Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Saatler ve Harikalar 2021: Şimdiye kadar açıklanan en iyi saatler

Saatler ve Harikalar 2021: Şimdiye kadar açıklanan en iyi saatler

Dünyanın en büyük ve en etkileyici saat şovu için İsviçre'nin genellikle uykulu bir köşesine akın eden gazeteciler ve saat meraklıları yerine, bu yıl hepimiz Watches and Wonders 2021 için bilgisayar ekranlarımıza yapışmış durumdayız.

Basel'deki devasa sergi merkezini dolduran şatafatlı stantların yerini canlı yayınlar ve dijital basın merkezleri aldı, ancak bir şey değişmedi - saat biliminin sunduğu en iyi inovasyonu ve buluş saatini görüyoruz. Rolex, Tag Heuer, Hublot, Tudor ve daha pek çok markanın duyurularını bekleyin…

Pingtwitter dijital mücadeleye katıldı ve size gösterinin en son sürümlerini getirecek. Bunlar, Watches and Wonders 2021'de şimdiye kadar duyurulan en iyi saatler…

Saatler ve harikalar 2021: rolex


(Resim kredisi: Rolex)

Rolex Explorer 36mm

Sarı Rolesor versiyonuyla piyasaya sürülen yeni nesil Oyster Perpetual Explorer, 1953'te piyasaya sürülen orijinal modelle aynı boyutta olan 36 mm'lik bir kasa içinde sunulur. Chromalight ekranı özellikle etkileyicidir ve kalibre 3230 ile donatılmıştır. Yeni Rolex Explorer Rolesor versiyonu 8700 £ fiyatla satışa sunulacak, ancak yeni 36mm Explorer aynı zamanda sadece Çelik model olarak 5.150 £ karşılığında satışa sunulacak.

Saatler ve Harikalar 2021: IWC


(İmaj kredisi: IWC)

IWC Büyük Pilot Saati 43

Yeni Big Pilot's Watch 43 (Ref. IW3293), ikonik tasarımın özgün bir yorumudur. Gelişmiş ergonomi ve giyilebilirlik için 43 mm paslanmaz çelik kasaya ve tarih penceresi veya güç rezervi göstergesi olmayan net bir kadrana sahiptir.

Güncellenen Big Pilot's Watch 43, IWC tarafından üretilen 82100 kalibreden güç alır. Albert Pellaton tarafından geliştirilen ve ana yayı sarmak için rotorun her iki yöndeki en küçük hareketlerini kullanan otomatik bir sarma sistemine sahiptir. Aynı zamanda, neredeyse aşınmayan zirkonyum oksit seramikten yapılmış bileşenlere sahiptir. Ana yay tam olarak kurulduğunda 60 saatlik güç depolar.


Saat ayrıca kullanıcının kayışı hızlı ve kolay bir şekilde değiştirmesini sağlayan yeni bir 'EasX-CHANGE' sistemine sahiptir. IWC, çekici renklerde dana derisi ve kauçuk kayışlar gibi geniş bir aksesuar yelpazesinin yanı sıra yeni bir paslanmaz çelik bilezik satacak.

Yeniden işlenmiş kasa yapısı, saatin artık 10 bar'a kadar suya dayanıklı olmasını da sağlıyor.

Big Pilot's Watch 43, Mayıs 2021'den itibaren IWC butikleri, yetkili perakende ortakları veya IWC.com'da çevrimiçi olarak satışa sunulacak.

Saatler ve Harikalar 2021: Hermes


(İmaj kredisi: Hermes)

Hermes H08

Hermés geleneksel bir saat markası olmasa da kreasyonlarıyla her zaman bizi şaşırtmayı başarıyor. Yeni Hermès H08 saat, gergin ve akıcı çizgileri birleştiren, çağdaş ancak zamansız, spordan ilham alan bir tasarıma sahiptir.

Yeni Hermès H08 serisi, mekanik kendinden kurmalı Üretim Hermès H1837 hareketini barındıran, vidalı kurma koluna sahip 39 mm boyutlu yastık şeklinde üç model sunuyor.

