Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Vax Platinum SmartWash incelemesi: muhtemelen en iyi halı temizleyici

Vax Platinum SmartWash incelemesi: muhtemelen en iyi halı temizleyici

Vax Platinum Smartwash fırsatları

Bu Vax Platinum SmartWash incelemesinde,sabitlemeköpek pisliği üzerinde. Ancak bu, bir halı yıkamada değerini kanıtlamış bir halı temizleyicisidir.çok aşırı test, genel olarak halı temizleyicileri algımı değiştirdi. Bu sadece bir halı temizleyicisi değil; bu bir bok-et temizleyici.


Bu Vax'i almadan önce, halı temizleyicilerini mavi ayda bir, tüm evin iyi bir bakıma ihtiyacı olduğunda kullanılacak bir şey olarak gördüm. Ancak Vax Platinum SmartWash'in bir örneğini aldığımdan beri, çoğunlukla iki Labrador'um (biri köpek yavrusu) ve üç kedim olduğu için ve aynı zamanda kendi adil payım olduğu için birkaç durumda yararlı buldum. en son gözden geçirdiğim gibi, yakın zamanda meydana gelen kazaylabakla kahve makinesive bütün bir atışın içeriğini salon halısının üzerine döktü.

Vax Platinum SmartWash incelemesini çok ustaca özetlemek gerekirse,en iyi halı temizleyicialabilirsiniz. Sadece listemizdeki bir şeyle eşleştirin.en iyi elektrikli süpürgelerya da modern bir tipseniz,en iyi kablosuz elektrikli süpürgelerve hayata hazırsınız.

Son olarak, herhangi bir okuryazar köpek için şunu okuyun: bu, arkanızı temizlemeye gelince düşmanınızdır. Devam et, yeterince sert olduğunu düşünüyorsan elinden gelenin en iyisini yap.

Vax Platinum SmartWash incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Vax'ın kilim iblisi İngiltere'de 300 £ ve Avustralya'da 500 AU'ya mal oluyor. ABD'de mevcut gibi görünmüyor, ancak olsaydı yaklaşık 420 dolara mal olurdu. Amazon'da çok sayıda Amerikan halı temizleyicisi var, hemen ihtiyacınız olursa. Bissell ve Hoover, Stateside'da halı temizlemenin büyük çocuklarıdır.


Wax Platinum SmartWash incelemesi: tasarım

Wax Platinum SmartWash incelemesi

(Resim kredisi: Vax)

Tasarım açısından bakıldığında, çoğu halı temizleyicisinin ortak bir özelliği vardır – aynı görünürler; 1960'lardan sadece modern, Dyson-esque şeffaf plastik bir bükülme ile büyük boy dik elektrikli süpürgeler gibi. Bu model formüle sadık kalır ve büyük, geniş şeffaf bir temizleme başlığına, arkada iki büyük tekerlek ve iki su haznesine sahiptir - temiz su için 3,5 litrelik bir ve emilen tüm kirli su için 1,9 litrelik bir rezervuar halı. Arkaya monte edilmiş, temizleme solüsyonu için daha küçük bir otomatik karıştırma haznesi (iki adet 250ml Platinum Solution şişesi ve bir Ön Tedavi spreyi ile birlikte gelir). Halı temizleyicileri alanında Vax, önemli olduğu için iyi bir görünüme sahip değildir.


Dik tip ev halı temizleyicileri ile ilgili temel sorunlardan biri - en yaygın tarz - depolama, 'ihtiyacım olmadığında bunu nereye koyacağım?' gibi. Platinum SmartWash kesinlikle büyük ama merdivenlerin altındaki bir dolaba veya herhangi bir kuru ek binaya kolayca sığacağını düşünüyorum. En önemlisi, 7,4 kg'da, test ettiğim bazı modeller kadar ağır değil, bu yüzden bir kat merdiven çıkmak o kadar da kötü değil. Özellikle ince ila orta tüylü halılarda itmek ve çekmek şaşırtıcı derecede kolaydır.

Bu modelle ilgili en önemli şeylerden biri, itme kolunda bir tetikleyici ile gelmemesi ve bunun neden böyle olduğunu aşağıda kısa bir parmak kaydırma ile açıklayacağım.


Vax Platinum SmartWash incelemesi: özellikler

Wax Platinum SmartWash incelemesi

(Resim kredisi: Vax)

Çoğu halı temizleyicisinin sapında bir tetik vardır ve temizleyiciyi yığının içinden iterken solüsyonu halıya fışkırtmak için çekersiniz. Daha sonra sırtüstü tetiği bırakırsınız ve temizleyicinin emiş gücü devreye girer, halıdaki tüm pis suyu çeker ve kirli su kabına bırakır.

