Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Vixen SG 2.1x42 süper geniş dürbün incelemesi: Yıldızların sürükleyici manzaraları

Vixen SG 2.1x42 süper geniş dürbün incelemesi: Yıldızların sürükleyici manzaraları

Gözlerinizin daha güçlü olmasını ve gece gökyüzüne çıplak gözle bakıp daha fazla detay ve derinlik görebilmeyi istemez miydiniz? Stargazers her zaman daha yakından bakmak ister, ancak pahalı bir yatırım yapmadan önceteleskopveya sitemize göz atmaya başlayınen iyi dürbünbüyük büyütmeli bir çift için liste, Vixen SG 2.1x42 süper geniş dürbünlerin benzersiz özelliklerini göz önünde bulundurun (299 ABD Doları/ 289 ABD Doları / 385 ABD Doları). Bunlar, size bir yıldız kümesinin, bir bulutsunun veya Ay'ın yakın çekimini değil, gece gökyüzünün daha iyi bir geniş alan görüntüsünü sağlamak için tasarlanmış orijinal ultra geniş dürbünlerdir.


Ancak, yalnızca 2.1x büyütme ile bu benzersiz cep boyutundaki dürbünler gerçekten uğraşmaya değer mi? İşte tam Vixen SG 2.1x42 süper geniş dürbün incelememiz.

Vixen SG 2.1x42 dürbün incelemesi: Özellikler ve performans

Vixen SG 2.1x42, kendinizi gece gökyüzüne daldırmakla ilgilidir. 2.1x büyütme ile her şey iki kez büyütülür, ancak daha fazlası değil. Bu fazla değil. Ay'a bakmak için korkunçlar. Nebulaların harika bir görüntüsünü ya da Ülker, Sümbül ve Arı Kovanı gibi herhangi bir etkileyici yakın çekim elde edemezsiniz (yine de onları daha fazla öne çıkarırlar). Ayrıca Vixen SG 2.1x42'yi kullanırken kesinlikle bir galaksi görmeyeceksiniz. Peki bu tuhaf görünümlü dürbünlerin amacı ne?

Vixen SG 2.1x42 dürbün: Özellikler

Boy:1,8x5x0,7 inç/46x128x54 mm
Ağırlık:14.5 oz/410g
Tip:Galile
Su geçirmez:Yapma
Görüş alanı:25 °
Büyütme:2.1
Objektif lens çapı:42mm
Göz kabartma:8,4 mm
Yakın odak:2,2 yard/2m
Görüntü sabitleme:Yapma

Vixen SG 2.1x42, çıplak gözlerinizin görebileceği daha birçok yıldızı ortaya çıkarır. Bu nedenle Vixen SG 2.1x42'nin 25º'ye kadar uzanan nadir geniş görüş alanı; – onlara 'takımyıldız' veya 'Samanyolu' dürbünlerinin takma adlarını kazanın.


Neden Vixen SG 2.1x42'nin sıra dışı özelliklerine bakalım. 2.1x42 olarak derecelendirildiler, bu da her şeyi 2,1x büyüttükleri ve 42 mm çapında bir objektif merceğe sahip oldukları anlamına geliyor. Bu son sayı, ne kadar ışığa izin verdikleri ile ilgilidir ve Vixen SG 2.1x42'de 'normal' bir çift yıldız gözlem dürbünü ile karşılaştırılabilir. Bu, kozmosun 'geniş gözlü' bir görünümünü korurken gözlerinizi etkili bir şekilde genişletmekle ilgili olan 2.1x büyütme için söylenebilecekten daha fazlasıdır.sınırlama büyüklüğü(gözlerinizin görebildiği en sönük yıldızlar).

Vixen SG 2.1x42 gerçekten iyi çalışıyor ve özellikle Samanyolu'nun gece gökyüzünde kavis çizdiği yaz aylarında karanlık bir gökyüzü alanında yürüyüş yapıyor veya kamp yapıyorsanız kullanışlıdır.


Büyütme eksikliklerinin de istenmeyen bir pozitif sonucu vardır. Çok daha büyük bir büyütme oranına sahip dürbünler, kullanıcılara titrek görüntüler verme eğilimindedir. Bunun nedeni, insanların sıcak ve sürekli hareket etmeleridir, büyütme çok kolay bir şekilde ortaya çıkar. Vixen SG 2.1x42'de öyle değil; büyütme eksikliği, süper sabit ve parlak bir görüş alanı anlamına gelir.

Resim 1 / 4

Vixen SG 2.1x42 dürbün incelemesi


Kredi: Jamie Carter
Resim 1 / 4

Vixen SG 2.1x42 dürbün incelemesi

Kredi: Jamie Carter
Resim 2/4

Vixen SG 2.1x42 dürbün incelemesi

Kredi: Jamie Carter
Resim 3/4

Vixen SG 2.1x42 dürbün incelemesi

Kredi: Jamie Carter
Resim 4 / 4

Vixen SG 2.1x42 dürbün incelemesi


Kredi: Jamie Carter

Vixen SG 2.1x42'nin yapı kalitesi mükemmel. Japonya'da üretildi, metalik şasileri ve köprüsü, ağır olmadan güven verici bir şekilde ağır. Her göz merceği ayrı ayrı odaklanır ki bu nadirdir. Cep boyutundadırlar ve hoş bir yumuşak taşıma çantasının yanı sıra boyun askısı ile birlikte gelirler. Aslında, onları boynunuza asarsanız ve orada olduklarını neredeyse hiç fark etmezsiniz.

Ancak Vixen SG 2.1x42 ile ilgili sevmediğimiz iki şey var. İlki, tam oturan ancak tamamen çıkarılabilen ve kaybetmesi çok kolay olan dört lens kapağıydı. Daha da ciddisi, görüntü kalitesinin kenarlardan zarar görmesi ve her şeyin etrafında sürekli bir bulanıklık olması ve bu da dikkati dağıtabilir.

Elbette, özel bir satın alma işlemidir, ancak Vixen SG 2.1x42, gerçekten çok fazla ekipman istemeyen ve kesinlikle bir teleskop satın almak istemeyen yıldız gözlemcileri için nihai dürbündür. Takımyıldızlar ve Samanyolu hiç bu kadar iyi görünmemişti ve gece gökyüzünü öğreniyorsanız ve onun içinde kalmak istiyorsanız, Vixen SG 2.1x42 size eşsiz bir görünüm verecektir.

Vixen SG 2.1x42 dürbün incelemesi: Karar

Vixen SG 2.1x42, takımyıldızların ve Samanyolu'nun çıplak gözle süper şarjlı yıldız gözlemi için idealdir. Eşsiz geniş görüş alanıyla sizi gece gökyüzüne daldırarak, kozmosun o çok önemli geniş gözlü görüntüsünü korurken görüşünüzü etkili bir şekilde genişletirler. Portatif, kullanımı kolay ve mükemmel bir şekilde inşa edilmişler, takımyıldızları ve Samanyolu'nu daha iyi görmek isteyen yıldız gözlemcileri için mükemmel bir atlama taşıdır.