Close

Vitamix Ascent 2300i incelemesi: tamam, BU, istediğiniz Vitamix'tir

İşte bir cümleyle Vitamix Ascent 2300i incelemesi: Evinizdeki çoğu şeyden daha uzun süre dayanacak gerçek bir kaliteli blender. Lütfen bunu YouTube'da iPhone'ları karıştırmak için kullanmayın.

Yaklaşık on yıl önce karım satın almamız gerektiğini söyledi.en iyi karıştırıcızamanda karşılayabildik. Karıştırıcıları bildiğimi sanıyordum ama bu, diğer karıştırıcılardan farklı bir karıştırıcıydı. Ayrıca şimdiye kadar duyduğum en pahalı blenderdı. Şüpheliydim ama devam ettik ve bir Vitamix aldık.

Hayatın 10 yılda çok şeyi değiştirme yolu var. Eyaletleri değiştirme ve bisiklete binme hayatımın çok daha büyük bir parçası haline geldikten sonra neredeyse her gün Vitamix'imizi kullanmaya başladım. Bu yaklaşık 5 yıl önceydi. Hayatında kullandığın ürünleri düşün. Kaç tanesi, yıllarca neredeyse günlük kullanım dahil olmak üzere 10 yıldan fazla dayandı? Bu, Vitamix kullanıcılarının beklediği şeydir ve Vitamix markasına gelince, 10 yıl veya daha fazla, hiç de sıra dışı değil.

Vitamix'in desteklediği kalite itibarı, onu 2021'de 100. yıldönümüne taşıdı. Marka, hava fritözleri ve sous vide makineleri kamuoyu bilincinin önemli bir parçası olmadan çok önce oradaydı. 70'lerin hippileri doğal malzemeleri benimserken, Vitamix zaten 50 yıldır vardı. Modern Vitamix tekliflerini keşfetmeye başladığınızda, bu arka plana karşıdır.


Üst düzey karıştırıcılar dünyasında yeniyseniz, Vitamix garip gelebilir. Segmenti keşfetmeye başladığınızda, Vitamix ürünlerini listenizden çıkarmanız pek olası değildir. Yine de, mükemmel bir üne ve uzun bir geçmişe sahip olsa bile, bir şirketin ürettiği her ürün mükemmel değildir. Vitamix Ascent 2300, itibarı kadar iyi mi?

Vitamix Ascent 2300i: Fiyat ve Bulunabilirlik?

Vitamix Ascent 2300 şimdi satın alınabilir. Amazon üzerinden fiyatlandırma İngiltere'de 449,00 £ ve ABD'de 449,95 $'dır. Biraz paradan ve depolama alanından tasarruf etmek istiyorsanız, iki mutfak aletinin üzerinde isteğe bağlı mutfak robotu eklentisini alın. SELF-DETECT özellikli Vitamix 12 Fincanlı Mutfak Robotu Eklentisi, Amazon üzerinden 199,95 dolara mal olacak.


Vitamix android uygulamasının iki görünümü

Bluetooth'un eklenmesi ve mümkün kıldığı şey, Ascent serisini yapan şeydir. Uygulama bunun sadece bir parçası.


(İmaj kredisi: Josh Ross)

Vitamix Ascent 2300i: Nedir?

Vitamix, Ascent serisinin en üst sırada yer aldığı üç ürün hattına sahiptir. Vitamix'in şu anda sattıkları arasında en ileri görüşlü ve çok yönlü olanıdır. Fiyatlar 449$ ile 549$ arasında değişiyor ancak hepsinde aynı 2.2hp motoru ve daha önce duyulmamış bir 10 yıllık garanti var. Garanti yalnızca uzun olmakla kalmaz, aynı zamanda 'tüm parçaları, performansı, işçiliği ve size hiçbir ücret ödemeden iki yönlü nakliyeyi' kapsar.

