Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Zoom'a dikkat edin, WhatsApp Desktop büyük bir güncelleme aldı

Zoom'a dikkat edin, WhatsApp Desktop büyük bir güncelleme aldı

WhatsApp'ın mobil versiyonunda çok uzun bir süredir sesli ve görüntülü aramalar mevcuttu, ancak platform bu işlevi WhatsApp Masaüstü uygulamasına dahil etmeyi bıraktı. Artık kullanıcılar, Windows PC ve Mac için WhatsApp Masaüstünde görüntülü sohbet de dahil olmak üzere, arkadaşlarından sesli arama yapabilir ve yapabilir.

Bu, evinizin rahatlığında sesli ve görüntülü arama yapabileceğiniz anlamına gelir.Apple M1 MacBook Pro 13 İnç (M1 2020),Apple MacBook Air (M1, 2020), seninAsus VivoBook S15veya WhatsApp'ın masaüstü sürümünü çalıştırabilen herhangi bir şey.

WhatsApp'ın kullanıma sunduğu çeşitli güncellemeleri takip ediyoryavaş ayrılan kullanıcılarveri paylaşımı endişeleri ortadan kalktıktan sonraplatforma yükseltildi. Buna rağmen firma kararlılığını koruyor.hesapları silmekullanıcılar yeni gizlilik politikasını kabul etmezlerse, belki de şık birkendini imha etme özelliğifotoğraflarınız ve güç durumdaki uygulamadan diğer yatıştırma eylemleri için.

WhatsApp, yeni görüntülü ve sesli arama özelliklerinin başlangıçta masaüstü uygulamasından bire bir aramalar için kullanıma sunulacağını söylüyor; daha sonra, arkadaşlarınızla ve ailenizle daha büyük sohbetleri kapsayacak şekilde grup aramaları teklifini genişletecek. Bu işlevsellik, sayfamızdaki bazı girişlerde zaten bulunabilir.En iyi 8 WhatsApp alternatifi, bu nedenle firma kısmen arayı kapatıyor.


Pandemi hayatımızı uzaktan çalışmaya kaydırdı; Microsoft Teams gibi, partiye yenilikçi yeni araçlar getiren firmalar tarafından, Zoom'ugeçmiş arama özelliğieski sekmeleri taramanıza yardımcı olmak için, hatta birdiyet versiyonuBir modeli kullanabilecek kullanıcılara daha iyi performans sağlamak için Microsoft Teams masaüstü uygulamasının500 £ altındaki en iyi dizüstü bilgisayarlarve daha güçlü uygulamaları çalıştırmak için mücadele edin.

olarak ayarlanan Zoom'a çok benzer.kapalı altyazı yayınlaÜcretsiz üyelerine göre, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma devi, bu uzaktan değişikliklerin kalıcı olduğunu açıkça düşünüyor. Bu nedenle, WhatsApp mobilde bulunması beklenen bir dizi kullanışlı özelliği dahil etme konusunda eksik olmadı: ekran yönünü yatay veya dikey olarak değiştirin; aksi takdirde videoyu ve mikrofonu açmayı veya kapatmayı seçebilirsiniz. Bir arama sırasında diğer sekmelerle uğraşmanıza izin vermek için tüm bunları bağımsız bir pencerede yapabilirsiniz.


WhatsApp'a göreNot, masaüstü uygulaması sesli ve görüntülü aramaları uçtan uca şifreleme ile güvence altına alacaktır;en iyi iPhonemodeller,en iyi Android telefonlarveya şimdi, bilgisayarınızdan.

Son eklenen haberbiyometrik kimlik doğrulamaWhatsApp'ın masaüstü istemcisi, platformun güvenlik teklifini video ve ses kullanıcılarında daha büyük bir alım için hazırladı ve kullanıcıları, kullanıcıların kötü niyetli eylemlere karşı savunmalarını desteklemek için biyometrik kimlik doğrulama yoluyla uygulamayı masaüstü istemcisine bağlamaya zorladı.


Sonuç olarak, daha fazla işlevsellik ve arkadaşlarınızla ve ailenizle daha iyi iletişim anlamına gelir. WhatsApp Desktop'ın ses ve video özelliği bir süredir göz kamaştırıcı bir şekilde yoktu, bu yüzden sonunda kullanılabilir olduğunu görmek güzel. Son gizlilik hoo-ha tarafından ertelenmediyseniz, kontrol ettiğinizden emin olun.

Kaynak:TechCrunch