Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Wahoo Elemnt Rival incelemesi: triatlon tutkunları için sert bir spor verisi izle

Wahoo Elemnt Rival incelemesi: triatlon tutkunları için sert bir spor verisi izle

Wahoo Elemnt Rakip fırsatları Wahoo Fitness Elemnt Rakip... Amazon Prime 299 £ Görüntüle Wahoo ELEMNT RIVAL MultiSport... Wiggle 349,99 £ GörüntüleWahoo Elemnt Rakip Çoklu Spor... Kar ve Kaya 349,99 £ GörünümWahoo ELEMNT RIVAL Multisport... Zincirleme Reaksiyon Döngüleri 349,99 £ Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.Wahoo Elemnt Rival incelemesi: Aynı anda bir telefonda Elemnt Rival ve Wahoo uygulamasına bakan kişi

Wahoo Elemnt Rival incelemesi TL;DR: Şaşırtıcı derecede rahat giyen hardcore sporcular ve spor özellikleriyle dolu harika bir üçlü saat.


Elemnt Rival, iyi kurulmuş fitness cihazlarının uzun bir listesine katılıyor ve yolun daha sert beyefendisini veya hanımını hedefliyor. Rakip açıkça bizim için bir oyun oynarkenen iyi koşu saatiilk 10, aslında aynı derecede iyi ama biraz daha az sıklıkta okunanları hedefliyoren iyi triatlon izleliste.

Wahoo, Garmin, Polar, Fitbit ve Suunto gibi markaların arasından sıyrılmayı nasıl seçti? Partiye bazı ciddi, yeni özellikler getirdi, ancak bazı rakiplerine kıyasla Elemnt Rival'ın karmaşıklığını da azalttı. Elbette bu, daha az özelliğe sahip olarak da görülebilir ve olumsuz olarak alınabilir.

Evet, cesur bir hareketle, Wahoo aslındaçiftler gerisporlarını ciddiye alanlar için önemli olan verilere odaklanmak için koşu saati deneyiminin özellikleri ve dağınıklığını ortadan kaldırır. Kabul edelim, bir maratonda koşarken veya zorlu bir triatlonda yarışırken yapmak istediğiniz son şey, karmaşık düğmelerle etkileşim kurmak veya veri ekranlarını manuel olarak ayarlamaktır.

Wahoo Elemnt Rival'ın ana parti numarası, şirketin üç ayrı disiplinde veri ekranlarını ve takip ettiği rakamları sorunsuz bir şekilde değiştirdiği için, esasen bir triatlon modu olan 'Dokunmatik Geçiş' olarak adlandırdığı bir şeydir.


Benzer şekilde Devir Teslim Modu, triatlonun bisiklet ayağı için yarış verilerini saatten bir bisiklet bilgisayarına ışınlamak için saatin Elemnt bisiklet bilgisayarlarıyla etkileşime girmesine izin verir; bu, tüm önemli ölçümlerin ve rakamların katılımcının istediği yerde olduğu anlamına gelir.

Tahmin edilebileceği gibi, Wahoo ekosisteminin geri kalanıyla son derece iyi oynuyor, bu nedenle bir Wahoo Kickr'ınız varsaturbo eğitmen, Öğebisiklet bilgisayarlarıveya Tickrkalp atış hızı monitörleri, saat bunları otomatik olarak algılar ve her şeyden gelen verileri kendi Elemnt uygulamasına toplar.


Wahoo Elemnt Rival: fiyat ve bulunabilirlik

Wahoo Elemnt Rival doğrudan şuradan satın alınabilir:Wahoo İngiltere349,99 £ / 379,99 $ / 599,95 AUD için.

Garmin'in daha pahalı Forerunner 945'i ile daha ucuz Suunto 5 gibi bir şey arasında bir yere oturmak için oldukça uygun fiyatlı, ancak sunduğu özellikler de rakipleri arasında bir yere oturuyor. Uyku takibi ve aktif antrenman yardımında eksiklerini yenilikçi, spor odaklı özelliklerle kapatıyor.