Vax Platinum SmartWash'in bir tetikleyicisi yoktur, çünkü ileri hareketi algılar ve siz ittiğinizde solüsyon pompasını etkinleştirir. Ayrıca, arkaya doğru hareketi algılayarak, sırtüstü harekette güçlü emiş işlevini otomatik olarak etkinleştirir. Bu zekice ve genellikle gerçekten hoşuma gidiyor, tetiğe basmak pek de yorucu bir egzersiz olmasa da. Bunu sevmemin ana nedeni, sırtüstü vuruşta bir tetik bırakmayı unutmanın oldukça mümkün olmasıdır, bu da halının çift doz su aldığı anlamına gelir.

Bu modelle, sadece yavaşça ileri doğru itiyorum (burada yavaş bir şekilde söz var) ve daha da yavaş geri çekiyorum, böylece tek bir geriye doğru süpürmede mümkün olduğu kadar çok su çekilebilir. Ve bunun gibi otomatik bir sistemle, ileri vuruşta sürekli olarak çözüm dağıtmadan iki veya üç arka arkaya kurutma dizisinin nasıl gerçekleştirilebileceğini merak ediyorsanız, Vax gövdeleri sizden bir adım önde. Sadece 'Yalnızca Kurutma' düğmesine dokunduğunuzda, hem ileri hem de geri hareketlerde fazla suyu çekebilmeniz için yıkama işlevi kapatılır. Fırça başlığındaki ışıklı 'Yıka ve Kurut' ekranı, hangi işlevin çalışmakta olduğunu size söyler.


Bununla birlikte, bu otomatik sistemde pek de hevesli olmadığım küçük bir yakalama var. Bu makine, her itildiğinde su solüsyonunu aktif hale getirdiği için, ya yatırılmış ve dik saklama pozisyonunda kilitliyken temizlemek istediğiniz alana itmeniz ya da temizleme başlığı zeminde düz ise halı boyunca itmeniz gerekir. güç kapalıyken. Aksi takdirde, temizlik alanına giderken halıyı yıkamaya başlayacaktır. Daha da kötüsü, bunun farkına bile varmayabilir ve halının temizlemeyi düşünmediğiniz bir bölümünde ıslak bir şeritle karşılaşabilirsiniz. Bu önemli bir sorun değil, ancak güç açıksa ve temizleme kafası aşağıdaysa, ileri hareketi algıladığı anda su vermeye başlayacağının farkında olmanız gerekir.

Vax, liflerin derinliklerine ulaşan iki ileri eğirmeli Flexforce fırça çubuğu ile donatılmıştır. Bu çubuklar, tüm şeffaf muhafaza ile birlikte temizlik için kolayca çıkarılabilir. Bu, her seanstan sonra yapmanız gereken bir şeydir veya kirli su haznesine emilmeyen tüy ve pisliklerin bir kısmı saklama sırasında oyalanacak ve kuruyacaktır.

Makine ayrıca patentli bir SpinScrub el aleti ve merdivenleri, döşemeleri ve arabayı ayırmak için 2,5 m uzunluğunda hortumla birlikte gelir. 9 metrelik kablo, tek bir elektrik prizinden en büyük odaların bile üstesinden gelmek için fazlasıyla hareket alanı sağlar.

Vax Platinum SmartWash incelemesi: performans

Wax Platinum SmartWash incelemesi

(Resim kredisi: Vax)

Bu halı temizleyici, ilk önce hiç temizlenmemiş bir yatak odası halısının standart tam fırçalanması sırasında ve sadece 30 dakika sonra köpeklerin dahil olduğu korkunç bir felaket sırasında kendini fazlasıyla iyi kanıtladı. Mucizevi bir şekilde bulaşan dışkıyı hiçbir kanıt bırakmadan ayırdı ve sonuçlara çok sevindim. Diş fırçası ve bol miktarda kağıt havlu ile tam bir temizlik sağlarken bir yüz maskesi takmayı gerektiren robot vac için aynı şey söylenemez.

Çok geniş (13 inç/33 cm) bir şey için, Vax'ın temizleme kafasının manevra yapması oldukça kolaydır, ancak orta tüylü halımda rotadan biraz sapma eğilimindeydi. Düşük profilli başlık, yatağın altına ulaşmak için de kullanışlı oldu.

Bu canavarın etkileyici bir emiş gücü var ve ağzına emilen su miktarına hayran kaldım. Sonuç, 'Yalnızca kuru' modunda iki veya üç ekstra vuruştan sonra neredeyse kuru bir halıydı.

Vax Platinum SmartWash incelemesi: karar

en iyi halı temizleyici: Vax Platinum SmartWash

(Resim kredisi: Vax)

Bir ton ağırlığında olmayan ve saklaması nispeten kolay, kullanımı kolay bir halı temizleyici arıyorsanız, Vax Platinum SmartWash şiddetle tavsiye edilir. Basması ve çekmesi kolay, temizlemesi oldukça basit ve her türlü lekeyle çok iyi başa çıkıyor - anlaşılabilir bir şekilde, birkaç aydır yerinde olan bazıları hariç.

Fiyatın gözle görülür bir şekilde şişirilmediğini düşünürsek, bu, muhtemelen bugün satın alabileceğiniz en iyi halı temizleyicisidir, pound pound (veya dolar için dolar).

Fiyatlar - Vax Platinum Smartwash:▼