Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Vivobarefoot Tracker Forest ESC incelemesi: minimalist botlar yüksek performanslı bir makyaj kazanıyor

Vivobarefoot Tracker Forest ESC incelemesi: minimalist botlar yüksek performanslı bir makyaj kazanıyor

Mayıs 2021'de piyasaya sürülen Vivobarefoot Tracker Forest ESC çizme, markanın 'Extreme Survival Collection'daki ikinci ürün olup,Tempest yüzücü ayakkabısı. Vivobarefoot'un çok net bir şekilde tanımlanmış bir USP'si var. Bu çevre bilincine sahip marka, günümüzün çoğunda bulunan ekstra dolguyu ve kalın tabanları ortadan kaldıran minimalist ayakkabılar üretiyor.erkekler için en iyi yürüyüş botlarıveKADINtoprakla bağlantı kurmanıza yardımcı olan ince tabanlı, geniş ve esnek ayakkabılar yaratmak.


Bu tür botların yeri olsa da, aşırı koşullar için özellikle uygun değildirler ve kavrama eksikliği olabilir (bizim yazımızda belirttiğimiz gibi).Vivo Barefoot Tracker II yürüyüş botu incelemesi). Tracker Forest ESC, ciddi maceracılara yönelik yeni özellikler paketleyerek bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. Vivobarefoot, Tracker Forest ESC'nin şimdiye kadarki en gelişmiş yürüyüş ayakkabısı olduğunu söylüyor - tasarım son dört yılda dikkatlice geliştirildi. Şimdi Vivobarefoot'tan Erkek veya Kadın versiyonlarında 190 £ / 220 USD karşılığında satın alınabilirler.

Peki bu yeni tasarım gerçekten de cesur maceracılar için işe yarıyor mu? Vivobarefoot Tracker Forest ESC önyükleme incelememin tamamı için okumaya devam edin.

Vivobarefoot Tracker Forest ESC önyükleme incelemesi: tasarım

Tracker Forest ESC'deki ana özellik, ünlü lastik şirketi ile işbirliği içinde geliştirilen Michelin ESC Sole'dir. Yüksek performanslı kauçuktan yapılmış olup, üstün kavrama için çok yönlü, 'pençe benzeri' çıkıntılara sahiptir. Vivobarefoot serisindeki diğerleri kaygan olabilen kavisli, pürüzsüz kenarlara sahipken, bunlar daha zorlu arazilerin üstesinden gelmenize yardımcı olmak için dokulu bir kemer ve kenar çekişine sahiptir. Vivobarefoot'un marka DNA'sına sadık kalınarak, hala ince ve esnek bir taban ve parmaklarınızın yayılması için geniş bir parmak kutusu vardır.

Başka yerlerde, Vivobarefoot, beklediğiniz gibi işleri basitleştirdi. Üst kısım, sandviç file astarlı deriden yapılmıştır. Burada Gore-Tex yok - ayaklarınızı kuru tutmak için derinin doğal su direncine güveniyorsunuz. Botları iyi durumda tutmak için botlara tamamen doğal bir Renapur Leather Balsam dahildir. Ancak, bu doğal su yalıtımı sizi ancak bir yere kadar götürür. Bu amaçla file, nefes alabilirliği artırmak ve nemi cildinizden uzak tutarak botların çabuk kurumasını sağlamak üzere tasarlanmıştır.


Vivobarefoot Tracker Ormanı ESC incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Vivobarefoot Tracker Forest ESC önyükleme incelemesi: performans

Michelin Esc Taban, testlerimizde güvenilir bir şekilde iyi performans gösteren agresif VV şekilli pabuçları ile çıkışlarda, inişlerde ve kaygan arazilerde kavrama sağlama konusunda harika bir iş çıkarıyor. Vivobarefoot, bunları zorlu, teknik patikalarda giyebileceğinizi öneriyor, ancak yine de onları bunun için seçmeyiz - kenar ve kemer dokusu, tabanlara biraz hoş bir ekstra tutuş sağlarken, ayak parmaklarının etrafındaki daha geniş uyum, bunlar anlamına gelir biraz hassasiyetten yoksun.


Bu, denediğim ilk yalınayak tarzı bot ve onları beklediğimden çok daha rahat buldum. Geleneksel yürüyüş botlarının büyük bir kısmı yoktur, hafif ve esnektirler ve kutudan çıkar çıkmaz giymek için rahattırlar. Taban ince ve hoş bir şekilde esnek olsa da, pratik olmayacak kadar ince değil - orada sert zeminden iyi korunmanız için yeterince tampon var (Tracker Forest ESC'nin Vivobarefoot serisindeki daha kalın tabanlardan birine sahip olduğundan şüpheleniyorum) ).

Bununla birlikte, bu esnek tabanın aynı zamanda ayağınızı sabit ve destekli tutmak için kendi ayağınıza ve baldır kaslarınıza güvendiğiniz anlamına geldiğini belirtmekte fayda var, bu da daha uzun mesafelerde zorlu arazilerde mücadele ediyorsanız yorucu oluyor.


Vivobarefoot Tracker Forest ESC botları kullanımda

(İmaj kredisi: Vivobarefoot )

Ayaklarınız temelde burada tek bir seviyede, topuğun kaldırıldığı ayakkabılara alışkınsanız bu biraz garip bir his. Test ettiğim diğer botlarla karşılaştırıldığında diğer temel fark, parmak bölgesinin çok daha geniş olmasıdır. Doğal olarak oldukça dar ayaklarım var (aşırı derecede olmasa da) ve ilk başta biraz 'sarkan' hissettiler. Estetik olarak, bu botlar herkes için olmayabilir, ayak parmaklarınızın yayılması için çok yer var - bir hayranla konuştum ve ayak parmaklarının düzenli olarak Vivobarefoot ayakkabı giymenin bir sonucu olarak şekil değiştirdiğini söyledi.

Deri, orta derecede nemli koşullarda suyu dışarıda tutacak olsa da, sağanak yağmurda veya sığ bir derede yüzerken sizi kuru tutmayacaktır, bu nedenle, sağanak yağmur bekliyor olsaydık, belki de bunları seçmezdik (olabilirdi). daha 'doğal', ancak nemli ayaklar rahatsız edicidir, nasıl giyinirseniz giyin).

Vivobarefoot Tracker Forest ESC önyükleme incelemesi: fiyat ve karar

190 £ / 220 USD'lik bir RRP ile Vivobarefoot Tracker Forest ESC botları, yürüyüş botu pazarının en pahalı ucunda. Sert yürüyüşler ve zorlu araziler için iyi bir seçim mi? Muhtemelen sadece yalınayak hareketinin adanmış bir öğrencisiyseniz. Daha geniş uyum, biraz hassasiyetten yoksun oldukları anlamına gelir, engebeli arazide uzun süre seyahat ederken daha sağlam bir tabanın desteğini kaçırabilirsiniz ve derinin sadece çok su geçirmez olduğu gerçeğini ortadan kaldıramazsınız.


Bu, bu botları tamamen indirmeniz gerektiği anlamına gelmiyor – aslında, onları orta seviye maceralar için önerecek çok şey var. Son derece rahattırlar ve esnek, sade paket tasarımı, geleneksel, hacimli yürüyüş botlarından çok daha özgür hissettirir. Taban, engebeli arazide giymek için hala uygun olacak kadar bir tampon sağlar ve yenilenen taban, kaygan ve kayalık zeminde güvenilir bir şekilde iyi tutuş sağlar. En zorlu maceralar dışında herkes için ikinci bir çift çizme olarak satıldık.