Close

WD My Cloud Mirror incelemesi

WD My Cloud Mirror, Amazon UK ile anlaşıyor Görüntü 1/4

WD MyCloud Mirror incelemesi


WD MyCloud Mirror incelemesi
Resim 2/4

WD MyCloud Mirror incelemesi

WD MyCloud Mirror incelemesi
Resim 3/4

WD MyCloud Mirror incelemesi

WD MyCloud Mirror incelemesi
Resim 4/4

WD MyCloud Mirror incelemesi

WD MyCloud Mirror incelemesi

4 TB, 6 TB ve 8 TB kapasitelerde mevcut olan bu çift yuvalı NAS sürücü, nerede olursanız olun dosyalarınıza erişim sağlar. WD My Cloud incelememizi okuyun


WD My Cloud Mirror, tüketici odaklı 'My Cloud' serisi için çift yuvalı bir güncellemedir.NAS sürücüleri. Bu durumda tüketici odaklılık, kurulum sıkıntısının çoğunun bir dizi sihirbaz ve çeşitli uygulamalar tarafından kaldırıldığı anlamına gelir.

Kritik olarak, WD My Cloud serileri, bazı rakiplerin aksine HD'ler önceden yüklenmiş olarak gelir. Bu, herkesin bir banka tatilinden hoşlanmayacağı bir görev olan kendi yedekleme dizinizi oluşturmak zorunda kalmak yerine, kelimenin tam anlamıyla bağlanıp unutabileceğiniz anlamına gelir.


WD My Cloud Mirror: Tasarım ve Oluşturma

Öncelikle, WD My Cloud Mirror'ın tasarımı yeterince standarttır - polis baskını anları için güzel tasarlanmış sürücü çıkarma düğmeleri gibi bazı küçük dokunuşlar ve basit mavi LED'ler, sürücülerin onu kurtarmak için neler yaptığını size gösterir. siyah bir 'raf montaj kutusu'.

Çok daha fazlasıelma-esque, ancak onu manto parçasında tutma ihtimaliniz düşük. Bu bir çift yuvalı RAID (yedekli bağımsız disk dizisi) sürücüsü olduğundan, daha ince My Cloud kuzeninden biraz daha geniştir, bu nedenle kanepenin arkasında daha fazla alana ihtiyacınız olacak.


MyCloud Mirror üç kapasitede mevcuttur: 4 TB, 6 TB ve 8 TB ve Windows veya Mac ile uyumludur. Kapasite varsayılan olarak ikiye bölünür ve kapasitenin yarısı verilerinizi depolamak için kullanılırken diğer yarısı da kopya bir kopya için kullanılır.

Bir sürücünün arızalanması durumunda, verileriniz korunur çünkü diğer sürücüde kopyalanır. Açıkçası, birimin çalınması durumunda bu yardımcı olmaz, bu yüzden onu gözden uzak tutmak iyi bir fikirdir.

Ayrıca, HD'lerin kendisiyle uğraşmak zorunda kalmadan daha fazla depolama alanı eklemek için uyumlu bir USB 3.0 sabit sürücüyü iki USB genişletme bağlantı noktasından birine bağlayabilirsiniz, bu bir nimettir.

WD My Cloud Mirror: Kurulum

Kurulum mümkün olan en kolay yoldur, sürücüyü takmanız ve yönlendiricinize bağlamanız yeterlidir. Otomatik ağ keşfi, Wi-Fi'nizi bulmanın da bir senkronizasyon olduğu anlamına gelir. BirMacbook Airbu durumda bir senkronizasyondu, ancak ana ekran kısayollarının otomatik olarak yüklenmesi, My Cloud'un aşil topuğunu ortaya çıkarıyor - birçoğu var.


My Cloud Backup, My Cloud Photos ve My Cloud yöneticisinin tümü biraz farklı kullanıcı arayüzleri sunarken, sizden sürücü içindeki içeriğe ve uygulamalara erişim için birkaç farklı parola oluşturmanız istenecektir. Hangi şifreyi sorduğunuz her zaman net değildir ve bu, daha kolay olabilecek tek kurulum alanıdır.

WD My Cloud Mirror: Performans

WD My Cloud Mirror, çalışırken neredeyse sessizdir, sadece ara sıra disklerin vızıltısı ve çalıştığı gerçeğini ortaya çıkarmak için mavi bir LED. Apple Time Machine ile kurulduktan sonra, hiçbir kullanıcı eylemi gerektirmeyen sorunsuz bir yedekleme sistemidir. Açıkçası, bu esas olarak Time Machine'den kaynaklanıyor, ancak WD ek adım atmıyor.

Test ünitemizdeki 2 TB depolama alanıyla, video, fotoğraf ve müzik depolamak için bolca alan vardır; bu, hangi uygulamayı kullanacağınıza karar verdikten sonra sürükle ve bırak meselesidir. Tüm verilere hareket halindeyken uygulamalar aracılığıyla erişilebilir ve kendi kişisel bulutunuzu oluşturur.

WD My Cloud Mirror: Karar

MyCloud Mirror, mükemmel bir bağımsız yedekleme çözümüdür ve varsayılan olarak RAID ile, bir barındırma şirketinde raf alanı satın almadan alacağınız kadar güvenlidir. PC ve Mac uyumludur ve aşağıdakiler için mobil uygulamalariOSve Android kullanması gereken bir ekran görüntüsü. Her şey kullanılabilirlik ile ilgili ve çok sayıda uygulamayı engelliyor, her şeyi yapıyor.

259 £ civarında bu en ucuz seçenek değil, ama en pahalı da değil ve kesinlikle kalkması ve çalıştırılması en az karmaşık olanlardan biri. Gelişmiş seçenekler, isterseniz kurulumunuzda aşağı inip kirlenebileceğiniz anlamına gelir, ancak bunun amaçlandığı pazar ilgilenmez.

WD My Cloud çıkış tarihi: Şimdi çıktı

WD My Cloud fiyatı: £ 259