Close
  • Ana
  • /
  • Yaşam Tarzı
  • /
  • Dünya Kupası'nı bir TV projektöründe izlemek: bilmeniz gerekenler

Dünya Kupası'nı bir TV projektöründe izlemek: bilmeniz gerekenler

2018 Dünya Kupası burada ve beraberinde tüm drama, tüm duygusal yükselişler ve düşük artı, tabii ki tüm aksiyon - en çok zevk alan büyük. Büyük ekranı kastetmiyoruz, projektörü büyük kastediyoruz.

Dünya Kupası maçlarını kendi başınıza izlemekten, oyunun tadını çıkarmak için arkadaşlarınızı ve ailenizi ağırlamaya kadar, daha geniş bir ekranda daha iyidir. Evinizin tüm duvarından çok daha büyük olamazsınız, bir projektörün ekrana dönüşebileceği bir şey.

Bir zamanlar Dünya Kupası'nda evde bir projektör sahibi olmak çok pahalıydı ya da görüntü kalitesi o kadar iyi değildi. Şimdi sadece kalite her zamankinden daha iyi değil, fiyatlar da daha düşük.

Daha fazla oku: Sony A9 incelemesi


Her zaman duvarı içine alan boyutta bir resim istemeyebilirsiniz, ancak bir projektör bunu yalnızca gerektiğinde açmanıza izin verir. Sonuç, büyük maçı izlemenin özel bir olay gibi hissettirmesi olmalıdır.

Öyleyse evinizde Dünya Kupası için bir projektörü kurup çalıştırmak için neye ihtiyacınız var?


  • 2018 Dünya Kupası 4K olarak nasıl izlenir

Bir ekranınız olduğundan emin olun

Dünya Kupası projektörü

(Resim kredisi: Sony)

Gerçek bir ekrana değil, görüntüyü fırlatacak bir şeye ihtiyacınız var. Pürüzsüz ve hiçbir şey tarafından engellenmeyen beyaz bir duvarınız varsa, bu mükemmel olabilir. Epson gibi bazı projektörler renkli duvarlarda çalışmak için bir ofset sunduğundan renkli bir duvar bile işe yarayabilir.


Çoğu insanın tercih ettiği şey, çok az bir ücret karşılığında kapatılabilen bir sunum ekranıdır. Bu, boyutunuzu sınırlar, ancak projektörü mükemmel boyuta ayarlamanıza ve odaklamanıza olanak tanır, böylece kullanıma sunulması ve görüntülenmesi kolaydır.

İçeriğe bağlanmak için ekipmanı edinin

Dünya Kupası projektörü

(Resim kredisi: LG)

Pek çok projektör sadece budur ve daha fazlası değildir. Bu, içeriği gerçekten beslemek için set üstü kutunuzdan veya konsolunuzdan bir HDMI kablosu almanız gerektiği anlamına gelir. Çoğu projektör, kısa mesafeli modeller bir yana, ekrandan veya duvardan uzak olması gerektiğinden, uzun bir kabloya ihtiyacınız olacak.

Projektörü beslemenize bağlamak için açılabilen en az bir düzgün ve oldukça uzun HDMI kablonuz olduğundan emin olun. Dünya Kupası için BBC ve ITV'de yayınlandı, bu nedenle set üstü kutu çıkışı idealdir ancak örneğin bir PS4'te BBC iPlayer oynamak da işe yarayabilir. Bir ses sistemine çıkış yapmak için bir optik kabloya da ihtiyacınız olabilir, bu yüzden orada da uzun süre düşünün.


Dünya Kupası'na layık bir projektör satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Sony 4K kısa mesafeli lazer projektör

(Resim kredisi: Sony)

İhtiyaçlarınızı karşılayacak birkaç iyi seçenek var. Açıkçası, fiyat önemli bir sorun olabilir, bu yüzden ne harcamanız gerektiğini bildiğinizden emin olun. Para bir konu değilse, o zamanSony 4K Ultra Kısa Mesafeli Projektörçok fazla yer kaplamayan oldukça etkileyici bir kit. Ancak bu 20.000 £ 'dan fazla olduğu için çoğu insan muhtemelen okumaya devam etmek isteyecektir.

4K UHD çok önemlidir çünkü yüksek çözünürlük, daha büyük resmin pikselleşmeyi göstermeyeceği anlamına gelir. Bununla birlikte, kurulum doğruysa Full HD hala harika görünebilir, bu yüzden tasarruf etmenin bir yolu olabilir.

Bu lümen sayısına veya kontrast oranına dikkat etmek isteyeceksiniz, böylece özellikle gündüzleri perdeleriniz kapalı olmadan izlemeyi planlıyorsanız, yeterli parlaklık elde edersiniz.

Hareket yenileme hızları da önemlidir, çünkü bu size topu takip edebileceğiniz ve piksel bulanıklığını değil, güzel ve pürüzsüz bir görüntü sağlayan şeydir. Çoğu projektörün, bu gelişmiş hareket kapsamı için mükemmel olabilecek bir Spor Modu vardır.

Ses başka bir konudur. Bazı projektörler yerleşik hoparlörlerle birlikte gelir ancak harika sesler beklemeyin. O büyük ekrandan en iyi sonucu almak için ayrı bir ses sistemi için bütçe ayırmanız gerekebilir.

Hangi projektör en iyisidir?

Sony projektör

(Resim kredisi: Sony)

Fiyatlandırma projektörlerle büyük ölçüde değişebilir, ancak 4K UHD seçeneğine gidecekseniz, UHD300X ile Optoma gibi bir markayı UHD, maksimum 302 inç ekran boyutu ve etkileyici 250000 içeren yaklaşık 1.189 £ ile daha ucuza alabilirsiniz: Gündüz ve gece ayar modu ile 1 kontrast oranı.

Veya 1.899 £ karşılığında bir Full HD EH-TW7300'ün size iyi bir 16000: 1 kontrast oranı, 300 inç maksimum ekran, ancak rakiplerinden daha canlı renkler için bu ünlü 3LCD teknolojisini sunacağı Epson gibi tanınmış bir projektör markasına gidin. Bir Epson'daki hareket yenileme hızı da mükemmeldir, bu da onu futbol maçları için ideal kılar.

Veya yerleşik pil, Wi-Fi, yansıtılan ekranda dokunmatik ekran kontrolleri ve maksimum 80 inç ekran sunan Sony Xperia Dokunmatik Taşınabilir Projektörü tercih edin. Ayrıca bu, Android'i çalıştırır ve yerleşik hoparlörlerle birlikte gelir - ideal mobil projektör kurulumu.

Bu makale, şu anda teklif veren AO.com ile ilişkili olarak size sunulmuştur.Büyük ekran TV satın aldığınızda 300 £ 'a kadar para iadesi.