Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Nasıl bir itfaiyeci kadar fit olabileceğinizi bilmek ister misiniz? ÇALIŞMAYA HAZIR OLUN…

Nasıl bir itfaiyeci kadar fit olabileceğinizi bilmek ister misiniz? ÇALIŞMAYA HAZIR OLUN…

İtfaiyeciler harika insanlardır. Birincisi, bizimkini kurtarmak için hayatlarını riske atıyorlar ve aynı zamanda sadece parçalanmış görünüyorlar. Bu itfaiyeci antrenmanını harfiyen yerine getirirseniz, geniş omuzlar, güçlü bir sırt ve sonsuz dayanıklılık da inşa edebilirsiniz. Gelişmiş kardiyovasküler sağlık ve metabolizma gibi diğer faydalardan bahsetmiyorum bile.


İtfaiyeci antrenmanı bir araya getirildiHAIX elçisi Bec MeachinKendisi itfaiyeci ve dayanıklılık yarışmacısı olan ve dedikleri gibi ellerini kirletmeyi ve aksiyona yakın olmayı seviyor. Açıkladığı gibi, 'itfaiyeciler hem işte hem de eğitimde sürekli olarak sınıra zorlanıyorlar, bu nedenle formları, zihinsel ve fiziksel dayanıklılıkları her zaman en üst düzeyde olmalı'.

Bec, cömert bir insan olarak, sadece kendi fitness seviyelerini yüksek tutmaya hevesli değil, aynı zamanda diğer itfaiyecilere - ve sizin gibi bireylere - aynısını yaptırma konusunda tutkulu. Aşağıda, & lsquo; yangınla mücadele uyumu & rsquo; almak için tavsiyelerde bulunuyor.

Kullanmayı seviyorsanızen iyi kettlebellsve itfaiyecilerin sahip olduğu türden bir özgüven ve fiziğe ulaşmak istiyorsan, bunu vertam vücut egzersizibir gidin. Hattaen iyi ev antrenmanlarıbir süre sonra sıkılmaya başlayabilir ve bir itfaiyeci antrenmanı denemekten daha iyi bir şeyler canlandırmanın daha iyi bir yolu olabilir mi?

itfaiyeci antrenmanı


Bec gibi ol ve sınırlarını zorla

(Resim kredisi: Bec Meachin)

Bu itfaiyeci antrenmanı nasıl yapılır

İtfaiyeci antrenmanı üç set beş egzersizden oluşur. Yaralanmayı önlemek ve kaslarımın esnek olmasını sağlamak için 10 dakikalık esneme ve ısınma ile başlayın - özellikle egzersizin yükünü aldıkları için kalçalar ve dörtlüler. Setler arasında, kaslarınızın iyileşmesi için 2-3 dakika dinlenin.


Antrenman öncesinde ve sırasında bol miktarda içmeyi unutmayın: oldukça sıkı çalışacaksınız. Kaslarınızın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak için egzersizden sonra biraz protein alın. Bu olmak zorunda değilen iyi protein tozusalla ya daen iyi protein barBunlardan herhangi birine sahip olmak vücuttaki protein seviyelerini yükseltmenin hızlı ve kolay bir yoludur.

Aşağıda Bec'in sözleriyle itfaiyeci egzersizi var.


İtfaiyeci egzersiz

itfaiyeci antrenmanı

(Resim kredisi: Getty Images)

1. Çiftçiler taşır

Her elinizde bir dambıl, ileriye doğru yürüyün ve yaklaşık 25 metre boyunca merkezinizi meşgul edin. 6 kez tekrarlayın. Bec, bu egzersizi bir çift 10 kg dambıl ile yapmayı önerir, ancak kendinizi rahat veya zorlayıcı hissettiren her şeye bile uyum sağlayabilirsiniz.

