkileyici. Ton olarak, Miami etkileyici derecede doğal ve tarafsız bir denge kurar. Bir bütün olarak ele alındığında, Urbanista'nın çıkardığı ses hakkında hayranlık uyandıracak çok şey var - ve eğer biraz düşük frekanslı abartmaya kısmi iseniz, bu iki katına çıkar.

Aktif gürültü önleme aynı 'genel anlamda oldukça iyi' kampında. Açın ve dış sesler kesinlikle bastırılır, ancak bunlar ortadan kaldırılmamış ve bir karşı sinyalin tanıtıldığına dair en ufak bir öneri vardır. 'Ortam Sesi Modu' kesinlikle dış sesleri artırır - ve hala bir çift kulaklık takarken bir sohbeti sürdürmekten utanmıyorsanız, bu kullanışlı bir özelliktir. Yine de, dinlediğiniz müziğin sesini düşürmez, bu yüzden sesi yükselttiyseniz, muhtemelen yine de sohbet etmek için Miami'yi kapatmanız gerekir.

Urbanista Miami incelemesi: karar

Urbanista Miami kulaklıkları hakkında o kadar çok etkileyici şey var ki - pil ömrü, yapı kalitesi, bitiş standardı, konfor, çıkardıkları seslerin çoğu - onlarda kusur bulmak neredeyse yüreksiz görünüyor. Ancak Miami aksiyonunun bir kısmını istiyorsanız, biraz hantal, biraz ayrıntılı hafif sese hazırlıklı olmalısınız.