Stealth Grey veya Kona White'da mevcuttur, ancak eskisinden çok daha iyi ve daha kaliteli görünmesini öneririm. Bezel üzerindeki Wahoo mavisi vurgularıyla Kona White, paketi bir nebze de olsa ucuzlatıyor.

Wahoo Elemnt Rival incelemesi: dalgıç giysisi giyen kişi ve mavi arka planın önündeki saat

(Resim kredisi: Wahoo)

Wahoo Elemnt Rival incelemesi: tasarım

46,5 x 46,5 x 15,3 mm ölçülerinde olan Wahoo Elemnt Rival, standart modelden biraz daha küçüktür.Garmin Fenix6 ProveSuunto 7macera saati ama yine de ince bileklerde büyük hissettirecek. Ne yazık ki, sadece bir bedende mevcut, bu yüzden zevkinize göre buna katlanmak zorunda kalacaksınız.

Neyse ki, silikon kayış rahat ve içinde bolca ayarlanabilirlik varken, saatin kendisi inanılmaz derecede hafif. Sadece 53g ağırlığıyla bileğe güzel bir şekilde oturur ve koşarken, yüzerken veya bisiklet sürerken hareket etmez.


Seramik çerçeve hoş bir dokunuş, çünkü ek bir dayanıklılık unsuru ekliyor ve görünüşe göre içindeki GPS modülünün gücünü artırıyor. Bahsedilen çerçevenin etrafına yerleştirilmiş beş kısa düğme vardır ve kullanım sırasında herhangi bir çizilmeyi veya darbeyi önlemek için çok hafif girintilidirler.

Bununla birlikte, egzersiz yaparken veya genel olarak giyerken ana aktivite seçici düğmesinin yanlışlıkla basılmasının kolay olduğunu gördüm. Elemnt Rakip, bir aktivite başlamak üzereyken tiz bir bip sesi çıkarır ve bu bazen bulaşık yıkarken ve ne olursa olsun çalardı. Biraz can sıkıcı.

Antrenman sırasında sol üst düğmeyi birkaç saniye basılı tutmak saati kilitler ve bir aktiviteyi yanlışlıkla durdurmanın veya duraklatmanın kolayca yapıldığı bir güç rutini yapıyorsanız tavsiye edilir.

Su geçirmezdir (önceden) ve bir Gorilla Glass lens içerir, bu da etkinlikler sırasında makul miktarda işkenceye dayanabilmesi gerektiği anlamına gelir. Saati ters çevirin ve kan akışını izleyen ve oldukça doğru bir kalp atış hızı okuması vermeyi amaçlayan yanıp sönen yeşil optik kalp atış hızı sistemini görebileceksiniz. Benzer teknolojiye sahip bazı rakiplerin aksine, saatin arka kısmı aşırı şişkin değil ve bileğe yapışmıyor.

Wahoo Elemnt Rival incelemesi: saatin farklı spor modlarını gösteren 3 boyutlu bir görüntüsü

(Resim kredisi: Wahoo)

Wahoo Elemnt Rival incelemesi: özellikler

Diğer birçok fitness ve koşu saati gibi, Wahoo Elemnt Rival her zaman çalışır, bu nedenle adımlarınızı takip edecek ve arka planda kalp atış hızınızı takip edecek, yani her seferinde ortalama bir günün oldukça iyi bir resmini elde edeceksiniz. beraberindeki uygulamayı ateşlersiniz.

iOS kullanıcıları saati söylemenin yanı sıra WhatsApp, Signal & Telegram'dan akıllı bildirimlerin yanı sıra doğrudan Elemnt Rival'a çağrılar, metinler ve e-postalar alabilir. Şarkıları saklamak için dahili hafızası olmamasına rağmen, iOS kullanıcıları saati kullanarak telefonlarındaki müziği de kontrol edebilirler: bu sadece parçalarınız için bilek uzaktan kumandasıdır.

