Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Vivo Y20s incelemesi: Uzun pil ömrüne sahip süper ucuz bir Android telefon

Vivo Y20s incelemesi: Uzun pil ömrüne sahip süper ucuz bir Android telefon

Ultra ucuz Vivo Y20s ile Vivo, İngiltere'deki genişlemesine devam ediyor (ayrıca bkz.Vivo X51 5G, daha üst düzey bir cihaz). 6.51 inçlik bir Android ahizesi, hiç de fazla bir ücret ödemeden satın alabilirsiniz ve bir akıllı telefondan ihtiyacınız olan tüm temel özellikleri kapsar.

Bunlardan biri için pazardaysanızen ucuz telefonlarŞu anda mevcutsa, bu dikkate değer bir el cihazıdır: satın alınabilirliği hemen hemen tek öne çıkan özelliğidir, ancak çok uygun fiyatlı ve satın alabileceğiniz en üst düzey amiral gemilerinin fiyatının yalnızca bir kısmı.

Vivo Y20s, bu fiyat noktasına ulaşmak için yol boyunca bazı tavizler veriyor, ancak bazı takaslar düşündüğünüz kadar sert değil. Tam incelememizde, kamera kalitesinden pil ömrüne kadar telefon hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız.

Bugünün en iyi Vivo Y20s fırsatlarıVivo Y20s Bulutsusu Mavi 6.51... Cihazlar Doğrudan 129 £ Görünüm Vivo Y20s Obsidyen Siyah 6.51... Cihazlar Doğrudan 129 £ Görünüm Vivo Y20s Bulutsusu Mavi 6.51... Doğrudan Dizüstü Bilgisayarlar £ 129 GörünümVivo Y20s Obsidian Black... Amazon £ 167,84 Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Vivo Y20s incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Vivo Y20s şimdi çıktı ve aşağıdakiler dahil perakendecilerden İngiltere'de, kilidi açık ve SIM'siz satın alınabilir.Kutu,Ebuyer, veDizüstü BilgisayarlarDoğrudan. En son çevrimiçi fırsatlar için bu sayfaya yerleştirilmiş widget'ları kontrol edin, ancak bu akıllı telefonu genellikle 150 £ 'dan daha düşük bir fiyata alabilirsiniz, bu da onu en ucuz el cihazlarından biri haline getirir.


Vivo Y20s incelemesi: tasarım ve ekran

Resim 1 / 2

Y20

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 2

Y20


(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 2

Y20

(İmaj kredisi: Gelecek)

Vivo Y20s ile birlikte gelen 6,51 inç, 720 x 1600 piksel LCD ekran, göz kamaştırıcı olmadan mükemmel derecede iyi: Bunu birinci sınıf bir OLED ekranla karıştırmayacaksınız. 720p çözünürlük biraz hayal kırıklığı yaratıyor, ancak film izlemek, internette gezinmek ve fotoğraflar arasında gezinmek için işi yapıyor. Burada HDR olmadığına dikkat edin, bu nedenle fotoğraflar ve videolar dinamik aralıkları açısından çok iyi dengelenmeyecek.


Ekranın etrafındaki çerçeveler kabul edilebilir derecede ince ve ekranın üst kısmında bir damla çentik var. Aksi takdirde, Vivo Y20s oldukça şık görünüyor ve aynı zamanda biraz ucuz görünüyor - plastik arkadaki gradyan ışıltılı efekt, sınıfa bir dokunuş katarken, genel olarak telefon elde hafif ve ince hissettiriyor. Kesinlikle cebinizde veya çantanızda ağırlık yapmaz.

Renk seçenekleriniz Nebula Blue (inceleme modelimiz gibi) ve Obsidian Black ve her ikisinin de estetiğini seviyoruz. Vivo Y20s, amiral gemisi ve hatta orta sınıf cihazlarda elde ettiğiniz cila ve stil seviyelerinin çok gerisinde olsa da, tasarım açısından kendisini utandırmıyor. Dikdörtgen kamera çıkıntısı oldukça belirgin, ancak bu artık birçok el cihazında yaygın.

VIvo Y20s'nin şarj ve veri bağlantı noktası için eski microUSB teknolojisine bağlı kalması utanç verici, bu da diğer her şey USB-C'ye taşındığından beri bu kablolardan en az birini hala yanınızda tutmak zorunda kalacağınız anlamına geliyor. Telefon ayrıca parmak izi sensörünü güç düğmesine yerleştiriyor, ki bu biraz zorlayıcı buluyoruz - kilometreniz değişebilir. Ayrıca telefonun alt kısmında 3,5 mm kulaklık jakı da bulunuyor.

