Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • WD MyCloud Home, telefonunuzu, Facebook fotoğraflarınızı ve Dropbox, Box veya Google Drive'ı da yedekler

WD MyCloud Home, telefonunuzu, Facebook fotoğraflarınızı ve Dropbox, Box veya Google Drive'ı da yedekler

WD, 16 TB'a kadar kapasitelerde hem tekli hem de ikili sürücülerle kullanılabilen MyCloud home adlı yeni bir MyCloud depolama aygıtını tanıttı.


Önceki nesillere göre daha köşeli bir tasarıma sahip olan yeni MyCloud, tüm dosyalarınızı yedeklemeyi mümkün olduğunca kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Her şey, ağınızdaki sürücüyü otomatik olarak algılayan bir mobil uygulamadan kontrol edilir (MyCloud yönlendiricinize takılır).

Uygulama, MyCloud'da depolanan her şeye ağ geçidiniz olmanın yanı sıra telefonunuzun içeriğini de yedekler. Ayrıca Facebook fotoğraflarınızı (yüklediğiniz şeyler ve etiketlendiğiniz fotoğraflar) veya bir bulut depolama hizmetini (Dropbox, Google Drive veya Box) yedeklemeyi de seçebilirsiniz.

Doğal olarak PC'nizi veya Mac'inizi de yedekleyecektir (dilerseniz seçili klasörleri seçin), diğer sürücüleri de yedeklemek için USB üzerinden takabilirsiniz. Ayrıca medyayı ağa bağlı bir TV'de veya başka bir bağlı cihazda oynatabilirsiniz.


Bunun için Plex'i kullanabilirsiniz - MyCloud, Plex ve IFTTT dahil olmak üzere belirli üçüncü taraf uygulamaları destekler.


Diğer NAS cihazlarında olduğu gibi, eriştikleri ve paylaştıkları şeyleri kontrol ederek yönetmek için kendi özel alanlarına sahip birden çok kullanıcıya sahip olabilirsiniz.

My Cloud Home Duo olarak bilinen bir çift sürücü birimi satın alırsanız, aygıt varsayılan olarak Ayna Moduna (RAID 1) ayarlanmıştır, böylece bir arıza durumunda dosyalarınız otomatik olarak ikinci sürücüye kopyalanır.


Aralık 2 TB için 160 £ ile başlarken, üst düzey model için 660 £ ödersiniz. 4, 6, 8 ve 12 TB versiyonları da mağazalara girecek.

Bunu beğendin mi? Adresinden en son haberleri kontrol edinIFA 2017