Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Video oyunu hacker'ı sanal uygulama alıyor

Video oyunu hacker'ı sanal uygulama alıyor

Özellikle video oyunlarında kimse hilecileri sevmez. Bu yüzden, Guild Wars 2'deki bir grup oyuncu, böyle bir işe yaramazlıktan yeterince şey elde ettiğinde, haydutları araştırmak ve adalete teslim etmek için kendi başlarına üstlendiler ve bu da onun sanal infazına yol açtı.

Oyuncular, hileciyi eylemde kaydetti ve forumlarda videolar yayınladı ve geliştiricilere hacker'a karşı hangi eylemleri yapacakları konusunda şikayet ettiler.

O zamana kadar, DarkSide adlı bir kullanıcı oyun dünyasında ışınlanmakla, diğer oyunculara muazzam miktarda hasar vermek ve ardından zarar vermekten kaçmakla suçlanmıştı. Hepsi oyunda yapılması imkansız olan şekillerde.

Diğer oyuncuların bilgisayar korsanını öldürmek için birbirleriyle takım olmasına rağmen, bu plan işe yaramadı.


Video dikkatini çektiChris Cleary, ArenaNet'te Game Security Lead.

'Oyun içinde görmemize gerek yok' dedi. 'Kim olduğunu bulmam için bazen iyi bir video kanıtı yeterli oluyor. Bu durumda video, kim olduğunu bulup harekete geçmem için yeterliydi. '


'Videonuza eşlik etmek için, size hesabının son anlarının bu videosunu veriyorum' diye ekledi.

Youtube videosupostalanan karakteri artık AreaNet personeli tarafından kontrol altında görüyor. Bilgisayar korsanının karakteri şortuna indirilir. Daha sonra el salladı ve bir kuleden ölümüne atladı.


Personel karakterin oturumunu kapattığı ve bu karakteri sildiği için karakterin yeniden doğmasına izin verilmedi ve diğerleri hacker'ın kontrolü altında olduğunu düşündü.