Ascent serisinin en altında 2300 bulunur. Ascent serisinin tüm tabanlarında 10 hız, Bluetooth radyo ve nabız kontrolü bulunur. 2300 orada durur. 2300, ekstra incelikler olmadan beygir modelini temsil eder. Programlanabilir bir otomatik kapanma zamanlayıcısı, dokunmatik ekran veya program ayarları istiyorsanız, model seçeneklerine bakın.

Ascent hattı ve 2300 ile ilgili büyük haber, Bluetooth radyosu ve buna izin veriyor. Bir Bluetooth radyo ekleyerek Vitamix, hem uygulama kontrolüne hem de çok çeşitli aksesuarlara erişime izin verdi. Vitamix A2300'ü olduğu gibi yapan da budur.

beyaz üzerine Vitamix A2300


Vitamix A2300 kaliteli ve abartısız bir tasarımdır.

(Resim kredisi: Vitamix)

Vitamix Ascent 2300: Tasarım Nasıl?

Vitamix A2300 oldukça sade bir tasarımdır. Ana gövde, üstte kauçuk bir kapak bulunan parlak siyah bir plastiktir. Önde, altta, Vitamix logosunu taşıyan bir vurgu paneli var. Panel basit bir gri plastiktir. Aksan panelinden yukarı çıkın ve kontrollerin kalbine gidin. Mat siyah plastikle başlayan bir iç panel var. Merkezde kontroller ve üst kısım, üstte küçük bir ekran bulunan geniş bir parlak siyah alan.

Kontroller üç parçadan oluşmaktadır. Her iki tarafta kalın siyah plastik bir anahtar ve ortada büyük bir plastik kadran var. Anahtarlar, hareket konusunda sağlam bir his verir ancak dokunuşa hafiftir. Sağdaki düğme açık ve kapalıyken soldaki nabız kontrolüdür. Merkezi kadran hızı kontrol eder. Hızlı kadranın iyi sönümlü bir hareketi var ama aynı zamanda dokunuşu da hafif. Malzemelerin hepsi yüksek kaliteli ama bana bakan hiçbir şey yok.

Şeyi al ve ona bir ağırlık var. İşte bu noktada biraz daha özel hissetmeye başlar. Bu ünite tamamen motorla ilgili ve onu ilk aldığınızda bu netleşiyor. Sadece ağır değil, aynı zamanda büyük. Neyse ki, taban büyük ve ağır iken, birlikte verilen kap kısa ve sağlamdır. İki parçanın birleştirilmesiyle A2300, çoğu standart kabinin altına rahatça sığacak kadar kısadır.

Kabı tabana yerleştirmek, biraz özel bir şey tuttuğunuzu hissettiğiniz bir andır. Kap, Vitamix A2300'deki en kaliteli temas noktalarından biridir. Kullanılan plastikler, çoğu plastiğin olmadığı şekilde temizlenmesi ve temizlenmesi kolaydır. Cam değil ama çok kaliteli hissettiriyor ve bıçak dairesi ünitenin altını doldurmak için iyi bir iş çıkarıyor. Uzanıp o bıçaklara dokunun ve kalite yayıyorlar.

Vitamix Ascent 64oz Konteyner

Dahil edilen 64 oz düşük profilli kap güzel bir şeydir.

(Resim kredisi: Vitamix)

Vitamix Ascent 2300: Neler Dahil?

Kutuyu açın ve dört parça var. En önemli kısım motor kaidesidir. Çoğu karıştırıcıda bu sadece motordur ancak Vitamix Ascent için bunu bir platform gibi düşünün. Ascent serisi motor tabanı ile. Herhangi bir Self-Detect Container ile eşleştirme olanağına sahipsiniz. Çoğu karıştırıcı size tek bir kap seçeneği sunarken, Vitamix'in bir dizi uyumlu kap boyutu vardır. Belki daha da ilginç olanı, bir mutfak robotu ekleme seçeneğidir.