Vivo Y20s incelemesi: kamera ve pil

Y20


(İmaj kredisi: Gelecek)

Vivo Y20s'nin düşük, düşük fiyatı göz önüne alındığında, bazı testler için çıkardığımızda telefondaki arka kameradan pek bir şey beklemiyorduk. Ortaya çıkan fotoğraflar ve videolar aslında o kadar da kötü değil ve ışık bir sorun değilse veya hızlı hareket eden bir şeyi yakalamaya çalışmıyorsanız, oldukça iyi çekimler elde edebilirsiniz – genel olarak dengeli renkler ve saygın bir miktar. detay da.

Spesifik olarak, Vivo Y20s'nin arkasında üç lensli 13MP geniş + 2MP makro + 2MP derinlik kamerası ve ön tarafında 8MP selfie kamerası var. Burada ultra geniş mod yok ve optik yakınlaştırma yok, ancak dijital yakınlaştırma beklediğimizden daha iyi çalışıyor (yine de 2x yakınlaştırma düzeyine kadar). Günlük fotoğraf çeken biri olarak Vivo Y20s, çoğu insanı mutlu etmek için hemen hemen yeterli.

Resim 1 / 9

Vivo Y20s kamera örneği

Vivo Y20s, telefonun fiyatı için yeterince iyi fotoğraflar çekiyor.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 9

Vivo Y20s kamera örneği

Vivo Y20s, telefonun fiyatı için yeterince iyi fotoğraflar çekiyor.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 9

Vivo Y20s kamera örneği

Renkler biraz donuk olabilir, ancak iyi aydınlatmada ayrıntılar oldukça keskindir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3 / 9

Vivo Y20s kamera örneği

Fotoğraflar en iyi amiral gemilerinden gelenlere ayak uyduramasa da, çoğu sosyal medya için gayet iyi.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4 / 9

Vivo Y20s kamera örneği

Fotoğrafların çoğunda koyu ve açık noktalar oldukça iyi işlenir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5 / 9

Vivo Y20s kamera örneği

Dijital yakınlaştırma (burada 2x) ideal değildir ancak çoğu durumda yeterince iyidir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 6 / 9

Vivo Y20s kamera örneği

Vivo Y20s, zaman zaman doğru odak noktasını bulmakla karıştırılabilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 7 / 9

Vivo Y20s kamera örneği

Deklanşör hızı güzel ve hızlı ve bir bütçe seçeneği olarak sonuçlar iyi,
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 8 / 9

Vivo Y20s kamera örneği

Düşük ışıklı fotoğraflar, gece modu işleme olmadan iyi çıkmıyor.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 9 / 9

Vivo Y20s kamera örneği

Biraz ışık varsa, flaşsız fotoğrafların ne olduğunu anlayabilirsiniz.
(İmaj kredisi: Gelecek)

Düşük ışık, listelediğimiz özelliklerden ve telefonun yazılım kurulumunda gece modunun olmamasından beklediğiniz gibi biraz sorunlu. Gerçekten düşük ışıkta çok fazla fotoğraf elde edemezsiniz ve yapsanız bile, bulanıklık ve gürültü fark edilir (bu, düşük ışık performansının çok gerisindedir).piksel 4a, Örneğin). Herhangi bir ortamda veya durumda fotoğraf ve video çekebilmek istiyorsanız, biraz daha fazla harcamaya değer olabilir; kamera kalitesi bir öncelik değilse, Vivo Y20s ile sorun yaşamazsınız.

Bu arada pil ömrü, Vivo Y20s'in öne çıkan özelliklerinden biri: Bu telefonda yerleşik olarak bulunan 5.000 mAh pil, sizi tüm gün boyunca kolayca idare edebilir ve hatta fazla zorlamazsanız iki pil ömrüne bile ulaşabilir. bu iyi. İki saatlik video akışı testimiz, maksimum parlaklıkta, pili yüzde 100'den yüzde 84'e düşürdü, bu da genel olarak yaklaşık 12-13 saatlik video izlemeye eşittir. Yine de kablosuz şarj seçeneği yok ve kablolu şarj 18W'da çıkıyor.

Vivo Y20s incelemesi: diğer özellikler ve özellikler

Y20

(İmaj kredisi: Gelecek)

Vivo Y20s, 4GB RAM ve 128GB dahili depolama (isterseniz microSD kart ile genişletebilirsiniz) ile birleştirilmiş çok mütevazı bir Qualcomm Snapdragon 460 işlemci üzerinde çalışır. Bunlar oldukça düşük seviyeli özellikler ve telefon mükemmel bir şekilde kullanılabilirken, gezinirken klavyelerde, menülerde ve web sayfalarında küçük gecikmeler fark edeceksiniz. Sizi sabit bir hızda gitmeye zorlayan bir telefon.