İlki, saten fırçalanmış ve parlatılmış seramik bir çerçeve ile tepesinde grafen dolgulu bir kompozit kasaya sahiptir. Siyah altın kaplama kadranı dakika izi, ışıldayan Arap rakamları ve siyah nikel kaplı ibreler ile noktalanır. Titanyum kelebek toka ile sabitlenmiş siyah kauçuk kayış ile eşleştirilmiştir.

İlki mat siyah DLC kaplı titanyumdan ve ikincisi saten fırçalanmış titanyumdan olmak üzere iki farklı model, siyah nikel kaplı bir kadranı çerçeveler ve mavi veya siyah bir dokuma bant veya siyah veya turuncu bir kauçuk kayışla birleştirilir.

Saatler ve Harikalar 2021

(İmaj kredisi: Tudor)

Tudor Black Bay Elli Sekiz 18K

Tudor, popüler modeli Black Bay Fifty-Eight'ın 18 kt sarı altından açık kasa arkası ile cesur yeni bir versiyonunu tanıttı. Bu yeni özelliklerin her ikisi de Tudor'un dalış yelpazesinde ilklerdir. 39 mm'lik kasa mat saten kaplamaya sahiptir ve kadranı çarpıcı mat 'altın yeşili' tondadır. Kadran, 18 kt sarı altından uygulanmış saat imleri ile tamamlanmıştır. Altın kasanın içinde üretici varVeİsviçre Resmi Kronometre Test Enstitüsü (COSC) tarafından onaylanan MT5400 kalibre, silikondan yapılmış bir denge yayı ve 70 saatlik güç rezervine sahiptir.

Saatler ve Harikalar 2021

(İmaj kredisi: Patek Philippe)

Patek Philippe Nautilus 5711/1A-014

2021 yılının paslanmaz çelik modelin son üretim yılı olacağının açıklanmasının ardından Ref. 5711/1A, Patek Philippe, bu gündelik zarafetin simgesi için tamamen yeni bir zeytin yeşili sunburst kadranı duyurdu. Bu yeni kadran, baget pırlantalı bir çerçeve setine sahip bir versiyonda da mevcut olacak.

Saatler ve harikalar 2021: rolex

(Resim kredisi: Rolex)

Rolex Explorer II

Yeniden tasarlanmış kasası ve bileziğiyle yeni nesil Oyster Perpetual Explorer II, kalibre 3285 ile donatılmıştır ve optimize edilmiş Chromalight ekrandan yararlanır. Beyaz lake kadranlı versiyonda siyah saat imleri ve ibreler mat yüzeyiyle dikkat çekiyor. Yeni Rolex Explorer II 6800 £ fiyatla satışa sunulacak.

Saatler ve Harikalar 2021

(İmaj kredisi: Jaeger-LeCoultre)

Jaeger-LeCoultre Reverso Hybris Mechanica Kalibre 185 Dörtlü

İkonik Reverso'nun benzersiz tasarımıyla özgürleşen Jaeger-LeCoultre, dünyada bir ilki yarattı: in-house Calibre 185 tarafından sürekli olarak çalıştırılan çift yüzlü bir kasa ve her seferinde birincil hareket tarafından senkronize edilen ve güncellenen göstergelere sahip çift yüzlü bir beşik. Jaeger-LeCoultre'a ait dahiyane bir mekanik sistem tarafından gece yarısı vuruşunda.

Jaeger-LeCoultre Reverso Hybris Mechanica Calibre 185 Quadriptyque'nin geleneksel mekanik yöntemlerle çalıştırılması durumunda, bir bilekten çok bir masaya uygun bir saat ortaya çıkacaktır.

11 komplikasyon, sonsuz bir takvim, dakika tekrarlayıcının yanı sıra sinodik, drakonik ve anormal döngülerin göstergelerini içerir.

