Close
  • Ana
  • /
  • Arabalar
  • /
  • Dikkat edin, Google Haritalar – TomTom uydu navigasyonunu yeniden icat etti

Dikkat edin, Google Haritalar – TomTom uydu navigasyonunu yeniden icat etti

TomTom, birçoken iyi uydu navigasyonlarıve aynı zamanda Renault, VW, Nissan, Mercedes-Benz ve diğerleri de dahil olmak üzere otomotiv şirketleri tarafından dash çözümleri için kullanılan haritalama sistemidir, ancak Google Haritalar, Waze ve Apple Haritalar gibi ücretsiz bulut tabanlı uygulamalar Tom Tom'un popülaritesini yenmiştir. . Sonuçta, gösterge tablonuza bir telefon takıp bunun yerine Google veya Apple'dan ücretsiz, güncel haritalar alabilecekken, gösterge paneli navigasyonunuzun haritalarının güncellenmesi için neden para ödeyesiniz?


TomTom, otomobil üreticilerinin kullanımına sunduğu yeni bulut tabanlı TomTom Navigation for Automotive ile bir yanıt bulduğunu düşünüyor. Bulut tabanlı olduğu için, canlı trafik verileri gibi bilgilerle de haritaların tamamen güncel tutulabileceği anlamına gelir. TomTom'un yeni sistemi ayrıca bir çevrimdışı moda sahiptir, böylece veri bağlantısı olmadığında uydu navigasyonu yerleşik yazılımına ve haritalarına geçer, böylece navigasyonunuz asla kesintiye uğramaz.

TomTom ayrıca, farklı otomobil markaları ve bölgeleri arasında uygulanabilen ve TomTom'a göre güvenlik ve kullanım kolaylığı için tasarlanmış yepyeni bir kullanıcı arayüzü (NavKit2UI olarak adlandırılır) geliştirdi.

'Sezgisel arayüz, orta konsol, küme ekranı, baş üstü ekran (HUD) ve yolcu ekranlarında farklı boyut ve en boy oranlarında görüntülenebilir. Bu entegre yaklaşım, adım adım ve şerit düzeyinde navigasyon talimatları gibi önemli bilgilerin yanı sıra trafik ve tehlike uyarılarının aracın HUD veya küme ekranına yansıtılarak sürücü güvenliğini ve konforunu artıracağı anlamına gelir. Sürücü ayrıca Amazon Alexa, Cerence veya Houndify'dan gelen kullanımı kolay sesli yardım aracılığıyla TomTom'un navigasyonu ile doğrudan etkileşim kurabilir,' diye açıklıyor TomTom.

Antoine Saucier, 'Otomotiv için yeni TomTom Navigasyon'un kalbinde bulut dağıtımı ile, bir gösterge paneli sisteminin güvenlik ve konforunu bir akıllı telefon uygulamasının her zaman güncel ve süper hızlı deneyimiyle birleştirdik' diye ekliyor. , Genel Müdür, TomTom Otomotiv.


Sürücülerin bir telefon yerine daha geniş dahili navigasyonlarını veya HUD'larını kullanmanın keyfini çıkarabilecekleri iyi bir çözüm gibi görünüyor, ancak henüz bilmediğimiz şey, otomobil üreticilerinin bu canlı harita güncellemeleri için bir abonelik ücreti alıp almayacağı. Yaparlarsa, Apple ve Google muhtemelen aşırı derecede endişelenmeyecektir.

Yeni bir uydu navigasyonu mu arıyorsunuz? TomTom GO Premium şu anda en iyien iyi uydu navigasyonlarırehber ve bunun için en iyi fiyatlar aşağıda gösterilmiştir.


Bugünün en iyi TOMTOM GO PREMIUM fırsatları Benzer Amazon ABD'yi Görüntüle Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz