Close

Dikkatli olun, Fitbit: YEDİ GÜN pil ömrü için Apple Watch 7 sırada

Apple, Seri 6'nın piyasaya sürülmesiyle Apple Watch'ta her türlü iyileştirmeyi yapmış olsa da, bir engel olarak kalan faktörlerden biri de Apple Watch'un pil ömrü. Diğer alanlarda etkileyici olsa da, hemApple Watch Serisi 6veApple Watch SE24 saat dayanmak için çabalayan pillerle dizginlenir.


Son olarak, ancak, Apple'ın bir çözümü olabilir; Bu, Apple Watch Series 7'nin pil ömrünü önemli ölçüde artırabilecek bir model. Bu haftanın başlarında, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Apple'a yepyeni bir 'Pil İzleme Kordonu' için patent verdi.

  • Samsung Galaxy Note 21 ekran altı kamera, yeni iPhone'dan ışık yılı ileride
  • Apple'ın Bose ve Sony'yi öldüren AirPods Max kulaklıkları resmen! 15 Aralık'ta inanamayacağınız bir fiyata geliyor
  • Samsung Galaxy, güçlü yeni iPhone kamera teknolojisi tarafından pusuya düşürüldü

Apple Watch Pil Bandı

(Resim kredisi: Apple Watch Pil Bandı Patenti)

Apple Watch'un pil ömrü, boyutuyla kesinlikle sınırlıdır. Sonuçta Apple, kasayı genişletmeden daha büyük bir pili kolayca yerleştiremez. Bununla birlikte, kasayı yeniden tasarlamaya çalışmak yerine, Batarya Saat Kayışının tasarımında, her biri bilek bandına hava geçirmez şekilde kapatılmış bir dizi harici pil bulunur.

Bu tasarım teorik olarak Apple'ın gelecekteki akıllı saatlerinin pil ömrünü büyük ölçüde artırmasına izin verecek. Ekstra pilleri barındırmak için daha uzun bir şarj süresi ile sonuçlanıp sonuçlanmayacağı belli değil, ancak öyleyse, akıllı saatlerini her gün şarj etmek istemeyen kullanıcılar için bu muhtemelen küçük bir bedel olacaktır.


Şu anda Apple Watch Series 6, ortalama 18 saat pil ömrü ve 1,5 saatlik şarj süresine sahip. Karşılaştırma için Apple Watch SE yaklaşık olarak aynı ömre sahip ancak şarj olması biraz daha uzun sürüyor. Elbette, bazı uygulamaların pili normalden daha hızlı tükettiği göz önüne alındığında, bu rakamlar pratikte daha düşük olabilir.

Kısa pil ömrü, rakipleriyle karşılaştırıldığında daha da belirgindir. Bir örnek rakipTimex Metropolitan; iki hafta dayanabilen bir bataryaya sahip daha uygun fiyatlı bir akıllı saat!


Apple Watch hala en iyi köpek olsa da rakipleri, temel satış noktası olarak daha uzun pil ömrünü açıkça kullanıyor. Ancak, Apple'ın yenipatentşirketin ihtiyaç duyduğu çözüm olabilir.

Elbette, Battery Watch Band tasarımının Apple Watch Series 7'ye dahil edilip edilmeyeceği henüz belli değil, ancak kesinlikle mantıklı olacaktır. Aslında bu, birson içeriden sızıntıApple Watch Series 7 önemli bir yeniden tasarıma kavuşacak. Umuyoruz ki, Pil İzleme Bandı geç değil daha erken gelir ve Apple Watch’un mevcut pil sorunlarını giderir.


Bugünün en iyi apple watch serisi 6 fırsatları İndirimli Fiyat Yeni Apple Watch Series 6 ... Amazon Prime 399 $ 349,99 $ Apple Watch Series 6'yı Görüntüle (GPS, ... BHPhoto379 ABD doları GörünümApple Watch Series 6 Apple399 ABD doları GörünümApple Watch Series 6 GPS, ... Adorama399 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Kaynak:PatentlyApple