JTX Neopren Kaplı Kettlebell |JTX Fitness'ta £ 29'dan başlayan fiyatlar
Nisan ayında 16 kiloluk kettlebell'ler yeryüzünden kayboldu. Onları tekrar stokta görmek, evde direnç eğitimiyle ilgilenen herkes için Noel erken gelmiş gibi. Sadece bir kettlebell kullanarak, bununla aynı anda hem fit olabilir hem de kilo verebilirsiniz.4 haftalık kettlebell antrenmanı. Hemen forma girin!


itfaiyeci antrenmanı

(Resim kredisi: Getty Images)

3. Balyoz lastiği çarptı

Bu oldukça basittir - bir balyoz alın ve onunla bir lastiğe çarpın, giderken formunuzu dikkatlice izlediğinizden emin olun. Ayrıca, geri tepmeye hazır olun: Çekiç aşağı inerken, çekirdeğinizin ve sırtınızın tam kontrolünde olduğunuzdan emin olun. Ara vermeden 45-60 saniye lastiğe vurmaya devam edin.

3. 70 mm uzunluğunda bir hortum (veya eşdeğeri bir halat) çalıştırın ve yeniden oluşturun.

Hortum yapmak o kadar zor görünmüyor, ancak sırtınıza bir BA (solunum cihazı) takarak yapmaya çalışmak onu çok daha zor hale getiriyor. Hızlı olduğunuz bir tekniği edinmek burada önemlidir, doğru ya da yanlış yoktur. Tam bir itfaiyeci solunum cihazına erişiminiz yoksa, bunun yerine ağırlıklı bir yelek kullanabilirsiniz. Ve yangın hortumu yerine bahçe hortumunuzu kullanabilir ve onu dışarı çekebilirsiniz. Sadece evin geri kalanının bununla iyi olduğundan emin ol.

Adidas Ağırlıklı Yelek |Amazon'da 76,73 £ 'a satın alın
Adidas Weighted Vest'i kullanarak şınavlarınıza ekstra direnç ekleyin. Koşucular için de ideal olan Adidas Weighted Vest, daha uzun süre dayanması için son derece dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Doğru dengeyi sağlamak için üst gövde etrafına yerleştirilmiş toplam 10 kg ağırlığındaki yelek üzerinde sekiz adet ağırlık paketi bulunmaktadır. Bu ağırlık paketleri, direnç seviyelerini düşürmek için ayrı ayrı çıkarılabilir.

Günün en iyi Adidas Ağırlıklı Yelek fiyatları adidas Ağırlık Yelek, Siyah Amazon 150 $ İncele En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

itfaiyeci antrenmanı

(Resim kredisi: Getty Images)

4. Kızakla sürükleme

Bir kızak, lastik veya benzeri bir halat kullanarak kızağı arkanızda sürükleyin. Kollar düz ve yanlarınızda olmalıdır. 20 metre çekmek bir tekrara eşittir. Set başına en az 2-3 tekrar yapın.

Mirafit Direnç Bantları |Mirafit'te 8,95 £ 'den başlayan fiyatlarla
Çoğu insan egzersiz bantlarını pilates bantlarıyla ilişkilendirir: pilates bantları daha yumuşaktır ve genellikle yalnızca esneme için kullanılır. Öte yandan, Mirafit direnç bantları direnç eğitimi için tasarlanmıştır ve bu nedenle çekme / itme için çok daha fazla çaba gerektirir. En kalın bant 230 lbs (104 kg) kadar direnç üreten altı farklı direnç seçeneği vardır! Hafif yürekli olanlar için değil.

5. Sahte sürükleme

Bir kukla alın ve belirli bir mesafe boyunca geriye doğru sürükleyin, bu onu düzgün bir şekilde tuttuğunuzdan (kollarınız kukla kollarının her birinin altına bağlandığından) ve bir uzuvdan sürüklemediğinizden emin olun. Unutmayın, bu gerçek hayattaki bir insanı kurtarmayı simüle etmek içindir - onu nasıl hareket ettireceğinize dikkat etmelisiniz.