Kaplar için seçenekler olsa da, kutuda 64 onsluk Düşük Profilli Konteyneri bulacaksınız. Büyük kapasite, tek bir partide altı ila on iki porsiyonun karıştırılmasına izin verir, ancak yükseklik, depolama için yeterince düşük kalır. 10 inç boyunda, kabı yan tarafına çevirmeniz gerekmeyecek, ancak tabanda 17 inçte muhtemelen iki parçayı ayırmanız gerekecek.

Kap, BPA İçermeyen Eastman Tritan kullanan şeffaf plastik bir yapıdır. Bu özel plastik oldukça benzersizdir. Son derece net ve sağlam olmasının yanı sıra kap için 2,2 libre ağırlığa sahiptir. Hem kap hem de kapak bulaşık makinesinde yıkanabilir veya bir damla bulaşık deterjanı ile ılık suyu 35 saniye karıştırarak kendi kendilerini temizlemelerini sağlar. Kutunun içine bakın ve Lazer kesim bıçakları göreceksiniz. Sertleştirilmiş paslanmaz çelikten yapılmışlardır, sağlam ve uzun ömürlüdürler.

Konteynerin üst kısmında sızdırmaz contalı şeffaf bir üst kısım bulunur. Binmek zor olabilir ama sağlam bir mühürdür ve ilerlemeyi görmenizi sağlar. Ortada çıkarılabilir, havalandırmalı bir kapak tapası bulunur. Sıcak çorbayı havalandırmak için çıkarın veya karıştırırken malzemeleri ekleyin. Akıllı bir tasarım detayında, 2 onsluk bir ölçüm kabı olarak da kullanılabilir.

Konteynerle gitmek için bir kurcalama bulacaksınız. Bazen karıştırırken bir şeyleri hareket ettirmeniz gerekir ve bunu bu şekilde yapabilirsiniz. Bir irade oyunu oynamak yerine, kurcalamayı kapın. Kurcalamanın kabın veya bıçakların dibine değmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Kutudaki son not 'Simply Blending Cookbook'tur. Uzun zamandır bir Vitamix kullanıyorum ve zaten yemek kitaplarından biri değilim ama bu sadece ambalaj dolgusu değil. Bana hemen yeni bir fikir veren ve birkaç dakika içinde traşlanmış buz yapmamı sağlayan yüksek kaliteli bir parça. Deneyimli bir Vitamix kullanıcısı olsanız bile, bu kitaba göz atmak için birkaç dakika ayırmaya değer.

Bıçakları gösteren Vitamix Ascent kabının yukarıdan aşağıya görünümü.

Kaliteli bıçaklar buzu kolayca ezer ve sebzeleri toz haline getirir.

(Resim kredisi: Vitamix)

Vitamix Ascent 2300: Performans

Yiyecekleri kabın içine bırakmak, daha uzun, daha ince kaplara kıyasla bir zevktir. İçeri girmek kolaydır ve altta bıçağa yakın bir yerde smoothie malzemeleri almak için bolca yer vardır. Bu daha ince kapların aksine, önce buzu veya yumuşak yiyecekleri düşürmenizin pek bir önemi yok.

Bu noktada, kapağı sabitlediğinizden emin olun, aksi takdirde ortalığı dağıtırsınız. Gücünüz kapatılmış olsa bile, yavaş başlama yeteneği pek yoktur. Çok fazla güç var ve aniden hayata atlıyor. Daha düşük hızlar, buzu kırmak için fazlasıyla yeterli güçtür ve çok yüksek değildir. Kadranı tam güce çevirin ve çok şeyin olmasına hazır olun. Sadece çok fazla gürültü değil, yandan dışarı atılan hava da oldukça dramatik. Tam güçte döndüğünü izlediğinizde bunun güçlü bir sistem olduğunu tahmin etmenize gerek yok.

Tek yaptığın smoothie yapmak ve ara sıra margarita yapmaksa. Hala bir Vitamix gibisi yok. Buz kırma gücü oldukça inanılmaz. Yine de, muhtemelen onunla yapmak istediğiniz tek şey bu değil, o yüzden diğer bazı özelliklerden bahsedelim.

Meyve ve sebzelerden meyve suyu yapabilirsiniz ve bu sizin için meyve sıkacağı kullanmaktan daha iyidir. Hamuru ayırmak yerine toz haline getirerek, meyve suyunun bir parçası olarak kalan tüm liflerden faydalanırsınız. Vitamix'in dondurma dediği donmuş karışımlar da yapabilirsiniz. Bence bu bir uzatma. Çoğunlukla çok kalın bir smoothie yapabilirsiniz. Hala çok iyi, sadece farklı.

Her türlü fındık sütü önemsiz bir meseledir. Badem sütü evde yaparsanız motoru birazcık bile zorlamazsınız. Fıstık ezmesiyle aynı, ancak fındık ezmesini alttan çıkarmak çok kolay değil. Blender yerine mutfak robotu eklentisine geçmeniz daha iyi olacaktır. Güç olsa da fazlasıyla yeterli.

Büyük manşet özelliklerinden biri Vitamix'te çorba yapmak. Hepsinin kapasitesi var, ancak daha büyük motor işleri daha hızlı hale getiriyor. Sadece şunu söylememe izin verin, gerçekten işe yarıyor. Aslında, oldukça iyi çalışıyor. İlk başta biraz tuhaf gelebilir ama ağızda yumuşak bir his bırakan bir çorba istiyorsanız, bunun gibisi yok. Bir daldırma blender kullanarak aynı dokuyu elde edemezsiniz. bir kullanınAnında Potbir meşe palamudu kabağı pişirmek ve ardından bunu yapmak için çok kolay olan inanılmaz bir çorba için Vitamix'teki ek malzemelerle birleştirin.

Ascent serisinin gerçekten iyi bir blender olmasının yanı sıra birkaç özelliği daha var. Birkaç kez bu blenderin Bluetooth'lu olduğundan bahsetmiştim. Bu, Vitamix uygulamasıyla devreye giriyor. Bunun çoğu insan için çok fazla kullanım göreceğinden şüpheliyim ama bu ilginç bir ekstra özellik. Ascent 2300'de otomatik kapanma özelliklerine sahip olmak istiyorsanız, uygulama size bunu verecektir. Daha yüksek modellerde bulunan önceden programlanmış modların yerini alır. Uygulamayı kullanmayı gerektirdiği için daha az kullanışlıdır, ancak yetenek oradadır.

Bunun dışında uygulama çoğunlukla bir tarif kitabıdır. Tarifler Vitamix ölçeğiyle çalışır veya tarifi herhangi bir ölçekle takip edebilirsiniz. İsterseniz tüm beslenme bilgileri orada ve çevrimiçi olarak tonlarca tarif mevcut olsa da Vitamix seçenekleri iyi.

Mutfak robotu eklentili Vitamix Ascent serisi

Bir Ascent serisi tabanı seçmek, daha sonra bir mutfak robotu veya başka eklentiler eklemek isterseniz esneklik sağlar.

(Resim kredisi: Vitamix)

Peki Vitamix Ascent 2300 iyi mi?

Vitamix aldığınıza pişman olmayacaksınız. Sonsuza kadar dayanırlar, tonlarca güce sahiptirler ve inanılmaz garantileri vardır. Peşin bir maliyeti var, ancak sizin için çalışmasını sağlayabilirseniz, satın aldığınız son blender olabilir. Tek gerçek soru, hangi Vitamix'in alınacağıdır.

Hangisinin satın alınacağı seçimi, gelecekteki kapasiteye bağlıdır. Yükseliş hattında bir şey seçin ve yeni bir üsse ihtiyaç duymadan sırada ne olursa olsun yararlanabilirsiniz. Ascent 2300 size Ascent serisinin tüm gücünü, performansını ve genişletilebilirliğini harika bir fiyata sunar. Ascent 2300'ün potansiyel eklenti yetenekleri var ama aynı zamanda bugün somut avantajları da var. 10 yıllık garanti, Bluetooth özelliği ve 2,2 hp motor kutunun içinde gelir.