Saatler ve Harikalar 2021: Oris

(Resim kredisi: Oris)

Oris Dat Watt Sınırlı Üretim

Oris'in Daha İyisi için Değişim projeleri dünyayı kapladı ve şimdi odak noktası UNESCO Dünya Mirası Listesi olan Wadden Denizi'nde. Yeni sınırlı üretim saat, Oris Aquis dalgıç saatini temel alıyor ve adını Wadden Denizi'nin yerel bir lehçesinden alıyor.

2.009 adet sınırlı üretim parça, Wadden Denizi'nin UNESCO Dünya Mirası Alanı statüsüne layık görüldüğü yılı simgeliyor. Dat Watt Limited Edition özel bir saattir. Kadranı, profesyonel dalgıçlar için oluşturulan Oris tarafından geliştirilen Pointer Moon işlevi aracılığıyla Kuzey Yarımküre'deki ay döngüsünü ve gelgit aralığını gösterir. Bu, 29,5 günlük ay döngüsünde bir kez doğru günle hizalanan merkezi bir beyaz işaretçi ibresi kullanılarak çalışır ve ilgili gelgit aralığını kadran üzerindeki beyaz çerçeve aracılığıyla gösterir. Aynı el, ayın büyüdüğünü ve küçüldüğünü gösterir.

Saatler ve Harikalar 2021

(İmaj kredisi: Tudor)

Tudor Black Bay Kronograf

Tudor, ilk kronografının 50. yıldönümünde, sportif kronografın en saf geleneğinde elden geçirilmiş bir kasa ve zıt alt sayaçlara sahip iki kadrana sahip çelikten Black Bay Chrono modelini yeniden piyasaya sürdü. 316L paslanmaz çelikten saten fırçalanmış ve parlatılmış 41 mm kasa, siyah eloksallı alüminyum ve takimetrik ölçeğe sahip sabit bir çerçeveye sahiptir. Dava bir üretime ev sahipliği yapıyorCkronograf kalibreli MT5813), silikon denge yayı, 70 saatlik güç rezervi, sütun çarkı ve dikey kavrama ile. Yeni Chrono, üç bilezik tasarımı seçeneğiyle geliyor: siyah Jakarlı kumaş, siyah eskitilmiş deriden manşet veya perçinli çelik.

Saatler ve Harikalar 2021: IWC

(İmaj kredisi: IWC)

IWC Big Pilot's Watch Perpetual Calendar Top Gun Edition “Mojave Desert”

Kum renkli seramikten Top Gun modelleri serisine devam eden İsviçreli lüks saat üreticisi, Big Pilot's Watch için bu malzemeyi ilk kez kullanıyor. Koyu kahverengi bastırılmış kadranlar, kum rengi ibreler ve kauçuk kayışlar, askeri esintiler taşıyan göz alıcı tasarıma katkıda bulunuyor. 52000 kalibre ailesinden IWC tarafından üretilen mekanizmalar tarafından desteklenmektedir. Her Zaman Benim Yardımcım Olabilirsiniz…

Saatler ve Harikalar 2021

(İmaj kredisi: Tudor)

Tudor Black Bay 925

Işıltılı Black Bay Fifty-Eight 925 gümüş modelin adı, elbette kasasındaki değerli metale bir göndermedir. 39 mm'lik kasanın mat saten kaplaması ve açık kasa arkası var. İç kısımda, İsviçre Resmi Kronometre Test Enstitüsü (COSC) tarafından onaylanmış, silikondan bir saç yayı ve 70 saatlik güç rezervine sahip üretim kalibresi MT5400 bulunur.

Saatler ve Harikalar 2021

(İmaj kredisi: Montblanc)

Montblanc 1858 Geosphere Sınırlı Üretim

İki farklı kubbeli dönen yarım küre küresi ve şirket içi dünya saati komplikasyonu ile Montblanc 1858 Geosphere anında bir hit oldu. Montblanc, efsanevi dağcı Reinhold Messner'ın 2004'te Gobi çölünde yaptığı beş haftalık yalnız trekkingine saygı duruşunda bulunan yeni bir Sınırlı Üretim modelini tanıttı.

