Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Vodafone Pro Broadband incelemesi: Akıllı özelliklere sahip durdurulamaz internet

Vodafone Pro Broadband incelemesi: Akıllı özelliklere sahip durdurulamaz internet

İlk önce Vodafone Pro Broadband hakkında yazdımbirkaç ay önceve kırılmaz internet vaat eden, 900 Mbps'ye kadar hızlanan ve iletişime geçilecek özel bir Wi-Fi Xpert ekibinin nasıl teslim edilebileceğini görmek ilgisini çekti.

Şimdi, aylarca süren testlerden sonra, hizmetle ilgili deneyimimin nasıl olduğunu size bildirmeyi amaçlayan Vodafone Pro Geniş Bant incelemem burada.

Fiyatlandırma açısından, Vodafone Pro Broadband paket için ayda 35 £ 'dan başlıyor. Kullanılabilirlik ve fiyatlandırma hakkında daha fazla bilgi için resmi web sitesine bakın.

Vodafone Pro Geniş Bant incelemesi


(İmaj kredisi: Vodafone)

Vodafone Pro Geniş Bant incelemesi: kurulum

Vodafone Pro Geniş Bant paketini kurmak çok kolaydır. Tek yapmanız gereken, dikkat çekici bir şekilde tasarlanmış yönlendirici olsa da hoş bir boyuta sahip olan Vodafone Wi-Fi Hub'ı kutusundan çıkarıp evinizin geniş bant hattına takmanızdır.

Standart olarak Vodafone Pro Geniş Bant paketi, Wi-Fi Hub ile aynı temel tasarıma sahip ancak boyutunun yarısından daha küçük olan Wi-Fi genişletici ile birlikte gelir. Bu genişleticinin fikri, erişimini genişletmek için yönlendiriciden belirli, optimum bir mesafeye yerleştirilerek, bir ev genelinde güçlü ve tutarlı bir internet bağlantısı sağlamaya yardımcı olabilmesidir.


Vodafone, herhangi bir Vodafone Pro Broadband siparişi ile bu genişleticilerden üç tanesine kadar tedarik edecek, ancak mütevazı evimde bir tanesinin yeterli olduğunu söyleyebilirim.

Vodafone Pro Geniş Bant incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Hemen hemen tüm kurulum, yönlendiricinin ve ardından genişleticinin kurulumunda size rehberlik eden Vodafone Broadband uygulamasıyla ortaklaşa gerçekleştirilir. Her şey çok resimseldir ve uygulamadaki kurulum sihirbazı her şeyi adım adım alır - temelde kusursuzdur ve çevrimiçi olmayı hızlı ve stressiz hale getirir.

Vodafone Broadband uygulamasının, genişleticiyi en uygun şekilde yerleştirmenize gerçekten nasıl yardımcı olabileceğinden özellikle etkilendim. Bu şekilde çalışır. Öncelikle uygulamada bir genişletici kurmayı seçiyorsunuz ve ardından, yerleştirme sırasında engellerden nasıl kaçınılacağı hakkında size biraz bilgi verildikten sonra, temel olarak evinizin etrafında dolaşıyorsunuz ve uygulama size çok yakın, çok uzak olup olmadığınızı söylüyor. ya da konumlandırma açısından doğru.

Vodafone Pro Geniş Bant incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu, çok yakın için turuncudan çok uzak için kırmızıya değişen renk kodlu bir daire ile iletilir. Yeşil, mükemmel bir genişletici yerleşiminin rengidir. Daha önce bir geniş bant paketinde böyle bir şey görmemiştim ve gerçekten işe yaradığını düşündüm.


Ve Vodafone Broadband uygulamasından bahsetmişken, gerçekten iyi tasarlanmış ve kullanışlıdır ve ayrıca kullanımı sezgiseldir. Konuk Wi-Fi sistemi kurmak da dahil olmak üzere internet kurulumunuzun çeşitli yönlerini kontrol etmenize olanak tanır ve internet hızınızın ne kadar hızlı olduğunu, ağınıza hangi cihazların bağlı olduğunu (cihazları da engelleyebileceğiniz) görebilir ve çeşitli çalıştırabilirsiniz. teşhis de öyle.

Vodafone Pro Geniş Bant incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Temel olarak, yönlendirici ve genişletici kurulumu ile açık kutudan çalışan internet bağlantısına geçmek yaklaşık 15 dakika sürdü ve teknoloji konusunda rahat olsam da kurulumda kimsenin sorun yaşayacağını düşündüğüm hiçbir şey yoktu. Ve eğer öyleyse, o zaman Vodafone Pro Broadband, yardımcı olabilecek bir Wi-Fi Xperts ekibine erişim ile birlikte gelir (daha sonraları hakkında).

Vodafone Pro Geniş Bant incelemesi

Yedek dongle bağlı Vodafone Pro Geniş Bant Wi-Fi Hub.

