Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Vaha Interactive Fitness Mirror incelemesi (erken karar): Alman yapımı Tonal ve NordicTrack Vault rakip antrenman aynası

Vaha Interactive Fitness Mirror incelemesi (erken karar): Alman yapımı Tonal ve NordicTrack Vault rakip antrenman aynası

Vaha Interactive Fitness Mirror, Tonal ve diğer rakiplerine göre büyük bir avantaja sahiptir.NordicTrack Kasası, en azından Birleşik Krallık'ta: bu ikisinin aksine, Vaha'nın egzersiz aynası aslında buradan satın alınabilir (12 Nisan 2021'den itibaren mevcuttur). Vaha egzersiz aynası yalnızca etkileyici bir teknoloji parçası olmakla kalmaz, aynı zamanda insanların evde eğlenceli bir şekilde forma girmesine ve forma girmesine yardımcı olabilir.


Konsepte aşina değilseniz, Vaha gibi interaktif fitness aynaları, yansıtıcı yüzeyin altında, isteğe bağlı ve canlı egzersizleri aktarabileceğiniz ve aynanın yansıtıcı yüzeyinde kendi durumunuzu kontrol edebileceğiniz geniş bir dokunmatik ekran barındırır. Görüntünüz esasen eğitmenlerin üzerine bindirilir (aynanın önündeki konumunuza bağlı olarak).

Vaha bir adım daha ileri gidiyor ve standart paketin bir parçası olarak ayda bir 1-2-1 PT seansı sunuyor (biraz sonra farklı paketlerde daha fazlası). Vaha ayrıca, siz egzersiz yaparken hareketlerinizi yakalayacak ve AI teknolojisini kullanarak anında geri bildirim sağlayacak bir 'akıllı takip ve rehberli eğitim' özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özellikler 'ileri aşamalarda' ancak henüz tüketiciler için yayınlanmadı, ya da Vaha bize öyle söyledi.

Ancak bu akıllı egzersiz özellikleri olmasa bile Vaha İnteraktif Fitness Aynası yine de görülmeye değer. Daha fazlasını keşfedelim.

Vaha Interactive Fitness Mirror: fiyat ve müsaitlik durumu

Vaha Interactive Fitness Mirror'ın iki versiyonu vardır: VAHA X ve biraz daha küçük olan VAHA S, aynı özelliklere, sınıflara ve eğitmenlere sahip daha kompakt bir versiyon.


Yalnızca İngiltere'de piyasaya sürülecek olan VAHA S, tek seferlik 1.150 £ ücretle veya 39 ay boyunca aylık 29 £ taksitle satın alınabilir.

Daha büyük olan VAHA X, tek seferlik 1.950 £ ücretle veya 39 ay boyunca aylık 50 £ taksitle satın alınabilir.


Kullanıcılar daha sonra 200 egzersiz programı platformuna erişmek için aylık 39 £ temel üyelik ödüyorlar. Üyelik, çok çeşitli eğitim programlarına ve kurslarına erişimin yanı sıra ilk aylarında ücretsiz bir kişisel eğitim oturumunu içerir.

Toplamda, ayda 89 £ veya 68 £ karşılığında bir Vaha sahibi olabilirsiniz. Bir evde en fazla beş kişi tarafından kullanılabilir (temel aylık üyelik kapsamında).


• Vaha Interactive Fitness Mirror'ı doğrudan Vaha UK'den satın alın

Vaha Interactive Fitness Mirror incelemesi: tasarım

[Lütfen dikkat: İkisinin daha büyük versiyonu olan Vaha X aynasını test ettik.]

Premium deneyim, Vaha Interactive Fitness Mirror'ın teslimi ile başlar: iki kişilik bir ekip, oldukça büyük kutu seçtiğiniz odaya bırakıldıktan sonra gerekirse üniteyi teslim eder ve hatta kutusunu açar. Teslimat görevlilerine, oldukça ağır olduğu için aynayı paketinden çıkarmanıza yardımcı olmalarını kesinlikle tavsiye ediyoruz: Vaha X, 100 libre (45 kg), ancak daha küçük olan Vaha S bile hala 60 libre (27 kg).

Vaha X, entegre bir 43' full HD dokunmatik ekrana, 'özel ses kartı ve amplifikatöre' sahip dört adet 64 W hoparlöre ve dahili 120 derecelik IMX Sony kameraya sahiptir. Vaha uygulaması, kamera ve mikrofonun oturumlar için kapalı olduğunu belirtir, bu nedenle endişeleniyorsanız, eğitmenler ve diğerleri sizi göremez.


Aynanın kendisi ön camdan yapılmıştır ve fırçalanmış alüminyum çerçeveye sahiptir. Arkası, anlayabildiğimiz kadarıyla polikarbonattan yapılmış gibi görünüyor. Ne yazık ki, ayna kendi ekseni etrafında dönemez – sadece ileriye bakabilir – bu yüzden aynayı kurarken bunu aklınızda bulundurun. Vaha Interactive Fitness Mirror'ın ağırlığı ve hacmi göz önüne alındığında, antrenmanlarınız için döndürmeniz pek olası değildir. Destek ayağının ve aynanın altındaki küçük vantuz da aynayı hareket ettirmeyi daha az verimli hale getirir. Aynı zamanda vantuzları Vaha aynanın sert zeminlere yerleştirildiğinde zeminde sağlam durmasına yardımcı olur.

VAHA Interactive Home Mirror incelemesi

(İmaj kredisi: VAHA)

Vaha Interactive Fitness Mirror incelemesi: arayüz

Vaha Interactive Fitness Mirror'ı çalıştırdıktan sonra ilk düşüncemiz,serin. En son teknolojiyle ilgilenmeyenler bile Vaha X aynaya hayran kalacaklar: Ekran açıkken, kapalıyken bile odada hakim bir duruşu var.

43' dokunmatik ekranın kullanımı kolaydır ve etkileşimler de yeterince sorunsuz çalışır. Koşu saatlerini daha önce gecikmeli ekranlarla test etmiştik, çünkü böylesine büyük bir ekranın bu kadar iyi çalıştığını görmek canlandırıcıydı. Daha önce bir akıllı telefon kullandıysanız, Vaha Interactive Fitness Mirror'ı nasıl çalıştıracağınızı hemen öğreneceksiniz. Simgeler açık ve sıcak noktalar açıkça tanımlanmış, tasarım ekibinin mükemmel çalışması.

Vaha Interactive Fitness Mirror, internete WiFi üzerinden bağlanır veya internete doğrudan erişmek için Ethernet kablosunu takabilirsiniz. İkinci seçenek, daha istikrarlı bir akış deneyimi için muhtemelen daha iyidir, ancak egzersiz videolarına yalnızca WiFi kullanarak erişmede sorun yaşamadık. Bir hız testi bile yapabilirsinizaynadaİnternet hızlarını kontrol etmek için.

VAHA Interactive Home Mirror incelemesi

(İmaj kredisi: VAHA)

Vaha Interactive Fitness Mirror incelemesi: bağlanabilirlik

Vaha Interactive Fitness Mirror'ı Spotify'a bağlama seçeneği vardır ve ayna ayrıca mümkün olan en iyi egzersiz deneyimi için bunu önerir. Spotify'da her antrenmanın kendi çalma listesi vardır, bu nedenle uygun bir stüdyo deneyimi için önce müzik akışı uygulamasını aynaya bağladığınızdan emin olun. Spotify'a sahip değilseniz bile müziksiz kalmayacaksınız: Spotify'ı olmayanlar için ezgiler sağlayabilecek VAHA Müzik seçeneği var.

Bluetooth etkinleştirilmiş olarak da bağlayabilirsinizkalp atış hızı monitörleriVaha aynasına ve daha da iyisi, ayna pakete dahil olan bir kalp atış hızı monitörü ile birlikte gelir. biz kullandıkKutup Doğruluğu Algısıegzersizler için ve gayet iyi çalıştı.

Vaha Interactive Fitness Mirror oldukça güçlü hoparlörlerle birlikte gelse de, bas istiyorsanız Bluetooth hoparlörleri Vaha'nıza da bağlayabilirsiniz. bluetooth da bağlayabilirsinizegzersiz kulaklıklarıEgzersizinizle çevrenizdekileri rahatsız etmek istemiyorsanız aynaya bakın.

Vaha Interactive Fitness Mirror incelemesi: PT seansı

Vaha Interactive Fitness Mirror ile ilgili en benzersiz şeylerden biri, temel paketin aylık 1-2-1 kişisel antrenör seansı içermesidir. Kişisel antrenörler, Vaha Uygulamasını kurduğunuzda başlangıçta seçilir ve birçoğu farklı prensiplerde uzmanlaşmış birkaç iyi arasından seçim yapabilirsiniz. Vaha App ayrıca fitness gereksinimlerinize göre eğitmenler önerir.