Kayalık arazi renk şemasını yeniden üreten saat, saten cilalı bronz kasayı kasanın arkasındaki özel gravür, çift yönlü parlak kahverengi seramik çerçeve, füme kahverengi ve bej lake kadran ve uyumlu bir vintage-kahverengi Sfumato ile uyumlu bir şekilde birleştirir. buzağı kayışı.

Kasanın arka kapağında, Messner'ın Kuzey Asya'daki rotası üzerinde bulunan ve Bayanzag olarak da bilinen Gobi Çölü'nün ünlü Alevli Kayalıklarını gösteren benzersiz bir gravür ortaya çıkıyor.

Saatler ve Harikalar 2021

(İmaj kredisi: Bulgari)

Givenchy sekiz finissima Perpetual Calendar

Octo Finissimo, çok kısa bir süre içinde bir Haute Horlogerie ikonu haline geldi. Otomatik mekanizmanın yanı sıra dakika tekrarlayıcı, kronograf ve tourbillon alanlarında ultra minyatürleştirmeyi keşfettikten sonra Bvlgari, dünyanın en incesi olan Octo Finissimo Perpetual Calendar'ı piyasaya sürdü.

Octo Finissimo Perpetual Calendar kalibre sadece 2,75 mm'dir, en az 408 parça içerir ve 5,80 mm'lik ince kasanın içine sığar.

Bu yeni kaydın iki varyasyonu mevcuttur: “imza” Bvlgari'nin tüm Dünya Rekorları gibi titanyum ve platin versiyonu.

Saatler ve Harikalar 2021

(Resim kredisi: Panerai)

Panerai Luminor Marina eSteel

Bu, marka tarihindeki en dikkat çekici teknik başarılardan birine sahip olan ilk Panerai saatidir: eSteel, Panerai'nin saf malzeme çıkarma ihtiyacını ve bununla ilişkili yüksek çevresel etkisini azaltma taahhüdünün bir adımını temsil eden geri dönüştürülmüş bazlı bir malzemedir.

Luminor Marina eSteel bileşenlerinin 89 gramı, saatin toplam ağırlığının %58,4'üne tekabül eden geri dönüştürülmüş bazlı malzemelerden yapılmıştır. Panerai, eSteel'in kendisinden önceki çelik kasalardan talep edilen aynı katı standartları karşıladığından ve geri dönüştürülmemiş bir alaşımla aynı kimyasal davranış, fiziksel yapı ve korozyon direnci gösterdiğinden emin oldu.

Saatler ve harikalar 2021

(İmaj kredisi: TAG Heuer)

TAG Heuer Aquaracer Professional 300

TAG Heuer Aquaracer'ın yeni neslini görün! Aquaracer'ın imzası olan 12 yönlü çerçevesiyle özetlenen çarpıcı, anında fark edilebilen estetiği ve yüksek teknik özellikleri ile tamamen çağdaştır ve yine de TAG Heuer'in 40 yıldan uzun bir süre önce başlattığı bir mirası hatırlatır. Bu saatin neredeyse her yönü, daha ince ve daha hafif kasadan yükseltilmiş safir cama ve yeniden tasarlanmış döner çerçeve mekanizmasına kadar geliştirildi.

Saatler ve harikalar 2021

(İmaj kredisi: Breitling)

Breitling Premier Miras Koleksiyonu

Premier Heritage Koleksiyonu, Breitling'in kendi Kurucular Kadrosuna saygılarını sunar: Zaman işleyişinin tarihini değiştiren ve Breitling'i bugünkü haline getiren üç nesil adam. Léon Breitling şirketi 1884'te kurdu; saat 2 konumunda bağımsız bir buton ile bileğe takılan ilk kronograflardan birini yaratan oğlu Gaston ve saat 4 konumunda ikinci bağımsız kronograf butonunun patentini alan Léon'un torunu Willy.

