Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Apple Haritalar'a dikkat edin, Google Haritalar bazı önemli güncellemeleri sıralıyor

Apple Haritalar'a dikkat edin, Google Haritalar bazı önemli güncellemeleri sıralıyor

Google, son zamanlarda Google Haritalar'ı güncellemekle meşgul, önce iOS uygulamasını güncelliyor ve ardından Sürüş Modu'nu Android Auto'ya tanıtıyor. Bu ay, hem Android Auto hem de Google Haritalar'ın şimdiye kadar en az 10 güncelleme aldığı Google için özellikle yoğun geçti.


Bu güncellemeler, uygulamanın hem kararlı hem de beta sürümlerine geldi ve en son derleme geçen hafta cihazlara gönderildi.

Google, bu güncellemelerin neleri içerdiğine dair herhangi bir not sağlamadı, ancak şu anda geliştirilmekte olan birkaç büyük özelliği zaten biliyoruz.

Google'ın son zamanlarda üzerinde çalıştığı bu ilk büyük özellik, Google Haritalar ile birlikte gelen sürüş modudur. Navigasyon uygulamasını tam bir yedek haline getirirAndroid Ototelefon aramalarına, mesajlara ve müzik uygulamalarına tek dokunuşla erişim sağlayan ve tümü navigasyon merkezi ekranını koruyan telefonlar için.

Sürüş modu şu anda yalnızca belirli sayıda veya bölgede Android için kullanılabilir, ancak Google bu özelliği dünya genelinde giderek daha fazla kullanıcıya sunmaya başladı bile.


Google ayrıca yeni bir yönlendirme modu üzerinde çalıştığını duyurdu. Yeni mod, Google Haritalar'ın artık hedefinize giden en hızlı rotayı belirlemeyeceği, bunun yerine sizi yakıt açısından en verimli rota boyunca yönlendireceği anlamına geliyor. Bu, arabanızın karbon ayak izini azaltmaya yönelik bir girişimdir. Tabii ki, bu model tamamen isteğe bağlı olacak ve aceleniz varsa en hızlı rotayı seçebileceksiniz.

Görmek istediğiniz yeni Google Haritalar özellikleri var mı? Ve Eko-yönlendirme seçeneğini kullanır mısınız? Facebook veya Twitter'da bize bildirin.


Bugünün en iyi araba fırsatları: İndirimli Fiyat Nextbase 622GW 4K Dash Cam -... Nextbase 622GW Best Buy $399.99 $319.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Dash Cam 66W,... Garmin Dash Cam 66W Amazon $249.99 $199,99 GörüntüleTüm fiyatları görGarmin 010-02062-00 Araç Kamerası... Garmin Araç Kamerası Mini Amazon $122.99 GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?