Uygulama aracılığıyla seçilebilecek bir dizi renk ve birkaç stil ile mevcut saat yüzünün bazı özelleştirmeleri var, ancak Garmin ve hatta Apple, Samsung ve Huawei akıllı saat tugayının rakipleri kadar derine yakın değil. .

Daha önce de belirtildiği gibi, 50M'ye kadar su geçirmezdir, bu nedenle yüzmek için mükemmeldir ve altimetre, pusula ve ivmeölçer de dahil olmak üzere beklediğiniz tüm sensörlere sahiptir. Ancak jiroskop veya termometre yoktur, bunlardan veriye ihtiyacınız varsa.

Saat ayrıca herhangi bir ANT+ ve Bluetooth harici sensörle çok güzel bir şekilde çalıyor ve bu da Wahoo'dan olmasa bile kalp atış hızı monitörü, kadans veya güç ölçeri eşleştirmeyi gerçekten kolaylaştırıyor. Aslında, bağlantı süreci şimdiye kadar denediğim en incelikli süreçlerden biri ve pazarlama tüyolarında da söylendiği gibi, bu görevleri saate bırakıp seçtiğiniz spora devam edebilirsiniz.

Doğal olarak, antrenman yaparken kullanışlı olan bir kronometre işlevi ve ortam ışığı sensörü vardır, böylece saat koşullara göre otomatik olarak aydınlanır veya kararır. Akıllı saat modunda 14 gün ve GPS veya Kalp Atış Hızı yayın modunda 24 saate kadar çalışma süresiyle bu kadar etkileyici bir pil ömrüne sahip olmasının bir nedeni de budur.

Kalp atış hızı yayınlamaktan bahsetmişken: Rival'ın yerleşik optik kalp atış hızı sensöründen alınan kalp atış hızı verileri, ANT+ aracılığıyla diğer GPS cihazlarına gönderilebilir. Son olarak, Strava ve TrainingPeaks yazılımıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşirken, yoğun seanslar sırasında akıllı telefonunuzun her tarafına ter dökmek istemiyorsanız çok kullanışlı bir özellik olan bir Wahoo turbo trainer'ı kontrol etmek için kullanılamaz.

Bununla birlikte, daha ucuz Garmin Forerunner 245 modelinin sunduğu bazı güzel parçalardan yoksundur. Bu, temel olarak yerleşik müzik uygulamaları, koçluk ve koşu dinamikleri izleme biçimindedir, ancak Garmin ayrıca VO2 maksimum okumaları, antrenman etkisi geri bildirimi, toparlanma süresi önerileri ve çok daha fazlasını sunar. Hey, kadınların adet döngüsünü bile takip ediyor.

Wahoo Elemnt Rakip İncelemesi: saati takan üçlü bisiklete binen kişi

(Resim kredisi: Wahoo)

Wahoo Elemnt Rival incelemesi: performans

Kutudan çıkar çıkmaz Wahoo Elemnt Rival, birlikte yaşaması son derece kolay bir kit parçasıdır. Saatin ilk birkaç saniyesi, genel tavrı ve sahiplik deneyiminin geri kalanı hakkında çok şey ortaya koyuyor gibi görünüyor.

Basitçe Elemnt uygulamasını (iOS ve Android) indirin, saat kadranında yanıp sönen bir QR kodu yapıştırın ve gerisi birkaç bilgi parçasını doldurmak kadar basittir. Uygulamanın kendisi son derece kaygan ve Garmin'in parlak ama çok yoğun ekosisteminin dağınıklığından yoksun.

Harici sensörleri eşleştirmek de bir sorun ve muhtemelen bir akıllı saatte yaşadığım en hızlı prosedürlerden biri. Başlangıç ​​olarak, eski Wahoo Kickr'ımı çalıştırdım ve birkaç nanosaniye içinde onu bulmakta hiç sorun yaşamadım. Buradan kadans sensörünü aldı ve hatta birMyzone MZ-3Giymeyi severim… pek çok akıllı saatin yapmaktan hoşlandığı bir şey değil.

Saatin kendisi bilekte gerçekten hafif hissettiriyor. Aslında, her gün oldukça tıknaz bir 'dumbwatch' takan biri olarak, ilk başta biraz rahatsız edici geldi, ancak kısa süre sonra daha uzun sürüşler ve koşular sırasında görünüşte kaybolma şeklini sevmeye başladım.

Çeşitli spor aktiviteleri ve önceden ayarlanmış profiller arasında geçiş yapmak, bir düğmeye basmak kadar kolaydır ve bir kez hareket ettikten sonra, alttaki iki düğmeye basmak, temelde çeşitli veri ekranları arasında dolaşarak tam olarak istediğiniz okumaları almanız için Wahoo'nun Perfect View Zoom'unu etkinleştirir.

Rakip saatlerde, bu genellikle saatteki uygulamaya veya ayarlara girip mutlu olana kadar düzenlerle manuel olarak uğraşmaktır. Elemnt Rival'a gerçekten hoş bir dokunuş ve bir turbo eğitim seansı sırasında kendimi çok sık kullandığım bir şey. Wahoo, Rival'a Kickr Headwind kontrol seçeneklerini eklediğine göre, bu seanslar daha da iyi (ve daha havalı).

Wahoo Elemnt Rakip İncelemesi: Wahoo Elemnt Rakibine bileğinde bakan kişi

(Resim kredisi: Wahoo)

Bunun da ötesinde, saat koşudan veya başka bir açık hava takibinden önce bir GPS sinyali alma konusunda özellikle iyi görünüyor. Mevcut ürünlerimden bazılarının yaşı olabilir, ancak bir süre ve mandallamak için çok fazla kol sallamak gibi görünüyor.

Ekrandaki bilgiler fevkalade net bir şekilde sunulur ve saat yüzünün sadeliği, performansın ne kadar odaklandığını gösterir. Ismarlama Garmin saat yüzleri ne kadar güzel olursa olsun, okunması genellikle zordur ve sonunda biraz yapışkan görünürler.

Ne yazık ki, saati test ettiğim süre boyunca yaşadığım birkaç sorun var ve bunlar esas olarak kuvvet antrenmanı etrafında dönüyordu. Başlangıç ​​olarak, saat tekrarları, eforu veya diğer önemli egzersiz ölçümlerini takip etmez ve yerleşik kalp atış hızı sensörü, bir dambıl veya halter tutarken özellikle zayıftır. Genellikle yarıda kalır ve genel çabanın gerçek bir yansımasını vermez.

Benzer şekilde ve incelemede daha önce bahsettiğim bir şey, ana düğmenin yerleşimi nedeniyle dambılları çekerken bir antrenmanı yanlışlıkla duraklatmak gerçekten çok kolay. Zorluklardan kurtulmak için her güç antrenmanına başladığımda kendimi ekranı kilitlerken buldum.

Uygulamaya gidin ve Garip bir şekilde Güç profilinde görüntülenen tek şey mesafe (genellikle 0,00km), hareket süresi (büyük ölçüde anlamsız) ve toplam süredir. Ayrıca ortalama ve maksimum hız için bir ekran da var, bu yine biraz aptalca, çünkü güç rutininiz bir şey içermediği sürece hiçbir şey göstermiyor.koşu bandı, sprint antrenmanı veya bisiklet.

Ancak genel bir fitness veya antrenman saati olarak tasarlanmamıştır ve yalnızca bisiklete binmek, koşmak ve yüzmek için kullanırsanız kesinlikle harikadır. GPS çok hassas ve bilekten kalp atış hızı monitörü bu arayışlar sırasında gerçekten iyi çalışıyor.

Elemnt Rival'ı kullanarak da antrenmanlar planlayabilirsiniz: saatin TrainingPeaks entegrasyonunun yanı sıra önceden oluşturulmuş 12 Wahoo Sports Science antrenmanı vardır. Yeni bir yazılım, 400m'lik bir parkurda koşarken daha doğru mesafe ve hız ölçümleri sağlayan bir parkur koşu profili de ekledi. Bir parkur oturumu sırasında tur düğmesine basmak, aralıkları en yakın 100m'ye çekecektir.

