Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar (SB36512-F6) incelemesi: fiyatın bir kısmına tam 3D ses

Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar (SB36512-F6) incelemesi: fiyatın bir kısmına tam 3D ses

Pingtwitter'ün Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar incelemesine hoş geldiniz. Vizio, ses ve video ürünleri söz konusu olduğunda ciddi bir oyuncu, aslında ABD'deki en büyük ikinci TV üreticisi ve en büyük ses çubuğu üreticisi, ancak son zamanlarda diğer pazarlarda büyük bir etki yaratıyor.


Yeni Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar'ın (AKA SB36512-F6) gelişi hemen ilgimizi çekti, çünkü bu, üst düzey soundbarlardan aldığınız kapsamlı bir paket, ancak benzer bir kurulumun yaklaşık yarı fiyatına. içindeen iyi ses çubuklarıLG veya Sony'den.

Günümüzün en iyi Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar fırsatları İndirimli Fiyat VIZIO - 5.1.2-Kanal ... En İyi Satın Al $ 499.99 $ 299.99 İndirimli Fiyatı Görüntüle VIZIO SB36512-F6 5.1 Soundbar ... Amazon Prime $ 499.99 $ 383.99 Görüntüle Her 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için gün

Vizio ayrıca 36 inç 5.1.2 Soundbar olarak da adlandırıyor ve adından da anlaşılacağı gibi 36 inç genişliğinde ve ayrı bir subwoofer ve arka hoparlörlere sahip 5.1.2 kanallı bir sisteme sahip. İkincisi, bu kompakt çok kanallı sisteme sizi modern film müziklerinin heyecan verici aksiyonuna tamamen kaptırma yeteneği verir.

Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar incelemesi: fiyat ve özellikler

Vizio SB36512, 599 £ / 499 $ fiyat etiketi için çok sayıda son teknoloji ürünü bir araya getirerek, paranın karşılığını ciddi bir sonik değer sunar. Rakiplerin çoğunun aksine, bu soundbar, psikoakustik hile yerine gerçek hoparlörleri kullanarak bir Dolby Atmos deneyimi sunar. Sonuç, yalnızca daha ilgi çekici değil, aynı zamanda önemli ölçüde daha sürükleyici bir performanstır.

Soundbar'ın kendisi, ön sol, sağ ve orta kanallar için ileri ateşleme yapan üç sürücüye ve üst kanallar için yukarı doğru ateşleyen iki sürücüye sahiptir. Bu sürücüler, sesleri tavandan yansıtır ve üstünüzdeki hoparlör yanılsamasını yaratır. Ayrıca, ek bir bas vuruşu sağlamak için ses çubuğuna yerleştirilmiş bir çift pasif radyatör vardır.


Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar incelemesi

(Resim kredisi: Vizio)

Ayrı aktif subwoofer, 40Hz'e kadar düşük frekanslar üretmek için 6 inçlik bir sürücü kullanır ve ses çubuğuna kablosuz olarak bağlanır. Subwoofer'a fiziksel olarak bağlanan ve amplifikasyonu idare eden bir çift kablolu arka hoparlör vardır ve bunların odanın arkasında olması, büyük bir fark yaratarak uygun bir surround deneyimi üretir.


SB36512-F6, Dolby Atmos nesne tabanlı sesi çözebilir, ancak Dolby Digital ve DTS gibi daha az sürükleyici formatları da işleyebilir. Aslında desteklemediği tek format DTS: X, bu utanç verici çünkü kesinlikle bu alternatifi Atmos'a etkili bir şekilde sunmak için yeterli hoparlöre sahip. Bu bir anlaşma değil, çünkü bazı Blu-ray disklerin yanı sıra özellikle geniş çapta desteklenmiyor - ancak bu, soundbar'ın daha geniş çapta kullanıldığında geleceğe hazır olma özelliğini kaçıracağı anlamına geliyor.

Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar incelemesi: ses kalitesi

Soundbar, ana ünitenin 36 inç genişliğinden önemli ölçüde daha büyük ses çıkaran geniş bir ön duruşuyla, kapıdan çıkar çıkmaz etkileyicidir. Özel merkez hoparlör diyaloğun net kalmasını sağlar ve arka hoparlörler arkanızda bol miktarda surround aktivite sağlar. Subwoofer ayrıca her şeyin temelini oluşturan bir bas temeli oluşturarak rolünü oynar.


Yukarı doğru ateş eden sürücülerin etkinliği büyük ölçüde tavanınıza bağlı olacaktır ve ne kadar düşük ve yansıtıcı olursa o kadar iyidir. Vizio, en iyi baş üstü efektleri için 2,2 ile 3,6 m arasında yüksekliğe sahip düz bir tavan önerir. Tüm bu unsurları birleştirdiğinizde sonuç, özellikle Dolby Atmos ile keyifli bir şekilde sürükleyici bir ses deneyimidir.

Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar, efektleri üç boyutlu alana yerleştirme konusunda yeteneklidir ve yanlara, arkanıza ve üstüne uzanan bir ses küresi yaratır. Bu öncelikle, Vizio’nun bu fiyattaki rekabetinin eksik olduğu bir şey olan arka hoparlörlerin eklenmesi sayesindedir ve sonuç gerçek daldırmadır. Sesler hoparlörden hoparlöre sorunsuz bir şekilde yönlendirildiği için çok fazla hassasiyet vardır.

Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar incelemesi

(Resim kredisi: Vizio)

Genel sunum, mükemmel ton uyumunu koruyarak efektlerin bir kanaldan diğerine geçerken aynı şekilde ses çıkarmasını sağlar. Ayrıca, uzak uygulamayı kullanarak performansın ince ayarını yapabilir, her kanalı ayrı ayrı ayarlayarak ses alanının dengeli kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu, hiçbir kanalın hakim olmamasını sağlar ve ayrıca subwoofer'ın sistemi basla boğmamasını sağlar.


Bu soundbar, daha büyük bir odada zorlanabilir ancak ortalama yaşam alanı için idealdir ve kendini aksiyon filmlerine ödünç veren kaslı bir sunumla sunar. İyi entegre edilmiş subwoofer sayesinde sismik kuvvetle vurulan patlamalar ve mermiler, hoparlörden hoparlöre ayrıntılı bir hassasiyetle seker. Bununla birlikte, film müziği ne kadar kakofonik olursa olsun, diyalog net ve odaklanmış kalır.

Yükseklik efektleri, tepenizde yuvarlanan gök gürültüsü veya üzerinizde kükreyen uçaklar ile genellikle bir zevktir. Bu efektler, arka yükseklik kanalları olmadığından odanın önüne daha fazla odaklanma eğilimindedir, ancak arkanızdaki boşluğu doldurmaya yardımcı olan arka hoparlörlerle ilgi çekici bir deneyim olmaya devam etmektedir. Genel olarak SB36512-F6, memnun edeceğinizden emin olan otantik bir Atmos deneyimi sunar.

Müzik de sarsılmaz ve ön hoparlörler, etkileyici netlik ve ayrıntı alımı ile birlikte mükemmel stereo görüntüleme sunar. Alt, davullara iyi zamanlanmış bir düşük vuruş ekler ve enstrümanların yerleştirilmesi zevkli bir şekilde kesindir. Dahili pasif radyatörler sayesinde orta menzil sağlamdır ve daha yüksek frekanslar asla keskin veya gergin ses çıkarmaz.

(Resim kredisi: Vizio)

Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar incelemesi: tasarım ve kullanılabilirlik

Vizio SB36512-F6 herhangi bir tasarım ödülü kazanmayacak, etrafı sarılan siyah kumaşı ve metalik gri uç plakaları ile kutulu ve biraz sıkıcı. Bu uç plakaların köşelerinde vidaların kullanılması, estetiğe biraz endüstriyel bir görünüm kazandırır, ancak en azından subwoofer ve arka hoparlörler soundbar ile uyumludur. 36 inç genişliğindeki bu ses çubuğu aşağıdakiler için idealdir:55-inç televizyonlarve daha küçük.

Genel yapı kalitesi, fiyat dikkate alındığında makul seviyededir ve ses çubuğunun üst kısmında güç, giriş, Bluetooth ve ses açma / kısma için kontroller bulacaksınız. Önde, sol tarafta bir dizi LED gösterge vardır ve kılavuz farklı kombinasyonlar için ayrıntılı açıklamalar içerse de, bir Bletchley Park kod kırıcısı değilseniz, hatırlamayacaksınız.

Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar incelemesi

(Resim kredisi: Vizio)

Bağlantıların tümü ses çubuğunun arkasındaki bir çift girintide bulunur ve bunlar arasında HDMI, optik dijital ve 3,5 mm analog girişler bulunur. Uyumlu bir TV'den (destekleyen uygulamalardan Dolby Atmos dahil) ses göndermenize olanak tanıyan ARC'li bir HDMI çıkışı da vardır. Ayrıca, kablosuz akış için bir USB (MP3 ve WAV), Bluetooth ve Wi-Fi vardır.

Soundbar, üstte küçük bir LED ekran içeren iyi tasarlanmış bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir ve menü sistemindeki ayarlar arasında gezinmenizi sağlar. Ancak en iyi yaklaşım, Vizio’nun yalnızca akıllı cihazınızı bir denetleyiciye dönüştürmekle kalmayan, aynı zamanda net bir şekilde düzenlenmiş arayüz sayesinde kurulumu daha sezgisel hale getiren SmartCast Mobil Uygulamasını (iOS ve Android) kullanmaktır.

Vizio, ihtiyacınız olan her şeyi kutuya dahil etti, böylece üç kablo seçeneği elde edersiniz: HDMI, optik dijital ve 3,5 mm - stereo fono. Soundbar ve arka hoparlörler için kablo bağları, duvara montaj şablonu ve braketler de vardır. İkincisi, renk kodlu 8 m uzunluğunda kablolarla birlikte gelir ve kabaca kulak yüksekliğinde ana dinleme konumunun hemen arkasına kurulmalıdır.

Arka hoparlörlerin kablolanmış olması, hiç kimse oturma odasının etrafında kablo döşemeyi sevmediği için biraz rahatsız edici olabilir ve aynı zamanda subwoofer'dan arka hoparlörlere olan mesafeyi de sınırlar.

Bununla birlikte, onları alt tarafa (ses çubuğu yerine) bağlamak ve ardından altlığa bara kablosuz bir bağlantı vermek, denizaltıyı odanın önüne yerleştirmek zorunda olmadığınız anlamına gelir, bu nedenle iyi bir miktarınız olur. genel esneklik. Ve kablolu bağlantılar, genellikle kablosuz çevrelerde meydana gelen kesintilerden zarar görmez.

Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar incelemesi

(Resim kredisi: Vizio)

Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar incelemesi: Karar

Vizio SB36512-F6, kompakt ve iyi tasarlanmış bir paketten gerçekten sürükleyici bir ses sahnesi sunan mükemmel bir Dolby Atmos ses çubuğudur. Görünüm sıkıcı olabilir, ancak ses, ilgi çekici bir üç boyutlu deneyim yaratan eğlenceli bir sunumla her şeyden farklıdır. İster bir TV şovu, ister film veya müzik olsun, bu çok kanallı combo sizi kesinlikle memnun edecektir.

Özellikler, kapsamlı bağlantılar, kullanışlı kumanda ve sezgisel uzaktan kumanda uygulaması ile yüzünüze bir gülümseme katacak, ayrıca sistemi hızlı ve kolay bir şekilde kurmak için ihtiyacınız olan her şey kutuya dahil edilmiştir.

Elbette mükemmel değil, - DTS: X eksikliği hayal kırıklığı yaratan bir ihmaldir, kablolu arka paneller biraz erteleyebilir ve ön LED ekran bir doktora gerektirir - ancak diğer tüm açılardan Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar, para.

Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar incelemesi: Karar

Bu Vizio kurulumunun elde etmeye çalıştığı şeyin daha seçkin bir versiyonu için 7.1.4 surround ses vermek için 17 sürücü kullanan Samsung HW-Q90R'ye bakın - daha eksiksiz bir 3D için hem önde hem de arkada ateşleyen sürücülere sahiptir. Vizio'nun çıkarabileceğinden daha fazla ses kubbesi. Biraz daha pahalıdır, ancak size verdiği şey için yine de iyi bir değerdir - tamSamsung HW-Q90R incelemesibilmen gereken her şey için.

Arka surround hoparlörler olmadan yaşayabileceğinizi düşünüyor ancak yine de büyük, uzun bir ön ses alanı istiyorsanız, Sony ideal bir seçenek sunuyor -Sony HT-G700 incelemesi.