(İmaj kredisi: Vodafone)

Vodafone Pro Geniş Bant incelemesi: performans

Tamam, Vodafone Wi-Fi Hub'ım ve genişleticim takılı ve çalışır durumdayken, ne tür bir hız performansı aldığımı görmeye hazırdım. Bu, büyük bir şehirde yaşamaktan çok, Bath yakınlarındaki küçük bir köy olan Winsley'de yaşadığım için özellikle ilgilendiğim bir şeydi. Ve burada internetimin mevcut tedarikçimden dolayı sıkıntılı olduğunu söylemeyecek olsam da, 900Mbps olmaktan çok uzaktı.

Yukarıdaki Vodafone Broadband uygulaması ekran görüntülerinden birinde görüldüğü gibi, Vodafone Pro Broadband'dan yaklaşık 38Mbps internet hızı aldım. Tabii ki bu, herhangi bir muhtemel Vodafone Pro Broadband sahibinin yüzleşmek zorunda kalacağı bir şeyi yükseltir, tam olarak hangi internet hızını elde edebilecekleri.

Vodafone Pro Broadband, Openreach UK ağına dayandığından, bununla sınırlıdır. Dolayısıyla, bir santrale yakın bir bölgede veya gerçekten güçlü bir ağ altyapısının olduğu büyük bir şehirde yaşıyorsanız, Vodafone Pro Geniş Bant maksimum 900Mbps'ye kadar her yerde daha yüksek hızlar elde edeceksiniz. Yine de benim gibi çubuklarla yaşıyorsanız, o zaman kesinlikle daha yavaş internet alacaksınız.

Yine de açık olmak gerekirse, 38Mbps, örneğin bir 4K HDR film akışı yapmak veya çevrimiçi çok oyunculu oyunlar oynamak için fazlasıyla yeterli, ancak Winsley'de yaşadığımdan beri alıştığım için, indirmeyeceksiniz. Dakikalar içinde 80 GB oyunlar.

Vodafone Pro Geniş Bant incelemesi

Vodafone Pro Geniş Bant Wi-Fi genişletici.

(İmaj kredisi: Vodafone)

Ağ kararlılığı açısından bakıldığında, Vodafone Pro Broadband ile hiçbir sorunum olmadı. Hizmeti birkaç ay kullandım ve bu süre zarfında hızımın düştüğünü gördüğüm tek bir kesinti veya dönem olmadı. Tabii ki, eğer bağlantım kopmuş olsaydı, yine de 4G ağ dongle yedekleme bağlantısıyla kaplı olurdum (bundan biraz daha fazlası).

Ayrıca kapsama alanı açısından evimde, hem alt katta, hem üst katta, hem de dışarıda bahçede, nerede olursam olayım Vodafone Pro Broadband ağına kolayca giriş yapabildim. Bilgisayarlarımı, tabletlerimi, telefonlarımı, TV'mi ve akıllı ev aletlerimi çalıştırdım ve hiçbir cihazda sorun yaşamadım.

O zaman, performans açısından, Vodafone Pro Broadband benim için bağlantı istikrarı ve ağ kapsama alanı açısından sağladı ve teknik olarak Winsley'de hız açısından burada alabileceğimi en üst düzeye çıkardı, öyle olsa bile sanırım.Irakbu paket için ilan edilen maksimum değerden.

Vodafone Pro Geniş Bant incelemesi: özellikler

Vodafone Broadband Pro paketinde gerçekten öne çıkan iki ana özellik var. Birincisi, paketin bir yedek 4G dongle ile gelmesidir; bu, ana internet bağlantınız herhangi bir nedenle kesilirse, hemen devreye girerek internet kesinti süreniz olmaz. Dongle'ı ana Wi-Fi hub'ının arkasına takmanız yeterlidir ve gerisini sistem halleder.

Açıkça söylemek gerekirse, dongle'ın 4G bağlantısı, hız ve bant genişliği açısından ana bağlantıdan daha güçlü ve yetenekli olmayacaktır, bu nedenle çevrimiçi oyun oynarken 8K filmler indirmeyecek ve aynı anda en iyi arkadaşınızı görüntülü aramayacaksınız. Ancak kesinti giderilirken temel bağlantıyla bağlantıda kalmak için sorunsuz bir yedeklemedir.

Hiç dongle kullanmak zorunda kaldım mı? Farkında olduğumdan değil, ama sonuçta sadece bir güvenlik ağı olması gerekiyordu. Vodafone Pro Broadband satın aldığınızda bu primi ödediğiniz şeylerden biridir, ancak bu güvenlik ağı için ödeme yapabilir ve hiçbir zaman kullanmanıza gerek kalmayabilir. Bu sadece sizin için değer açısından vermeniz gereken bir karardır.

Vodafone Pro Geniş Bant incelemesi

(İmaj kredisi: Vodafone)

Vodafone Pro Genişbant paketindeki ikinci ana özellik, yalnızca sahibinin internetiyle ilgili herhangi bir sorununa yardımcı olmak için her zaman hazır olan, profesyonel geniş bant uzmanları ve mühendislerinden oluşan özel bir ekip olan Vodafone'un Wi-Fi Xpert'lerinin sunulmasıdır. kurulum, ancak sorunları sahibi tarafından deneyimlenmeden önce aktif olarak izleyin ve ele alın.

Yine, Vodafone Pro Broadband ile internet sorunları hakkında konuşmak ve internet bağlantınızı korumaya yardımcı olmak için gerçek kişilerden oluşan bir ekibe erişim için bu prim için ödediğiniz ücret budur.

Hatta bir Wi-Fi Xpert, her yeni Vodafone Pro Broadband sahibiyle, kullanım sürelerinin hemen başında, doğru şekilde kurulduklarından ve her şeyi gerektiği gibi deneyimlediklerinden emin olmak için iletişime geçer. Bu kişisel bir dokunuş ve hoş karşılandığını söylemeliyim. Çok teknoloji okuryazarı olmayanlar için birinin arkalarını kollamış gibi hissetmesi gerektiğini hayal ediyorum.

Doğal olarak, Vodafone Pro Broadband'ın tüm amacı, hiçbir zaman kesintiye uğramaması ve kullanıcının hiçbir sorunu olmamasıdır, bu da benim test süremi mükemmel bir şekilde tanımlıyor, bu nedenle Xperts'ten ne kadar faydalanacağınız büyük olasılıkla sıfıra yakın olmayacak. . Yine de bir sorununuz olması durumunda, Vodafone Pro Broadband ile güvence altındasınız.

Vodafone Pro Geniş Bant

(İmaj kredisi: Vodafone)

Vodafone Pro Geniş Bant incelemesi: karar

Vodafone Pro Geniş Bant paketinin sunduğu gerçek çok iyi ve iç huzuru sağlamak için harika.

Bu hizmeti satın aldığınızda internetsiz kalmazsınız, kablolu bağlantı kopsa bile mobil bağlantı anında devreye girer. İşler zorlaştığında kendi yedek internet bağlantınıza sahip olmak gibi.

Wi-Fi Xpert'ler de çok bilgili ve yardımseverler ve test sürem boyunca kurulum veya kullanımla ilgili herhangi bir sorun yaşamasam da, herhangi bir şey olursa, bunların elinizin altında olmasının iyi olacağını hayal edebiliyorum.

Tüm paket de gerçekten iyi tasarlanmış ve donanımın kurulumu kolay. Tamamlayıcı uygulama da gerçekten sezgisel ve kullanımı güçlendirici ve gerçekten ticari bir geniş bant paketinde daha iyisini görmedim, bu yüzden Vodafone'a büyük bir şapka ipucu.

Tüm bunları birleştirin ve kaygısız bir internet deneyimine bakıyorsunuz.

Ancak, Vodafone Pro Genişbant'ı düşünen herkesin hesaba katması gereken üç şey var.

Birincisi, size verilen internet hızının hala tamamen yaşadığınız yere bağlı olmasıdır. 900Mbps, hizmetin yapabileceği maksimum değerdir, ancak bir borsaya çok yakın bir bölgede veya büyük bir şehirde yaşamıyorsanız, bunu alamazsınız. Wiltshire'daki Winsley köyünde yaklaşık 38Mbps indirme hızı elde ettim. Açıkçası bu kısıtlama Vodafone'un yaptığı bir şey değil, ulusal şebekeler tarafından kısıtlanıyor, ancak bundan bahsetmek gerekiyor.

İkincisi, ayda 35 sterlin banka bakiyesi kırmamakla birlikte, kesinlikleYapabilmekbaşka bir yerde bu fiyata (ve çoğu durumda daha azına) daha hızlı internet elde edin.

Ve üçüncü şey, açıkçası, Wi-Fi Xperts'e ve mobil destekli internet bağlantısına gerçekten erişmeniz gerekiyorsa. Günümüzde çoğu insan, internet düştüğünde Wi-Fi etkin noktaları tarafından bağlanabilen mobil veri sözleşmelerine sahip telefonlara sahip ve bunun tüm bir evin cihazlarını desteklemek için pek iyi olmadığının farkında olsam da, çoğu insan için gerçek şu ki internet kesintiler (süper, aldatıcı can sıkıcı olsa da) çok yaygın değildir. Xpert'ler açısından, bu hizmet için harika ve kesin satış yaptıklarını düşünüyorum, ancak teknoloji konusunda acemi değilseniz muhtemelen bunları kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Gerçekten, o zaman kendinize tüm evde internet garantisinin ve Vodafone Pro Broadband tarafından sunulan sorunsuz çok yönlü paketin bu uyarılardan daha ağır basıp basmadığını sormalısınız. Bunu yaparlarsa, bu Birleşik Krallık'ta sunulan en iyi geniş bant hizmetlerinden biridir, aksi takdirde, kullanmadığınız potansiyel olarak düşük hızlar ve özellikler için büyük olasılıkla ödeme yapmak zorunda kalacaksınız.

Vodafone Pro Broadband hakkında daha fazla bilgiyi resmi web sitesinde bulabilirsiniz.

  • Bunlarsadece en iyi SIM fırsatları