Gündelik zindelik konusunda, adım sayacını da oldukça yanlış buldum, bana günde 11 bin adımdan fazla yürüdüğümü söyleyerek, çoğunluğunu yazarak bir masada oturduğumu açıkça belirttim. Ayrıca, çıkılan katlar için herhangi bir veri sunmuyor, bu nedenle genel günlük sağlık hakkında sınırlı bir resim çiziyor.

Bu tür bilgilere gerçekten ihtiyacınız varsa, neler olduğunu kontrol etmeye değer olabilir.Fitbit Versa 3teklif etmek zorunda veyaGarmin Öncüsü 245ayrıca uyku, iyileşme ve çok daha fazlası gibi şeyler hakkında bir ton veri analizine sahiptir.

(Resim kredisi: Wahoo)

Wahoo Elemnt Rival incelemesi: karar

eskisi kadar sağlam olmasa daTimex 9 Baron Trendine de genel bir fitness saati kadar iyi, diyelim kiGarmin Venu 2, Wahoo Elemnt Rival, yüzme/bisiklet/koşma odağında uzmandır.

Bireysel veya triatlon formunda bu uğraşlardan düzenli olarak hoşlanan biriyseniz, Wahoo'nun akıllı saati, teknoloji ile çok az etkileşim gerektiren bir şekilde bir kova dolusu veri sunar ve saat yüzüne yalnızca üstünkörü bir bakışla performansa odaklanmanıza olanak tanır. .

Temassız Geçiş mükemmel bir yeniliktir ve çok iyi çalışır, verilerin diğer Wahoo bisiklet bilgisayarlarına sorunsuz bir şekilde teslim edilmesi, ekosisteme zaten yatırım yapan herkesi memnun edecektir.

Bir Kickr'ı saat kadranından kontrol edebilmeyi sevdim, iPhone'umu her antrenman yapmak istediğimde terden sırılsıklam olmaktan kurtardım ve akıllı telefon uygulamasının sadeliği ve netliğinden eşit derecede etkilendim. Ayrıca, süreçten rahatsız edici bir adımı ortadan kaldırarak, Strava'ya yüklenen koşular, bisikletler ve yüzmeler için sıfır çaba gerektirir.

Koçluğa ihtiyaç duyan veya günlük adımlarını, uyku kalitesini ve tırmanılan katları saymak isteyenler için daha iyi genel fitness saatleri var, ancak Wahoo Elemnt Rival, belki de temel fitness seviyelerini takip etmenin ötesinde olanlar için tartışmalıdır. Rekabetçi türler için, para için çok sayıda akıllı saati temsil eder.

Wahoo Elemnt Rival incelemesi: ayrıca düşünün

NSPolar Vantage V2birçok özelliği olan bir saattir. Yapı kalitesi mükemmeldir ve kesinlikle orijinal Vantage V'den bir adım ötededir, ayrıca ciddi yüzücüler, koşucular ve bisikletçiler için formlarını iyileştirmeleri ve yarışlara daha verimli bir şekilde hazırlanmaları için birçok faydalı test ve veriye sahiptir. Daha da iyisi, Vantage V2 tarafından sağlanan testlerin ve verilerin çoğu başka yerde bulunamıyor, bu da onu bilgiye susamış sporcular için daha çekici hale getiriyor.

RağmenGarmin Enduroçok niş bir pazara uyarlanmış olduğundan, pek çok başkası da bu canavar bir saati takmaktan yararlanabilir. Elbette ekstra uzun pil ömrü, bir dayanıklılık sporcusuysanız işinize yarayacaktır, ancak bir saate bu kadar para harcamaktan memnunsanız, Enduro'yu sizin için tavsiye ederim çünkü seveceğinize eminim. .

Fiyatlar - Wahoo Elemnt Rakibi:▼