Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Virgin Media'nın en son geniş bant hız testleri Sky, BT ve TalkTalk'u toz içinde bırakıyor

Virgin Media'nın en son geniş bant hız testleri Sky, BT ve TalkTalk'u toz içinde bırakıyor

Virgin Media, hızlı genişbantıyla tanınır, ancak tedarikçi genişbant hızlarını tamamen yeni bir düzeye taşımıştır.


Bunun nedeni, Virgin Media'nın bağlam için yerel ortalama internet bağlantısından yaklaşık 40 kat daha hızlı olan 2,2 Gb/sn'lik (2,200 Mb/sn) çoklu gigabit geniş bant hızları sunmasıdır.

Evet, doğru okudunuz. Bu, rakiplerinden üç kat daha hızlı, 10 kat daha hızlı, hatta 20 kat daha hızlı değil - ancak 40 kat daha hızlı geniş bant hızları.

Resmi Virgin Media web sitesinde açıklanan rakip sigara içme hızları, Virgin Media'nın zengin fiber ağının gücünü ve kapasitesini göstermek için İngiltere'deki Manchester ve Southampton'da bir kavram kanıtı denemesinin parçası olarak sunuldu. DOCSIS 3.1 teknolojisinin benimsenmesi sayesinde 2.2Gbps hıza ulaştı.

40 kat daha hızlı olan rakam, Ofcom'un 17 Aralık 2020'de yayınlanan 2020 Bağlantılı Milletler Raporuna göre Manchester yerel ortalama geniş bant hızının 54 Mbps ve Southampton ortalamasının 57.6 Mbps olmasından kaynaklanmaktadır.


'Kablo Üzerinden Veri Hizmeti Arayüzü Spesifikasyonu' anlamına gelen DOCSIS 3.1, mevcut bir kablolu televizyon (CATV) sistemine yüksek bant genişlikli veri aktarımının eklenmesinde uzmanlaşmış uluslararası bir telekomünikasyon standardıdır.

2.2Gbps başarı hakkında konuşan Virgin Media'nın Baş Teknoloji ve Bilgi Sorumlusu Jeanie York şunları söyledi:


'Bugün önde gelen bağlantı sağlamak için ağımıza her yıl 1 milyar sterlinden fazla yatırım yapıyoruz, ancak yetenekli ekiplerimiz, müşterilerimize güç vermeye hazır olduğumuzdan emin olmak için ilerlemeyi asla bırakmıyor. sonraki her şey için bağlantı ihtiyaçları.

'Hizmetlerimize her zamankinden daha fazla güveniliyor ve kullanılıyor ve Manchester ve Southampton'daki bu yenilikçi denemeler, Virgin Media'nın mevcut ağının doğrudan müşterilerin evlerine teslim edilen hiper hızlı, çok gigabit geniş bant hızlarıyla geleceğe nasıl uygun olduğunu gösteriyor.'


Bölgenizde mevcut olan en iyi geniş bant paketlerini görmek için aşağıdaki geniş bant karşılaştırma aracına göz atmayı unutmayın.

Geniş bant karşılaştırması: en iyi fırsatları görün