Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Waze, Google Haritalar'ın henüz sahip olmadığı yeni bir 5G özelliğine kavuşuyor

Waze, Google Haritalar'ın henüz sahip olmadığı yeni bir 5G özelliğine kavuşuyor

Waze'i, trafikten ve kullanıcıları tarafından bildirilen olaylardan kaçınmak için sizi ara sokaklara yönlendiren Google'a ait navigasyon uygulaması olarak biliyoruz. Ama şimdi başka bir özellik ortaya çıktı ve bundan ne yapacağımızdan tam olarak emin değiliz…


İlk olarak Filipinler'deki kullanıcılar için kullanıma sunulan Waze haritaları artık yerel telefon ağı Smart Communications'dan 5G'nin nerede kullanılabileceğini gösteriyor. Bu 5G simgeleri, Waze'in park seçeneklerini, trafiği, yol çalışmalarını ve diğer faydalı bilgileri işaretlemek için kullandığı önceden var olan simgelerle aynı boyut ve tasarıma sahiptir.

Açık olmak gerekirse, bu Waze uygulamasını herhangi bir şekilde geliştirmek için 5G kullanan bir özellik değildir. Uydu navigasyonu bir 4G veya 3G bağlantısında mükemmel şekilde çalışır ve Waze'in kitle kaynaklı özellikleri bile akıllı telefonunuzun daha hızlı bir bağlantıya sahip olmasından mutlaka faydalanmaz.

Ayrıca, 5G alanında ne zaman yaya olduğumuzu bilmekten hoşlanırken - sadece maliyetimizi haklı çıkarmaya yardımcı olmak için5G telefonve zorunlu bir hız testi yapın - sürüş sırasında 5G direklerinin yerini ve bu sırada sadece belirli bir ağın direklerini görmek biraz daha az önemli geliyor.

Akıllı İletişimtarif eder5G logosunun Waze haritalarına “çığır açan bir özellik” abonelerin en yakın 5G direği aramasına ve ona bağlanmasına yardımcı olmak için. Bu yıl Mart ayında Metro Manila'da ve Aklan, Bulacan, Cavite, Cebu, Davao del Sur, Iloilo, Laguna ve Pampanga illerinde Waze kullanıcıları için işaretler görünmeye başladı ve yakında daha fazla yer eklenecek.


Mobil operatör, 2021'in sonuna kadar Filipinler'de 3.800'den fazla 5G baz istasyonuna sahip bir ağa sahip olmayı planlıyor, bu nedenle her direk kendi simgesiyle temsil edildiğinde Waze haritalarının nasıl görüneceğini merak ediyoruz. Ayrıca, diğer ağların 5G hizmetlerinin reklamını yapmak için benzer bir yaklaşım benimseyecek mi ve Waze'in bu işlevi zamanı gelince diğer ülkelere de genişletmeyi planlayıp planlamadığını merak ediyoruz.

Google Haritalar'ın size 5G sinyalini nerede bulabileceğinizi söylemesini ister misiniz? Facebook ve Twitter'da bize bildirin!


Bunu beğendin mi?