Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Vango Joro 450 çadır incelemesi: geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış işlevsel bir aile çadırı

Vango Joro 450 çadır incelemesi: geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış işlevsel bir aile çadırı

Vango Joro 450 fırsatları Vango Joro 450 4 Kişilik Çadır Winfields Outdoors £439.99 GörüntüleVango Joro 450 4 Kişilik Çadır,... John Lewis 440 £ GörünümVango Joro 450 Çadır Fas... Amazon £485,91 GörünümVango Joro Air 450 Çadır Ellis Brigham 679,99 £ GörünümEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.Vango Joro 450 çadır incelemesi

Vango Joro 450 çadırı, Vango'nun 2021 Dünya Koleksiyonu içinde yer alan 4 kişilik bir direkli çadırdır. Bu seri, Vango'nun tek kullanımlık plastikler kullanılarak üretilen ve onu çevre dostu bir seçenek haline getiren Sentinel Eco kumaşını piyasaya sürüyor. Ancak bu yenilikçi kumaş pratikte nasıl bir performans sergiliyor – ve Vango Joro günümüzün kumaşıyla nasıl eşleşiyor?en iyi çadırlar? Bunu öğrenmek için inceledik.


4 kişilik Joro 450'nin yanı sıra (490 £ RRP ile aralığın en ucuzu ve burada incelediğimiz), çok daha büyük Joro 600XL var ve bu boyutların her ikisi de hava direkleri ile mevcut geleneksel metal direkler yerine (göz atıntüm Joro çadırları burada). Vango Joro 450 çadır incelememizin tamamı için okumaya devam edin.

Vango Joro 450 çadır incelemesi: yapı ve inşa

NSVango Jorohafif ve taşınabilir olmaktan çok alan ve konfor sunmak için tasarlanmış bir aile çadırıdır. Bu amaçla, Vango taşıma çantasına biraz daha fazla hacim ekledi, bu da çadırı olabildiğince düzgün bir şekilde katlamadıysanız biraz daha fazla esneklik sağlıyor.

Tasarımda, Vango'nun tam bir eğri olmaktan ziyade iç kısmı biraz daha dikdörtgen yapan açılı direkler kullanması dışında, hemen hemen standart tünel çadırınız. Bu akıllı ayar, çadırın içindeki kullanılabilir alanı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur (bu çadırların Air versiyonları benzer bir şekle sahiptir). Direkler, güçlü ve hafif olacak şekilde tasarlanmış 'PowerFlex' fiberglastan yapılmıştır ve Vango, açılı şeklin yan rüzgarlara karşı etkili destek sunduğunu bize temin eder. Gerçekten rüzgarlıysa, çalışma gergi bantları aracılığıyla ekstra destek ekleme seçeneği de vardır (hava sakinse bunlar kolayca saklanabilir).

Vango Joro 450 çadır adam halatları


(İmaj kredisi: Gelecek)
Vango Joro 450: teknik özellikler

Uyur:4
Ağırlık:
17,1 kg
Paket boyutu:L78.0 x Y34.0 x G34.0cm
Ayak izi:L600 x W300cm (tente W245cm)
HH değerlendirmesi:
3.000 mm
Kumaş:
70D Geri Dönüştürülmüş Polyester
UV koruması:
UPF30

Başlık özelliği - Sentinel Eco kumaş - çok hoş bir yeniliktir. Yalnızca çevre dostu olmakla kalmayıp aynı zamanda son derece su geçirmez, dayanıklı ve hafif olacak şekilde tasarlanmış olup, tıpkı diğer çadır kumaşları gibi hissettirir ve performans gösterir. Dış mekan şirketlerinin daha sürdürülebilir üretim seçeneklerine yatırım yaptığını görmek harika.


Eco kumaş 3000 mm HH derecesine sahiptir ve tamamen fabrikada bantlanmış dikişler ve havanın size atmak istediği her şeye karşı tam koruma için harici bir fırtına eteği vardır. Herhangi bir cereyanı dışarıda tutmak ve aynı zamanda yerleştirme işlemini basitleştirmek için sinek tabakasına sağlam ve su geçirmez bir PE zemin tabakası dikilir. Aşağı tarafta, yan kapı, garip bir gözetim gibi görünen alt kısımdaki zemin tabakasına bağlanmıyor.

Vango Joro 450 çadır incelemesi: tasarım ve kullanılabilirlik

Vango Joro 450 çadır incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Beklediğiniz gibi, yukarı ve aşağı koymak güzel ve kolaydır - kamp yapmaya yeni başlayanlar bile bunu oldukça hızlı bir şekilde çözecektir. Vango, iki ipi birbirine bağlayan merkezi bir çember ile biraz farklı bir adam ipi stili kullanır. Bunları sabitlemek ve ayarlamak için geleneksel hepsi bir arada ipten daha sezgisel bulduk.

Şeffaf 'pencere' bölümleri ve kolayca açılıp kapatılabilen perdeler ile ferah bir iç mekanın yanı sıra çadırdan hava akışını teşvik etmek ve yoğuşmayı azaltmak için 'AirZone' havalandırma panelleri vardır. Geniş entegre sundurma alanı, sosyalleşme veya kapalı depolama için bol miktarda alan sunar.

Havayı içeri almak, ancak böcekleri dışarıda tutmak istediğinizde açabileceğiniz ağ katmanlı geniş bir ön kapı vardır ve zemin örtüsü, tekerlekli sandalyeler ve arabalar için basamaksız kolay erişim sağlamak için gündüz yere düz olarak katlanabilir – Bununla birlikte, zemine tam oturmasını sağlamak için pimleme işleminizde oldukça hassas olmanız gerekir (ayrıca yatak odalarına girmek için bir adım olduğunu unutmayın). Bu basamaksız erişim ve perdeler için Vango, fermuarlar yerine geçişleri kullanır.

Vango Joro 450 çadır incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Başka bir yan kapı, sıcak günlerde çadırı tamamen açabileceğiniz anlamına gelir. Daha önce de belirtildiği gibi, fermuar tam olarak çalışmaz, bu nedenle altta taslakları (ve herhangi bir yerel vahşi yaşamı) dışarıda tutmak için yükseltilmiş bir zemin bölümüne güveniyorsunuz, bu ideal değil. Ekstra bir gölgelik alanı oluşturmak için bunu tamamen açık bir şekilde desteklemek istiyorsanız, kral direkleri ayrıca satın alabilirsiniz.

Vango Joro 450 çadır incelemesi: yatak odaları

Bu modelde, açık bir alan tercih ederseniz kolayca çıkarılabilen değiştirilebilir bir iç bölücüyle ayrılmış iki 'kral boy' yatak odası vardır. Her ikisi de hoş ve ferahtır ve temel eşyalarınızı koymak için dikilmiş ceplere sahiptir. Ön kapının aksine, içeri girmek ve çıkmak için bir basamak vardır.

Vango onlara 'Nightfall yatak odaları' diyor, bu da kumaşın sabahın erken saatlerindeki ışığı azaltmak için tasarlandığı anlamına geliyor. Oldukça iyi çalışıyor ancak ışığı tamamen engellemek istiyorsanız (özellikle ışığa duyarlı kampçılar veya güneşle birlikte yükselmeye eğilimli küçük çocukları olanlar) uygun karartma kumaşına bir mum tutamaz. bunun yerine tam karartma seçeneği).

Yatak odalarında havalandırma seçeneklerinin olmaması hafif bir eksikliktir - sıcak geceler için ağ katmanı yoktur ve tek yönlü fermuar, havanın içeri girmesine izin vermek için kapının üstünü açamayacağınız anlamına gelir. Bu, çadırlar için alışılmadık bir durum değil, ama yine de farkında olmaya değer.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Vango Joro 450 çadır incelemesi: karar

Geniş ve işlevsel bir aile çadırı arayan çevre bilincine sahip kampçılar kesinlikle Vango Joro'ya göz atmalıdır. Sentinel Eco kumaş tam olarak ihtiyaç duyduğun gibi çalışır, hava koşullarına karşı etkili koruma sağlarken aynı zamanda daha çevre dostu bir kamp seçeneği sunar. Tasarım, uyumak ve sosyalleşmek için bolca alan sağlar ve ekstra kullanılabilir alan için açılı direkler ilham verici bir ektir. Çok sayıda zil ve ıslık yoktur, ancak isteğe bağlı kademesiz erişime sahip ekstra geniş kapı ve hava akışını teşvik eden ağ paneller gibi basit dokunuşlar memnuniyetle karşılanır. Etrafta daha süslü, daha pahalı çadırlar var, ancak eko bir dokunuşla aile kampı yapmak için Vango Joro harika bir seçim.

Fiyatlar - Vango Joro 450: ▼