A. Lange & Sons Lange 1 Perpetual Calendar

(İmaj kredisi: A. Lange & Sons)

A. Lange & Sons Lange 1 Perpetual Calendar

Yeni Lange 1 Perpetual Calendar tamamen kendi adını taşıyan komplikasyona odaklanmıştır. Lange 1'in öne çıkan kadran düzenine entegrasyonu, özellikle bu tasarım için oluşturulan çevresel ay halkası sayesinde mümkün oldu. Yeni saat, gri-gümüş kadranlı pembe altın veya - 150 saatle sınırlı sayıda - katı pembe-altın kadranlı beyaz altın olarak geliyor. Entegre gündüz/gece göstergesine sahip ay evresi göstergesi diğer bir özelliktir.

Saatler ve harikalar 2021: Hublot

(Resim kredisi: Hublot)

Big Bang İntegral Tourbillon Tam Safir

'Az çoktur' fikriyle çalışan Hublot, safirden özel olarak üretilen yeni entegre bilezik ve kasa ile Art of Fusion'ı nihai sonucuna taşıdı. Hublot, safir (ve diğer birçok malzeme) ile çalışırken olağanüstü uzmanlığa sahip olduğunu bir kez daha kanıtladı. Şeffaf kasa, tamamen kendi bünyesinde tasarlanmış ve üretilmiş HUB6035 otomatik üretim kalibresinin kalbinde attığını görmenizi sağlar.

saatler ve harikalar 2021: zenith

(Resim kredisi: Zenith)

Zirveye Meydan Okuyan Aşırı

Zenith, yeni her türlü araziye uygun 1/100 saniyelik kronografıyla işleri bir adım öteye taşıyor. 45 mm'lik daha büyük bir kasaya, daha keskin çizgilere, daha belirgin kenarlara ve sağlamlık ve dayanıklılık sergileyen genel bir siluete sahiptir. Tasarım, iticileri koruyan bileşenlerin ve vidalı kurma kolunun eklenmesiyle güçlendirilmiştir. 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliği ile ergonomi ve dayanıklılık artırılmıştır; bu, vitrin arkalı son teknoloji bir kronograf için etkileyici bir başarıdır.

saatler ve harikalar 2021: cartier

(İmaj kredisi: Cartier)

Cartier Tank Zorunluluğu

İşleri 80'lere geri götüren yeni Tank Must saat, Cartier'in markasına yerleştirilmiş üç tek renkli renkte mevcuttur: kırmızı, mavi ve yeşil. Üç çelik saat, Romen rakamları veya 'ray rayları' içermeyen minimalist kadranları tercih ediyor. ve uyumlu kayışlarla tamamen kromatik bir görünüm.

Tank Must'in başka bir versiyonu, Romen rakamlarıyla delinmiş hassas ve görünmez delikleri gören gerçek bir teknik başarıya sahiptir. Bu, güneş enerjisinin kadranın altına gizlenmiş fotovoltaik hücrelere ulaşmasını sağlar. Geliştirme ekibinin bu SolarBeat hareketini entegre etmesi iki yıl sürdü ve 16 yılı aşkın bir kullanım ömrü sağladı.

İsviçre, Almanya ve İtalya'da gıda endüstrisi için yetiştirilen elmaların atıkları kullanılarak üretilen, yaklaşık %40 oranında bitki maddesinden oluşan bir bileziği de tanıtan bu öncü saat.

Saatler ve Harikalar 2021: Vacheron Constantin

(İmaj kredisi: Vacheron Constantin)

Vacheron Constantin Overseas Perpetual Calendar Ultra-ince

En yeni iki ultra ince sonsuz takvim modeli – iskelet versiyonu ve mavi kadranlı diğeri – yeni bir beyaz altın kasa içinde gelir ve her saatle birlikte verilen değiştirilebilir üç bilezik/kayış aracılığıyla uyarlanabilirliği somutlaştırır.

Bu iki yeni baskının ilgili sonsuz takvim hareketlerinin her biri 41,5 mm beyaz altın kasa ile çerçevelenmiştir. Ultra ince 4.05mm 1120 QPSQ/1 iskelet mekanizması önden görülebilirken, masif kadranlı versiyonun kasası arkasından Calibre 1120 QP/1 izlenebilir.

Takip etmek için daha fazlası…