Close

Ayın Saati: Mondaine Stop2Go

Sizi yeni bir saat yapımcısıyla tanıştıracağımız ve koleksiyonundan özel bir parçayı inceleyeceğimiz düzenli bir özellik olan Pingtwitter'ün Ayın Saati'ne hoş geldiniz.

Bu ayın sayısında büyüleyici bir parça sıraladık; Mondanie'den Stop2Go.

  • Ayın İzle Kasım: Hublot Big Bang Meca-10 Magic Gold

Parçaya geçmeden ve neden bu kadar büyüleyici olduğuna geçmeden önce, işte biraz marka ve bunun neden özel olduğunu düşünüyoruz.

Marka: Mondaine

Mondaine saat şirketi 1986 yılında Bernheim ailesi tarafından kuruldu, ancak tasarımının kökenleri 20. yüzyılda çok daha erken başladı.


1944'te, İsviçreli bir Mühendis, Tasarımcısı ve Federal İsviçre Demiryolları'nın çalışanı olan Hans Hilfiker, 'İsviçre Resmi Demiryolları Saati' olarak bilinen bir saat yarattı.

Temiz siyah beyaz bir yüze ve kırmızı bir lolipop ikinci eline sahip, 20. yüzyıl tasarımının en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilir.


1986'da Mondaine, Demiryolları Saatinden esinlenerek onu Federal İsviçre Demiryolları'nın resmi lisansıyla bir saat koleksiyonuna dönüştürdü.

1986'da piyasaya sürülen ilk koleksiyondan bu yana, Mondaine markanın yeni ve modern saat pazarıyla alakalı kalmasını sağlamak için her yıl yeni hatlar ekliyor.


Bunun harika bir örneği, Mondaine'in, rakiplerine ayak uydurmak için akıllı teknolojiyi benimseyen ilk İsviçre markalarından biri olmasıdır.Apple İzle.

2015'te (orijinal Apple Watch'un piyasaya sürüldüğü yıl) Mondaine, aktivite izleme, uyku izleme, uyku döngüsü alarmları, aktif uyarılar ve uyarlanabilir koçluk içeren 'Helvetica No 1 Smart'ı piyasaya sürdü.

Kaldırımın çok ilerisindeydi.


Ertesi yıl Mondaine, NFC temassız ödeme ile yenilik yapmaya devam etti. Temassız ödeme noktalarında rahat ve verimli işlemler sunmak için tasarlanmış bir PayChip ile güçlendirilmiş bir dizi saati duyuruyoruz.

SAAT: Stop2Go

Şimdi parçanın kendisine. Mondaine Stop2Go, orijinal İsviçre Demiryolu Saatini onurlandırmak için tasarlanmıştır.

Kadran, endüstriyel geçmişine bir övgü olarak, mat fırçalanmış iki paslanmaz çelik destek içeren paslanmaz çelik kasa ile çerçevelenmiştir.

Özellikler

• İsviçre kuvars Hareketi Mondaine cal 58-02 stop2go
• Vidalı kasa, ayrı ayrı numaralandırılmış
41 mm paslanmaz çelik kasa
• Yansıma önleyici kaplamalı safir kristal
• Gerçek deri kayış
• 3 ATM'ye kadar suya dayanıklılık testi
• İsviçre yapımı
• Referans numarası A512.30358.16SBB

En göze çarpan özelliği, bir sonraki dönüşüne başlamadan önce dönüşünü 58 saniyede tamamlayan ve ardından saat 12 konumunda 2 saniye duraklayan (siyah dakika ibresi ileri atlarken) ünlü kırmızı saniye koludur.

Stop2Go adı da buradan gelmektedir.

Ama neden böyle yapıyor ?! Ağladığını duyuyoruz.

Bu, benzersiz hareketi ilk olarak öne çıkaran orijinal İsviçre Demiryolu Saatine bir saygı duruşu. Usta bir SBB mühendisi tarafından hayal edilen bu sistem, ülke genelindeki her bir istasyon saatinin senkronize olmasına izin verdi.

Bu da son 70 yıldır İsviçre trenlerinin dakik ve hassas hareketlerine izin verdi.

Bu bir kol saatinde biraz yenilik ama bu, parçanın tarihini ve entrikasını veren (ki biz gerçekten sevdiğimiz) geçmişe güzel bir selam.

Aşağıdaki resimlere göz atın:

Resim 1/6

Resim 2/6

Resim 3/6

Resim 4/6

Resim 5/6

Resim 6/6

Stop2Go, dönen bir tepeden ziyade, saati ayarlamayı gerçekten kolaylaştıran, işlevsel anahtar tipi bir tepeye sahiptir.

Yüz, çizilmeye karşı dayanıklı, yansıma önleyici kaplamalı safir camla korunur ve yumuşak siyah deri kayış bileğinize takılı kalmasını sağlar.

Giydiğimiz parça, tasarımın herhangi bir rahatsız edici görsel efekti olmadan gece saatlerinde ellerin iyi bir şekilde görülebilmesini sağlayan Mondaine'in Arka Işık teknolojisi ile birlikte geliyor.

Bunu, gün içinde beyaz kadrandan yansıyan ışıkla değiştirilen parlak folyo ile kolların altını kaplayarak yapıyor. Oldukça zekice.

41 mm'lik çapı (boyutu gerçekten seviyoruz) ve çarpıcı kasa tasarımıyla bilek için gerçek bir ifade. Harika göründüğünü düşünüyoruz ve onu giymek çok ilgi görüyor.

Bu bir tasarım ikonu ve tipik İsviçre kalitesiyle yapılmış, cidden, beğenilmeyecek ne var?

Aşağıdaki en iyi Stop2Go fiyatlarına göz atın:

Günümüzün en iyi Mondaine Stop2Go fırsatları 76 Amazon müşteri yorumu Benzer Amazon ABD Amazon'u görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol et En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?

  • Okuduğunuzdan emin olunPingtwitter'ün en iyi saatler rehberi
  • Ayın İzle Kasım: Hublot Big Bang Meca-10 Magic Gold