PT seansları Vaha aynası aracılığıyla gerçekleştirilir ve deneyim gerçek hayattaki bir PT seansına olabildiğince yakındır: PT'nin hareketlerini bir dizüstü bilgisayarda bir antrenman yayınlamaktan çok daha kolay görebilir ve takip edebilirsiniz. PT seçimimiz Daniel Gildner, ilk seans boyunca çok hevesli ve yardımcı oldu ve hatta 30 dakikalık görüşme sırasında yapmamız gereken plank ve squat tutuşlarını içeren ilk değerlendirmeye dayanarak bizim için antrenmanlar hazırladı.

Seanstan sonra, Daniel bize WhatsApp'tan bir mesaj bile gönderdi ve ileriye dönük sorabileceğimiz herhangi bir soruyla ona cevap vermemiz için bize güvence verdi.

Eğitmeninizden memnun değilseniz veya farklı ilkelere odaklanmak istiyorsanız Vaha uygulamasından PT'yi değiştirebilirsiniz. Beklendiği gibi, çoğu eğitmen kilo verme ve hareketlilik konusunda kas geliştirme konusunda daha deneyimlidir, ancak ikincisi sizin fitness hedefiniz olsa bile, bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olacak bir PT bulacaksınız (Daniel gibi).

VAHA Interactive Home Mirror incelemesi

(İmaj kredisi: VAHA)

Vaha Interactive Fitness Mirror incelemesi: egzersiz kitaplığı

Vaha, aynada halihazırda 300'den fazla sınıf bulunduğunu ve kütüphaneye her gün daha fazla sınıfın eklendiğini iddia ediyor. Ortalama bir günde, sabah birkaç ders ve öğleden sonra/akşam erken saatlerde başka bir ders olacaktır. Bu dersler Almanca eğitmenler tarafından ancak İngilizce olarak verilmektedir.

Vaha Interactive Fitness Mirror'da antrenman videoları izlemek ilginç bir deneyim çünkü eğitmenden başka bir şey göremiyorsunuz, bir nevi aynanın ortasında geziniyor. Bu, dikkatinizi dağıtacak daha az şey olduğundan, egzersiz sırasında aynada kendi formunuzu kontrol etmek için harikadır, ancak dürüst olmak gerekirse, egzersiz yaparken/gererken eğitmene odaklanma eğiliminde olduğunuzdan kendimizi çok fazla gördüğümüzü hatırlayamıyoruz.

Genel olarak, İngilizce Vaha kütüphanesi iyi ama büyük oyuncular İngiltere'ye gelmeden önce kesinlikle genişletilmesi gerekecek. Antrenman yayın kalitesinin de gelecekte iyileştirilmesi gerekiyor – şu anda biraz pikselli – ancak Vaha bize bunun üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Vaha Interactive Fitness Mirror incelemesi: erken karar

Vaha, kendisini İngiltere'de akıllı egzersiz aynası olarak konumlandırmak için büyük bir fırsata sahip ve şirket şimdiye kadar bu hedefe ulaşmak için doğru adımları atıyor. Vaha Interactive Fitness Mirror'ın mevcut yinelemesi kesinlikle doğru yönde atılmış iyi bir ilk adım ve şimdi pandemi öncesine göre daha da çekici bir konsept.

Rakipleri Tonal ve NordicTrack Vault ile karşılaştırıldığında, Vaha Interactive Fitness Mirror daha az işlevsellik ve aksesuar sunuyor, ancak fiyatı onlardan çok daha uygun. Vaha aynası yine de ucuz değil, ancak sunduğu şey göz önüne alındığında, süper pahalı da değil.

1-2-1 PT seansları bizim için büyük bir artı ve Vaha Interactive Fitness Mirror'ı spor salonuna gitmekten korkanlar için daha çekici hale getirebilecek bir şey. Pek çok insan spor salonunda başkaları tarafından yargılanmaktan korkar ama aynı zamanda grup antrenmanları konsepti gibi ve Vaha Interactive Fitness Mirror onlara prezentabl görünme baskısı olmadan bu grup antrenman seanslarına çok benzeyen bir şey sunabilir. boyunca ve özellikle antrenmandan sonra. Vaha'nın isteğe bağlı olduğundan bahsetmiyorum bile, böylece insanlar istedikleri zaman egzersiz yapabilirler.

Ayrıca, gelecekte herhangi bir noktada başka bir pandemi ve ardından gelen kilitlenme olsa bile, Vaha Interactive Fitness Mirror sahipleri, spor salonlarının açık kalıp kalmasına bakılmaksızın egzersiz yapmaya devam edebileceklerinden ve PT'lere erişebileceklerinden emin olabilirler.