Vivo Y20'lerde sıradan mobil oyunlar iyi olsa da, daha zorlu oyunlar kekeleyip birkaç kare düşürebilir - Google Play Store'da telefonda çalışmayacak hiçbir şey bulamıyoruz, ancak performans aksaklıkları sürünüyor. Ahize gerçekten zorlandığında. 252 (tek çekirdekli), 1232 (çok çekirdekli) ve 264 (OpenCL) düşük Geekbench 5 kıyaslama puanları bunu destekliyor. Adil olmak gerekirse, bu diğer ultra bütçeli Android telefonlara benzer.

Bunlar, çok düşük maliyetli bir telefon almak için mükemmel bir şekilde yapmaya istekli olabileceğiniz performans takaslarıdır, ancak Vivo Y20s'yi satın almayı düşünüyorsanız kesinlikle bunların farkında olmanız gerekir. Telefonun 5G bağlantısı sunmadığını da belirtmek önemlidir – bu fiyata kesinlikle sürpriz değil, ancak artık 4G'den fazlasını sunmayan yeni bir telefon bulmak giderek daha az yaygın hale geliyor.

Yazılım tarafında, telefon, Vivo'nun Funtouch olarak adlandırdığı bir dış görünümle birlikte Android 10'u çalıştırıyor. Android dış görünümleri söz konusu olduğunda fena değil ve gereksiz bloatware yolunda pek bir şey yok – oldukça gereksiz bir sistem yönetim aracı, bir galeri uygulaması, bir FM radyo uygulaması, sadece Vivo web sitesine bir bağlantı olan bir uygulama ve bir nedenden dolayı TikTok. Android 11 iyi olurdu, ancak büyük bir yazılım şikayetimiz yok.

  • Hepsien iyi 5G telefonlarburada listeleniyor

Vivo Y20s incelemesi: fiyat ve karar

Y20

(Resim kredisi: Canlı)

Vivo Y20s, yalnızca yeni bir akıllı telefona mümkün olduğu kadar az harcama yapmak isteyen kişilerin ilgisini çekecek ve satın alınabilirlik açısından telefon beş yıldızlı bir başarı. Sizin için daha eski, ikinci el orta sınıf veya amiral gemisi bir telefon almaktan daha iyi bir değer olup olmadığını söylemek daha kolay, ancak Vivo Y20s'nin görünümünü beğendiyseniz, banka bakiyenize büyük bir zarar vermeyecektir.

Buradaki diğer büyük artı nokta, ortalamanın oldukça üzerinde olan ve bazı durumlarda büyük olasılıkla iki güne kadar uzayabilen pil ömrüdür. Vivo Y20'lerin testlerimizde ne kadar uzun süre dayandığından çok etkilendik ve günlerce çekmecede tutabileceğiniz ucuz bir ikinci telefon arıyorsanız, o zaman Vivo Y20'ler kesinlikle faturaya uyacaktır. Ayrıca, akıllı telefonlarından istedikleri şey söz konusu olduğunda fazla talepkar olmayan daha yaşlı veya daha genç kullanıcılara da uygun olabilir.

Bir yandan, Vivo'nun bu telefonu sunduğu fiyat harika ve güvendiğiniz tüm uygulamaları tatmin edici bir seviyede çalıştıracak. Aynı zamanda, telefon bazen biraz yavaş kalıyor ve ekran ve tasarım da özellikle etkileyici değil. Burada kablosuz veya hızlı şarj yok, 5G yok ve su geçirmezlik yok ve bütçeniz biraz daha artabilirse, kendinize çok daha iyi bir orta sınıf telefon alabilirsiniz.

Herhangi bir akıllı telefonu değerlendirmek, fiyatı göz önünde bulundurmak ve bunu diğer her şeye karşı tartmak anlamına gelir ve paranın değeri açısından Vivo'nun burada iyi bir iş çıkardığını düşünüyoruz - akıllı telefon açısından bu, fıstık maliyetine mal olur, ancak yine de her şey yolunda gider. kilit alanlar. Yine de Vivo tarafından yapılan birçok taviz var ve çoğu insanın daha pahalı bir el cihazı için para biriktirmesinin daha iyi olacağını düşünüyoruz.

Bugünün en iyi Vivo Y20s fırsatlarıVivo Y20s Bulutsusu Mavi 6.51... Cihazlar Doğrudan £ 129 Görünüm Vivo Y20s Obsidyen Siyah 6.51... Cihazlar Doğrudan 129 £ Görünüm Vivo Y20s Bulutsusu Mavi 6.51... Doğrudan Dizüstü Bilgisayarlar 129 £ GörünümVivo Y20s Obsidian Black... Amazon £ 167,84 Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz