Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Sevgililer Günü: Popüler Sevgililer Günü yemeklerinin kalorilerini yakmak için ne kadar 'yatak odası egzersizine' ihtiyacınız var?

Sevgililer Günü: Popüler Sevgililer Günü yemeklerinin kalorilerini yakmak için ne kadar 'yatak odası egzersizine' ihtiyacınız var?

Mevcut kilitlenme durumu göz önüne alındığında, en azından Birleşik Krallık'ta, sevgililer gününü evde geçirmemiz çok muhtemel. Bu, çoğumuzun evde iki kişilik romantik bir yemeğin tadını çıkaracağı anlamına geliyor; bu, bir pandemi olmadığında bile Sevgililer Günü'nde dışarıda yemek yemenin en kötü deneyim olduğunu düşünürsek bu kötü bir şey değil.


Burada bu makaleyi okuduğunuza göre, muhtemelen Sevgililer Günü'nde kendinizi şımartmak kadar fitness ile de ilgileniyorsunuzdur. Popüler Sevgililer Günü yemeklerinde kaç kalori var? enerji uzmanları, Google'da arama yaparak ve kalorileri kendiniz ekleyerek size biraz zaman kazandırmak içinMoney.co.ukBu Sevgililer Günü'nde diğer önemli (veya COVID balonu) ile birlikte yapmak ve tadını çıkarmak için en ve en az şımartan yemek ve tatlıları bir araya getirdik.

Başlangıçlar, mezeler, tatlılar ve içecekler arasında değişen her bir öğenin sıralamasına ek olarak, uzmanlar her birindeki kaloriyi ve ortalama bir kişinin bu kalorileri yakmak için ne kadar süre koşması gerektiğini hesapladı. . Koşmaktan başka bir şey için 'havadaysanız', fazla kalorileri yakmak için 'yatak odası egzersizine' ne kadar zaman ayırmanız gerektiğini de hesapladık.

Örneğin, bir Surf & Turf yemeği (fileto mignon, sarımsaklı tereyağlı karides, tereyağlı ve ekşi kremalı bir ceket patates ve kremalı ıspanak içeren) 886 kaloridir ve bu kalorileri yakmak için en az 102 dakika koşmanız gerekir. . Daha hafif tarafta, herkesin en sevdiği afrodizyak - yarım kabuklu istiridye - sadece 266 kaloride ve kalorileri yakmak için sadece 31 dakikalık koşuda neredeyse suçluluk duymadan yiyebilirsiniz.


Fitbit Charge 4 Fitness takipçisi |129,99 £ idi | Şimdi £98,98 | Amazon'da 31,01 £ tasarruf edin
Uzaya hazır Fitbit Charge 4, fitness takipçileri ve çoklu spor akıllı saatler arasındaki boşluğu doldurmaya çalışır. Yerleşik pratisyen hekimlere sahiptir ve Fitbit'in gün boyunca sürekli olarak kalp atış hızını izleyen Aktif Bölge Dakikaları özelliğini kullanır. Ayrıca uykuyu izleyebilir ve puanlayabilir ve yedi güne kadar pil ömrüne sahiptir.

Sevgililer Günü yemeklerindeki kaloriler ve onları yakmak için geçen süre

YemekkaloriKalori yakmak için geçen süre
Yatakta kahvaltı886 kalori1 saat, 42 dakika
spagetti Bolonez667 kalori1 saat, 17 dakika
Kalpli Pizza569 kalori1 saat, 5 dakika
Izgara Somon Antre427 kalori49 dakika
unsuz çikolatalı kek374 kalori43 dakika
Çikolata kutusu250 kalori29 dakika
Kırmızı şarap250 kalori29 dakika
Çikolata Kaplı Çilek128 kalori15 dakika
Bir Kase Çilek & Krem Şanti56 kalori6 dakika

Daha maceracı çiftler için uzmanlar ayrıca iki çeşit romantik akşam yemeği, daha hafif ve daha hoşgörülü bir seçenek ve yatak odasında kalorileri yakmak için gereken süreyi topladı:


Soğutulmuş ıstakoz, ızgara somon antre, bir kase çilek ve krem ​​şanti ve bir bardak şampanyadan oluşan iki kişilik hafif bir yemekten alınan kalorileri yakmak için bir saat 55 dakikalık 'yatak odası aktiviteleri' gerekir (toplam 745 kalori) ).

Peynir fondü, Surf & Turf, unsuz çikolatalı kek ve bir şişe şampanya dahil olmak üzere daha hoşgörülü bir seçenek, şaşırtıcı bir şekilde 2.392 kaloriye gelir ve hepsini yakmak için, bir yatak odasında oldukça uzun bir seansa girersiniz: altı saat ve tam olarak 11 dakika uzunluğunda.


2021 için Fit Olun!

Bu, Pingtwitter'lerin bir parçası2021 için uygunHerkesin zinde ve sağlıklı olması için 2021 boyunca devam edecek olan program. Birçokları için zorlu bir yıl olacağı kesin olan bu yıla hazırlanmanıza yardımcı olacak diyet, yaşam tarzı ve egzersiz hakkında ipuçları vermeyi amaçlıyoruz. Garanti edebileceğimiz bir şey var: geçen yıldan daha iyi OLACAK. Ve umarım bundan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı oluruz.