Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Evinizi TV'nizle sesle kontrol edin: LG ThinQ Google Asistan'a kavuşuyor

Evinizi TV'nizle sesle kontrol edin: LG ThinQ Google Asistan'a kavuşuyor

LG, CES 2018 ticaret fuarı çılgınlığından önce sessizliği kullandıduyurmak içinYeni ThinQ televizyonları yerleşik Google Assistant ile birlikte gelecek. Bu, TV'nin işlevsel sesli kontrolleri ve daha fazlası anlamına geliyor.


Yeni ThinQ OLED ve Super UHD TV serilerinde LG, Google Assistant'ı destekleyebilen güçlü bir Alpha 9 işlemciye sahip olacak.

Bu, bu TV'lerin sesle kontrol edileceği, kapat veya kanal değiştir deyin. Ancak bunun ötesinde, ev için akıllı bir merkez görevi görecek, yani akıllı ev aletlerini de kontrol edebileceksiniz.

Daha fazlasını okuyun: Google Home Max incelemesi: uygun bir fiyata üstün ses kalitesi

Bu neden yararlıdır? Ayağa kalkmadan ve hatta telefonunuza dokunmadan rahatlığınızı korumak için TV izlediğinizi ve ısıtmayı açtığınızı hayal edin. Ya da belki sinema moduna geçmek istiyorsunuz - sadece sesinizi kullanarak odanın akıllı ışıklarını kapatın.


Akıllı asistanın yapabileceklerine ilişkin diğer örnekler arasında, TV'den & ldquo; bu filmin film müziğini aramasını & rdquo; & ldquo; bu program bittiğinde TV'yi kapatmasını & rdquo; & ldquo; bana bu oyuncunun sahip olduğu tüm filmleri göstermesini isteme başrolde & rdquo; veya & ldquo; bana yoga videolarını göster & rdquo;.

Yakalama nedir? LG, akıllı ev kontrollerine izin veren Google Asistan'ın yalnızca belirli ülkelerde kullanılabileceğini söylüyor. Muhtemelen bu, Asistan'ın halihazırda yaygın olarak bulunduğu Birleşik Krallık'ı içerecektir.


Önümüzdeki günlerde CES 2018'de gösterildiklerinde LG ThinQ televizyonlar ve sundukları hakkında daha fazla şey duymayı bekleyin.