Close
  • Ana
  • /
  • Genel Teknoloji
  • /
  • WD Black D10 harici sürücü incelemesi: konsollar ve bilgisayarlar için en üst düzey yedekleme

WD Black D10 harici sürücü incelemesi: konsollar ve bilgisayarlar için en üst düzey yedekleme

Western Digital, uzun yıllardır sektördeki en iyi sabit disklerden bazılarını üretiyor ve yeni cesur bulut bilişim dünyamızda bile hızlı, güvenilir, harici depolama için bir yer var - bu da bizi yeni WD'ye düzgün bir şekilde getiriyor Siyah D10.


Bu devasa 8 TB sürücü, Xbox'lar, PlayStation'lar, PC'ler ve Mac'ler için tasarlanmıştır ve plakalar ve her şeyle eski usul, geleneksel mekanik sabit sürücü tipindedir. Bu, büyük 8 TB kapasiteyi mümkün kılar, ancak aynı zamanda sürücünün kendi güç kablosuna ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

WD Black D10'u Windows ve Mac bilgisayarlarımızda test ettik ve Western Digital'in hâlihazırda etkileyici bir üne sahip olduğunu gördük - şirketteki herhangi bir sürücüde ve Black D10 harici sürücüde yanlış gitmek zor. sürücü bir istisna değildir.

İster bir oyun konsolunda ister bir dizüstü bilgisayarda yer açmak istiyor olun, WD Black D10, özellikle de kaydırılacak ciddi miktarda veriniz varsa, değerlendirmeye değer. Sürücünün önemli olan tüm kategorilerde nasıl puan aldığını ve bunun için ne kadar ödemeniz gerektiğini burada bulabilirsiniz.

WD Black D10 incelemesi: tasarım ve kurulum

WD Siyah D10


(İmaj kredisi: Gelecek)

Devasa bir 8 terabaytlık depolama alanı istiyorsanız, onu ince, kompakt bir form faktöründe elde edemezsiniz - ancak (nispeten) büyük boyutuna rağmen, WD Black D10 kendi stilini de beraberinde getirir. Siyah ve tıknaz ve görünüşte belli belirsiz askeri-esque ama aynı zamanda zevkli. ve herhangi bir masanın üzerine veya herhangi bir kabine oldukça kolay bir şekilde yerleştirilebilir.

Kutunun bir tarafındaki lastik ayaklar ve sürücüyle birlikte verilen basit bir plastik ayak, onu boyutuna göre dikey olarak veya bir yüzey üzerinde düz olarak konumlandırabileceğiniz anlamına gelir. Arka tarafta güç ve veri bağlantı noktaları ve gerekirse diğer aygıtlarınızı (oyun kumandaları gibi) şarj etmek için iki adet USB-A 7.5W bağlantı noktası bulunur.


Kurulum basittir - sadece fişini takarsınız ve en azından Windows veya Mac bilgisayarlar gittiği sürece kullanıma hazırdır. Bir PlayStation veya Xbox'ta yapılandırılan her şeyi almak biraz daha karmaşıktır, ancak bunu yapmak zor değildir ve WD Black 10, bu açıdan diğer harici sabit disklerden farklı değildir.

Bunun gibi tıknaz bir harici diski çekici yapmak zor, ancak Western Digital burada kötü bir iş yapmadı. Yatay yerleştirme için lastik ayaklar ve ekstra şarj portları gibi küçük ekstra dokunuşlar, sürücünün estetiği açısından son derece yüksek puanlar aldığı anlamına gelir.


WD Black D10 incelemesi: özellikler ve performans

WD Siyah D10

(İmaj kredisi: Gelecek)

Western Digital, WD Black 10'un 250 MB / sn okuma ve yazma hızına sahip olduğunu söylüyor; bu, rekor kırmasa da, kesinlikle devam etmek için yeterince iyi. Bu fiyata çok daha hızlı giden pek çok sürücü bulamayacaksınız ve bu kadar depolama alanı dahil.

Gıcırdayan eski Windows makinemizde bu hızları elde edemedik, ancak bu beklenen bir şeydi. Size söyleyebileceğimiz şey, sürücünün dosya aktarımlarını neredeyse anında aldığı, okuma ve yazma işlemleri açısından hiçbir zaman atlamadığı ve çalışırken çok sessiz olduğu - katı hal sürücüsü kadar sessiz olmadığı, ancak hiçbir şey olmayacağıdır. dikkatinizi bilgisayar kullanımınızdan veya oyun oynamaktan uzaklaştırır.

Sürücü standart 7.200 rpm'de döner ve aşırı ısınmamasını sağlamak için aktif soğutma teknolojisi ile birlikte gelir (doğrudan ondan çalışacak veya oyun oynayacaksanız güven verir). Western Digital, bu devasa 8 TB kapasitenin ortalama 200 oyun depolamaya yetecek kadar iyi olduğunu söylüyor, ancak açıkçası oyunlarınızın ne kadar büyük olduğuna bağlı.


Sürücü ile birlikte verilen herhangi bir yazılım almazsınız, ancak Western Digital'in her zamanki araç setini web'den ücretsiz olarak indirebilirsiniz, buna temel bir yedekleme aracı da dahildir - özellikle hakkında yazacak bir şey yok, ancak işini yapacak Kullanacak başka bir şeyiniz yoksa dosyaları bir Windows veya Mac bilgisayardan yedekleme.

WD Black D10 incelemesi: fiyat ve karar

Sürücüyle geçirdiğimiz süre boyunca WD Black D10'dan etkilendik, ancak onu bir Xbox için yedekleme cihazı olarak değil, yalnızca bir bilgisayar çevre birimi olarak test edebildik.veya bir PlayStation(Bununla birlikte, bağladığınız cihaz ne olursa olsun aynı performans seviyesini beklerdik).

Bu 8 TB kapasite, hemen hemen her şey için yeterli ve depolama söz konusu olduğunda size çok fazla boş alan sağlıyor ve bu sürücüde sevdiğimiz pek çok hoş dokunuş var - şarj bağlantı noktaları, tasarım, yapabileceği yol düz veya yan tarafına yerleştirilmelidir ... beyaz okuma / yazma gösterge ışığı bile zevkle yapılır.

Buna, bir sabit disk üreticisi olarak Western Digital ile edindiğiniz mirası ve itibarı da ekleyin ve şu anda harici bir sürücü için pazardaysanız, bu kesinlikle kısa listenizin en üstüne yakın olacaktır - sadece emin olun önce diğer sürücülerdeki fiyatları kontrol edin ve taşınabilir, USB ile çalışan bir cihazla daha iyi durumda olup olmayacağınızı düşünün.

Fiyatlardan bahsetmişken, bu sayfadaki widget'lar size WD Black D10'u elinize almak için ne kadar harcamanız gerektiği konusunda bir fikir vermelidir, ancak yazarken bunu doğrudan Western Digital'den 199,99 £ karşılığında alabilirsiniz. , 8 TB ile tek kapasite seçeneği.