Bec, bu egzersiz için 70 kiloluk bir manken kullanıyor. Bu, bir itfaiyecinin dayanıklılık mücadelesinde genellikle en zorlu olay olabilir ve her zaman, yarışmacıların en yorgun olduğu anda, en sonunda gerçekleşir.

Evde bir manken olmadığını varsayarsak, çantayı kumla doldurup onu sürükleyebilirsin. Ya da büyük bir gübre torbası veya gerçek boyutlu bir manken gibi büyük ve ağır bir şey. Hepimizin evinde bunlardan en az biri var.

Bugünün en iyi Theragun Elite fırsatları Theragun Elite Terapi Cihazı Rock Bottom Golf399 ABD doları GörünümTheragun Elite Elde Taşınabilir ... Hedef399,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

itfaiyeci antrenmanı

.... ve bir kukla yarışta böyle sürüklenir

(Resim kredisi: Bec Meachin)

İtfaiyeci antrenmanı: Bec'in en iyi ipuçları

Bec'in ilk ipucu, işleri karıştırmaktır. Tekrarlama kasları eğitmek için önemlidir, ancak bir süre sonra vücudunuz egzersizlere alışabilir ve ilk yaptığınız zamanki kadar uyarılmaz. Bec, 'İşleri ilginç kılmak için ağırlıkları ve temsilcileri değiştirin' diyor.

Bileşik hareketler de Bec tarafından tavsiye edilmektedir. Yukarıdaki rutini haftada bir veya iki gün itfaiyeci görevlerine daha yakın bir yerde gerçekleştirecek. Geri kalan zamanlarda, bench press, squat ve deadlift gibi diğer antrenman seanslarını yapacak. 'Tüm önemli kas gruplarını çalıştırırlar ve onlar da eğlencelidir' diye açıklıyor.

Önceden plan yapmak da çok önemlidir. Bec'in dediği gibi, 'motive olmak için o hafta yapacağınız bir egzersiz planlayıcınız olsun. Bunu & lsquo; işaretlemek & rsquo; için bir yol olarak kullanabilirsiniz. egzersizler tamamladığınızda - eğitime başlarken çok motive edicidir '.

Ve son olarak, bu planı takip etmek istiyorsanız, kendinize hedefler belirleyin. 'İster bir yangınla mücadele mücadelesi için eğitim alıyor olun, ister sadece fit olmak istiyor olun; Hedefler belirleyin, antrenmanları ilginç tutun ve en önemlisi devam edin! ', diye bitiriyor Bec.

Günümüzün en iyi Spor Salonu ve Fitness fırsatları Body 60 için İndirimli Fiyat Ölçüm Bandı ... RayTour Şerit Ölçü Amazon 6,99 $ 4,56 $ GörüntüleTüm fiyatları görünBlue Fitness Mad Full Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon $ 7.30 GörüntüleTüm fiyatları görünMuc-Off Islak YağlamaMuc-Off Islak YağlamaAls.com5 dolar Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Vinsguir Ab Roller for Abs ... Vinsguir Ab Roller Amazon $ 19.99 $ 12.99 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon $ 21.99 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Aria Air Smart -...Fitbit Aria HavaLenovo ABD49,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Marcy Yaslanmış Egzersiz Bisikleti ... Marcy Yaslanmış ME-709 Amazon $ 199.99 $ 163.87 GörüntüleTüm fiyatları görünBowflex SelectTech 840 ...Bowflex SelectTech 840 KettlebellBowflex149,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Egzersizi Katlama Bluetooth ... Egzersiz Bisikleti Macy'nin Dikey Katlama Egzersiz Bisikleti $ 319.99 $ 229 GörüntüleTüm fiyatları görünRapha - Panelli Mektup ...Rapha Patent JerseyBay Porter US & CA180 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz