Close
  • Ana
  • /
  • Oyuncaklar
  • /
  • Dalga boyu masa oyunu incelemesi: mükemmele yakın bir parti veya aile oyunu

Dalga boyu masa oyunu incelemesi: mükemmele yakın bir parti veya aile oyunu

Tahmin oyunlarına dayalı parti oyunları zaten büyük bir iş.masa oyunlarıama Wavelength, tamamen yeni bir şekilde tahmin etmenizi istiyor. Bir resim ya da kelime ilişkilendirmesi yerine, sıcak-soğuk ya da fantezi-bilimkurgu gibi gevşek kavramları tahmin ediyorsunuz. Ve bu belirsiz sorulara yakışır şekilde, bu doğru ya da yanlış olmakla ilgili değil, bir ipucunun bir ölçekte nereye sığabileceğini bulmaya çalışmakla ilgili.

Üstelik Wavelength, emsallerinin çoğu gibi sadece bir kutu kart ve kalem değildir. Sadece 'Kadranı' olarak adlandırılan tüm bu belirsizliğin motoru, başlı başına bir konuşma noktasıdır. Plastik bir fuar alanı cazibesi gibi kutuyla gurur duyan, kadranı bu şekilde biraz dürten ve tahmin ettiğiniz gibi asla eskimeyen büyük bir tekerlek.

Bu aynı zamanda, bu oyunun kurulması ve oynamaya başlamasının yaklaşık 30 saniye sürdüğü ve aynı miktarda paketlemenin ve kısa sürede sıfırdan eğlenceye geçmenin hafife alınmaması gerektiği anlamına gelir.

Bugünün en iyi Palm Court Dalga Boyu fırsatları PALM COURT Jeu Longueur... Amazon Prime £26,96 View Palm Court WAV01 Dalgaboyu:... Amazon Prime £28,99 View En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz

Dalga boyu masa oyunu: Fiyat ve kimin için

Dalga boyu masa oyunu


(İmaj kredisi: Gelecek)

Yeniliklerine rağmen, Wavelength hala özünde bir parti oyunudur ve bu, öğrenmesi kolay ve çok çeşitli zevklere ve yaş gruplarına uygun olduğu anlamına gelir. Küçük çocuklar 'Distopyaya Karşı Ütopya' gibi bazı kartları alamayacaklar ve verdiğiniz ipuçlarının bazılarını anlamayacaklar. Ancak, bir yetişkin ortaya çıkan soruları inceler ve ipuçlarını izleyicilere göre ayarlarsa, yine de onları dahil edebilirsiniz. Bu nedenle, kutudaki 14+ yaş nadir görülen bir abartmadır: 10 ve üstü iyi olur, hatta işi koyarsanız daha da genç olur. Ailece oynamak için harika olan bir kooperatif modu bile var.

Parlak tıknaz kadranı ile çocuklara da çekici geliyor. Takım halinde çalışan iki ila on iki oyuncu arasında herhangi bir yere ev sahipliği yapacak. Tatlı nokta yaklaşık altı ila sekizdir. Daha fazlası ile, herkes ipucu verme şansına sahip olmayabilir ve tahmin etmek dağınık bir tartışma haline gelir. Daha azıyla, yukarıda belirtilen kooperatif versiyonuna bağlı kalarak en iyisi olursunuz.


Oynaması 30 dakika ile bir saat arasında süren Wavelength, bazı parti oyunlarından daha fazla zihinsel yatırım gerektirir, bu nedenle sarhoş bir gece için en iyisi olmayabilir (ancak biraz çalkantılı bir akşam için kesinlikle iyi sonuç verir). Öte yandan, dökme demir parti referanslarına rağmen, oyunlarında biraz stratejiden hoşlanan insanlara biraz çekici geliyor.

Yaklaşık 30 £/30 $'a mal oluyor, bu da ruh halinizi alırsa, çok fazla kazanabileceğiniz bir şey için harika bir yatırım gibi geliyor.


Dalga boyu masa oyunu incelemesi: Nasıl oynanır

Dalga boyu masa oyunu

(İmaj kredisi: Gelecek)

Peki bu akıllı plastik gökdelen pratikte nasıl çalışıyor? İlk olarak, takım bir ipucu kartı çizer: Diyelim ki 'İyi Pizza Tepesi ve Kötü Pizza Tepesi' yazıyor. Daha sonra bu turda ipucu veren kişi -kurallarda 'Psişik' olarak adlandırılır- kadran üzerindeki kapağı kapatır ve puanlama bölgesinin rastgele bir noktada bitmesi için bir tur atar. Ardından, sonucu yalnızca kendilerinin görebileceği şekilde çevirirler ve o puanlama bölgesinin nerede olduğuna bir göz atmak için kapağı geri çekerler.

Bölge, her kenarda iki noktadan ortadaki dörde kadar uzanır. O zaman onların görevi takım arkadaşlarına skor alanının kadranda nerede olduğunu söyleyen bir ipucu vermektir.

Dalga boyunu öğretmek kolaydır ama kelimelerle açıklamak zordur. Masada 10 saniyelik bir gösteri herkese nasıl çalıştığını gösterecek, ancak örneğimizle devam edelim. Puanlama bölgesinin, ipucu kartının Bad Pizza Topping olduğunu söylediği kadranın sol tarafında olduğunu hayal edin. 'Kurtçuklar' gibi iğrenç bir şey söyleyebilirsin. Ya da sağ taraftaysa, 'pepperoni' gibi tartışmasız bir klasik ile gidebilirsiniz. Buraya kadar çok kolay.


Yine de çoğu zaman bu iki uç nokta arasındadır. İşte eğlence ve beceri burada yatıyor. Kötü Topping'e doğru biraz fazlaysa ve ekibinizin pizza tutkunu olduğunu biliyorsanız, 'ananas' diyebilirsiniz. Ama saflarsa, ananasın olabildiğince kötü olduğunu düşünürler mi? Ya da sadece bazıları safsa, bu, neyi ima ettiğiniz konusunda kafa karıştırıcı bir tartışma yaratacak mı? Bir ipucu verdiğinizde, tartışmak ve kadranın iğnesini gizli puanlama bölgesinin olduğunu düşündükleri yere koymak ekibinize kalmış. Ne olduğunu merak ederek, kafanızda düşündüğünüz şeylerin neredeyse aynısını yüksek sesle söyleyecekler.senananas hakkında bir düşünün ve kendi fikrinize, onlarınkine, bir tür dünyevi fikir birliğine dayalı bir ipucu verip vermeyeceğinizi düşünün.

Dalga boyu masa oyunu

(İmaj kredisi: Gelecek)

İpuçları vermek ve tartışmak oyunun kalbidir. Ve herhangi bir parti oyunundan isteyebileceğiniz kadar kaotik, kafa karıştırıcı ve komik. O iğneyi nereye saplayacağınız konusunda ıstırap içindeyken, rakip takımın işi çok daha kolay. Bonus puan kazanmak için bölgenin diğer takımın tahmininin solunda mı sağında mı olduğuna karar vermeleri gerekiyor, böylece olay ilerledikçe aksiyonun dışında kalmıyorlar.

Medyumun kapağı geri kaydırdığı ve herkesin skoru gördüğü büyük açıklama asla hayal kırıklığına uğratmaz. Her yerde tezahüratlar ve iniltiler olacak. 10 puana ulaşan ilk takım kazanır. Hepinizin aynı takımda olması dışında, temelde aynı şekilde çalışan kooperatif versiyonunu oynamıyorsanız. Buradaki amaç, yedi ipucu yığını üzerinde çalışmak ve o zaman puanınızı ne kadar yükseğe çıkarabileceğinizi görmek.

Tabii ki, isterseniz tüm bunları özelleştirebilirsiniz. 10'dan fazla oynayın! Yediden fazla kart yapın! Hiç gol atmayın! Hiçbir şeyi kırmaz.

Tam oyunun nasıl çalıştığına dair bir fikir edinmek istiyorsanız, Twitter'da sadeleştirilmiş bir sürümü ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Takip et@Dalga BoyuGünlükve her Tweet'e verilen yanıtlarda gösterilen kadran için ipucunuzu önerin. Bir kazanan ertesi gün ilan edilir.

Oh, ve kurulumun 30 saniye sürdüğünden bahsetmiştik. Kadran, dik tutmak için kutunun plastik tabanına girip çıkardığınız tek bir parçadır. Sonra bir kart çekiyorsun. Ayarlamanın tamamı bu.

  • En iyi iki oyunculu masa oyunları
  • the-20-best-board-games-for-kids
  • En iyi yeni masa oyunları

Dalga boyu masa oyunu incelemesi: Karar

Dalga boyu masa oyunu

(İmaj kredisi: Gelecek)

Şeyleri bir ölçekte derecelendirmek, insan ruhundaki temel bir ihtiyacı karşılar. Filmleri, dondurmaları falan sıralamayı seviyoruz, değil mi? Bu nedenle, Wavelength'in temel çekiciliği evrenseldir.

Bununla başa çıkamayacak kişiler, gerçek hardcore strateji oyuncularıdır. Ancak orada bile Dalga Boyu, ortalama parti önemsiz testinden daha fazla beceri gerektirir ve bu nedenle hobi oyunu kalabalığına biraz uyabilir.

Bunun dışında, herhangi bir parti oyunu gibi, bir süre sonra kendini tekrar edebilse de, bundan zevk almayan birini görmek zor.

Bugünün en iyi Palm Court Dalga Boyu fırsatları PALM COURT Jeu Longueur... Amazon Prime £26,96 View Palm Court WAV01 Dalgaboyu:... Amazon Prime £28,99 View En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz

Dalga boyu masa oyunu incelemesi: Ayrıca düşünün

Beceri tabanlı tahmin oyunlarının bu alanındaki kral Decrypto'dur. Kelime tabanlı ipuçları verdiğiniz başka bir takım oyunudur. Ancak buradaki bükülme, her iki takımın da bu ipuçlarını, rakip takımın sahip olduğu kod kelimeleri denemek ve çözmek için kullanmasıdır. Bu nedenle, biraz daha talepkar, biraz daha az kaygısız ama genel olarak daha ödüllendirici.

Just One, daha küçük bir oyuncu sayısı için ödüllü, tamamen işbirliğine dayalı bir kelime tahmin oyunudur ve bu nedenle aileler için idealdir. Dixit, kelimeler yerine resimler kullanarak tahminde bulunmanın sınırlarını zorlayan bir başka eğlenceli ve popüler oyun. Yalnızca görüntülerin kullanılması onu her yaştan oynanabilir kılar.

Kontrol etmeye değer, Codenames adlı bir kelime ipucu oyunları ailesi var. Hepsindeki fikir, diğer oyuncuların bir tablodan belirli kelimeleri seçmelerine yardımcı olacak tek kelimelik ipuçları vermektir. Standart, iki oyunculu, resimli ve çeşitli markalı versiyonlarda gelir, bu yüzden bu tarz bir oyun istiyorsanız uygun bir şey olmalı. Kod adları, Dalga Boyu'ndan daha küçük ve daha ucuzdur, ancak aynı zamanda biraz daha fazla beyin gücü gerektirir.

Bu oyunlarda bugünün en iyi fiyatları Decrypto Decrypto Amazon £0,99 GörüntüleTüm fiyatları görDepo Üretimi RPOD0027... Depo Üretimi Sadece Bir Amazon £8.24 GörüntüleTüm fiyatları görLibellud 001601 3 ... Libellud Amazon dedi 13,93 £ GörünümTüm fiyatları görÇek Oyunları Sürümü -... Çek Oyunları Sürümü Kod Adları Kart Oyunu Amazon £14,91 GörüntüleTüm fiyatları görÇek Oyunları Sürümü -... Çek Oyunları Kod Adları: Duet Amazon £ 14,91 GörüntüleTüm fiyatları görKod Adları Disney - Aile... Kod Adları: Disney Family Edition Amazon £36,99 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz