Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Weber Smokefire EX4 vs Traeger Ironwood 650: hangi sterlin pelet içicisini satın almalısınız?

Weber Smokefire EX4 vs Traeger Ironwood 650: hangi sterlin pelet içicisini satın almalısınız?

Daha önce bir pelet ızgarası ve sigara içicisi denemediyseniz, hemen çoğunluğa atlamanız gerekir, çünkü daha yüksek maliyetlerine rağmen, pelet ızgaraları tüm yaygarayı alır ve barbekü yapmaktan kurtulur. Izgara, tütsüleme, kızartma veya fırınlama olsun, her seferinde mükemmel sonuçlar veren gerçek hazırla ve unut çalışanlarıdır.

orta menzilTraeger Ironwood 650sürekli genişleyen kılavuzumuzdaki yeni favori pelet modelimizdir.en iyi sigara içenler. Peki, piyasaya sürüldüğünde çok yüksek puan aldığımız bir pelet barbekü olan üst düzey Weber'den benzer özelliklere sahip Smokefire EX4'e karşı nasıl bir performans sergiliyor?

Hadi bulalım.

Weber Smokefire EX4 ve Traeger Ironwood 650: Tasarım ve özellikler

Weber Smokefire EX4 vs Traeger Ironwood 650


Weber Smokefire EX4, bira içerken ızgara yapmanızı ve sigara içmenizi sağlar

(Resim kredisi: Weber)

Weber Smokefire EX4 zaten tarafımızdan tamamen incelendi ve küçük tuhaflıklarına rağmen onu seviyoruz. Bu pelet yakan barbekü gerçekten iyi tasarlanmış ve çok sayıda ağır hizmet emaye kaplı çelik de dahil olmak üzere en kaliteli malzemeler kullanılarak sağlam bir şekilde yapılmıştır.


Traeger Ironwood 650, tasarım panteonunda mükemmel bir meydan okuyucudur çünkü o da muazzam derecede iyi inşa edilmiştir. Aslında biraz daha sağlam olduğunu söyleyecek kadar ileri giderdim, çünkü bacakları büyük, bir buhar makinesini kaldıracak kadar güçlü görünen kalın ağır şeylerdir. İki büyük yumuşak kauçuk tekerlek ve yönlendirilebilir tekerlek, aynı zamanda, veranda döşemesinin oluklarına takılabilen dört küçük tekerlek üzerinde desteklenen Smokefire'a göre itmeyi çok daha kolay hale getirir. Her iki model de sıfır esnekliğe sahip, hareket ettirilemeyecek kadar sağlam çelik arabalara monte edilmiştir, ancak Traeger daha sağlam bir akar gibi görünüyor.

Weber Smokefire, ızgara malzemesi bölümünde Traeger'ı geride bıraktı. Paslanmaz çelik ızgara ızgarası, Traeger'in daha ince, siyah emaye numarasından daha güçlü ve çok daha klas bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda Weber'in mükemmel Gurme ızgara ek parçalarını da destekler. Sadece ortasını çıkarın ve bir kalbur, Hollanda fırını, kümes hayvanı kavurma makinesi veya özel biftek kızartma ızgarası ile değiştirin.


Her iki ızgara da, pişirilen yemeğin türüne bağlı olarak altı ila on kişilik partiler için önemli miktarda yemek alanı sağlar. Ve her ikisinin de yukarıda daha sıcak rafları var. Weber, toplam 662 inç kare ızgara alanı ile içeri giriyor ve Traeger, marjinal olarak daha küçük 650 inç karelik bir hacme sahip. Yani aralarında çok az.

Weber Smokefire EX4 vs Traeger Ironwood 650

Traeger Ironwood 650, dönümlük yemek alanı ve Truva atı gibi sigaralar ve ızgaralar sağlar

(İmaj kredisi: Traeger)

Pelet barbeküler ortam sıcaklığından oldukça kolay etkilenebilir, bu nedenle bu fenomene karşı koymak için Traeger Ironwood, yalıtımlı yan duvarlar ve ağır kapağının kenarında fırın tarzı bir conta ile donatılmıştır. Bunu çok seviyoruz.


Sistemin kalbine taşınacak olursak, her iki sigara içici de burgunun hızını (pelletleri hazneden ateş kabına taşıyan tirbuşon benzeri şey) ve fanın düzenliliğini düzenleyen çok yetenekli yerleşik bilgisayar denetleyicileri tarafından kontrol edilir. yanmaya yardımcı olur. Her iki model de, her birinin iç sıcaklığını izleyen birinci sınıf algoritmalarla donatılmıştır, böylece belirli bir sıcaklık ayarladığınızda, siz kişisel olarak değiştirene kadar bu ısıyı korur. Tüm pelet barbeküler bunun gibi bir sistem kullanır ve onları bu kadar kolay hale getiren şey budur. Bir iç mekan fırını gibi, sıcaklık birkaç derece içinde sabit kalır.

Traeger'ın en yüksek sıcaklığı 260˚C'dir (500˚F), ancak Weber çok daha yükseğe çıkar – 315˚C'ye (600˚F) kadar. Bu, Weber'in biftekleri daha yüksek sıcaklıklarda kızartmasına yardımcı olur, böylece ızgaradan o lezzetli gevrek karamelize kabuk ve nemli pembe merkez ile çıkarlar. Ama bir sonraki bölümde bunun hakkında daha fazla bilgi.

Haznelere atlayan Smokefire, 10kg'lık bir hazne ve 9kg'lık Traeger ile birlikte gelir. Dürüst olmak gerekirse, bu ekstra kilo hiçbir şekilde bir anlaşma kırıcı değil çünkü her iki model de 9 kg'lık (20 lb) bir pelet torbasının içeriğini kabul edecek - İngiltere ve ABD'deki ortalama boyut. Her iki model de haznenin azaldığını size bildiren pelet sensörleriyle donatılmıştır. Bununla birlikte, Traeger, haznede bir ışık bulundurarak daha iyi gider, böylece karanlıkta neler olup bittiğini görebilirsiniz.

Yiyecekleri ızgara yaparken veya tüttürürken et sondası kullanmak her zaman daha güvenlidir, bu nedenle her iki modelde de et sondası bağlantı noktaları olduğunu bilmek iyidir. Weber Smokefire dörtlü ve Traeger Ironwood'da iki tane var. Her iki model de birer et probu ile birlikte gönderilir, bu nedenle kendiniz biraz daha satın almanız gerekir.

Weber ve Traeger, çok çeşitli ahşaplarda kendi marka peletlerini sağlar ve her zaman kendi ilgili markalarını kullanmanızı önerirler. Şahsen ben farkı söyleyemem çünkü her iki pelet de şekil ve doku olarak aynı görünüyor.

Weber Smokefire EX4 ve Traeger Ironwood 650: Biftek kavurma

Weber Smokefire EX4 vs Traeger Ironwood 650

Smokefire'ın yüksek kaliteli ızgarasının altındaki boşluklar, bu içiciyi aynı zamanda en iyi biftek kavurma makinesi haline getirmeye yardımcı olur.

(Resim kredisi: Weber)

Pelet ızgaraların, sıcaklık sınırlamalarının yanı sıra, ateş kabı ile ızgara ızgarası arasına yerleştirilmiş bir ısı deflektör plakası bulunduğundan, pelet ızgaraların biftekleri kızartmak için pek uygun olmadığı artık yaygın olarak biliniyor. Alevlenmeleri önlemeye yardımcı olan bu saptırıcıdır. Aslında, kömürlü bir barbie veya gazlı ızgarada yaptığınız gibi yiyecekleri yakmak neredeyse imkansızdır.

Dışı karamelize edilmiş, düzgün şekilde kızartılmış bir biftek için tonlarca ısıya ve tercihen şiddetli bir açık aleve ihtiyacınız var ve Weber'in Smokefire ile ele almaya çalıştığı şey de bu. Bu nedenle, etten damlayan sıcak yağları yakalayıp atmak için tek bir açılı metal levha yerine, Smokefire, her çubuk arasında boşluk bulunan bir dizi 'Flavorizer' çubukla donatılmıştır. Bu, çıplak bir alevin aşağıdan bakmasına ve bifteklerin yüzeyini öpmesine izin verir. Bununla birlikte, bu, bazı kullanıcılarda sorunlara yol açmıştır, çünkü yukarıdan etten damlayan yağların fazlalığı, alev aldığı bilinen yağlı bir top oluşturmak üzere birleştikleri drenaj tepsisinde yanmış küllerle karışmıştır. Bu nedenle Smokefire'ı belki de diğer pelet ızgaralardan daha düzenli olarak temizlemek çok akıllıca olacaktır.

Yakma işlemine daha fazla yardımcı olmak için, Smokefire ayrıca Amerikan dilinde 315˚C - veya 600˚F kavurucu bir sıcaklığa ulaşacak şekilde ayarlanabilir. Söylemeye gerek yok, Smokefire gerçekten de biftekleri oldukça iyi kızartıyor - ancak sıcaklık maksimum 260˚C'ye düşürülürse ve kapağı hızla açıp sığır eti üzerine tokatlamadan önce birkaç dakika bırakılırsa Traeger Ironwood da öyle.

Weber Smokefire EX4 ve Traeger Ironwood 650: Sigara İçiliyor

Weber Smokefire EX4 vs Traeger Ironwood 650

Traeger'in yalıtımlı yan duvarları, fırın contası ve Süper Duman düğmesi, takdir edeceğiniz temel özelliklerdir.

(İmaj kredisi: Traeger)

Bu modellerin her ikisi de, görünüşte bunun için tasarlandıkları için şaşırtıcı olmayan sekiz saatlik uzun sigara içme seanslarında mükemmeldir. Yine de Traeger, 73˚C ve 107˚C (165˚F ila 225˚F) arasında çalışan özel bir 'Süper Duman' düğmesi ekleyerek bir adım daha ileri gider. Bu modda Ironwood, et, kaburga ve benzerlerinin iç kabuğunda ekstra derin pembe bir duman halkası için tonlarca duman üretir. Ayrıca yiyecekleri sıcak tutmak için bir Sıcak Tut düğmesi vardır.

Weber Smokefire EX4 ve Traeger Ironwood 650: Wi-fi bağlantısı

Weber Smokefire EX4 vs Traeger Ironwood 650

Traeger uygulaması, tasarım ve işlev açısından bir ustalık sınıfıdır

(İmaj kredisi: Traeger)

Her iki model de kendi uygulamalarına (hem iOS hem de Android) wi-fi bağlantısı ile donatılmıştır. Bu, bir tarif seçebileceğiniz anlamına gelir ve uygulama, yiyeceği çevirme, sıcaklığı yükseltme veya düşürme zamanı geldiğinde ve beraberindeki et probu ile kullanılıyorsa, etin doğru pişme seviyesine ulaştığında kullanıcıyı bilgilendirir.

Uygulamaları değerlendirmeye gelince, Traeger onu parkın dışına çıkarıyor. Bu, uygulama alanındaki en kapsamlı ve iyi tasarlanmış uygulamalardan biridir ve kullanımı bir zevktir. Gemide o kadar çok harika tarifler var ki nereden başlayacağınızı bilmek zor. Karşılaştırıldığında, Weber Connect uygulaması çok daha basit. Evet, gemide de bir dizi tarif var ama gezinmek Traeger uygulaması kadar güzel değil.

Weber Smokefire EX4 ve Traeger Ironwood 650: Maliyet

Bu iki veranda sapı arasında çok fazla fiyat farkı yok. Weber Smokefire EX4 şu anda İngiltere'de 1.300 £ ve ABD'de 999 $ civarında perakende satış yapıyor. Orijinal perakende fiyatı 1.469 £ idi, ancak ürünle ilgili bazı olumsuz çevrimiçi incelemeler, fiyat düşüşüne katkıda bulunmuş olabilir. Traeger, İngiltere'de 1.499 £ ve ABD'de 1.200 $ civarında geliyor.

Devam eden salgın, binlerce ürünün üretim ve tedarik zincirlerini etkiledi ve barbeküler de farklı değil. Normalde, Birleşik Krallık'taki barbekü endüstrisi en son ürünlerini Mart ayında piyasaya sürer, ancak bu yıl bir gecikme yaşadı, bu yüzden sanal raflarda çok sayıda Weber ve Traeger bulamazsanız orada bekleyin - hepsi yavaş yavaş Önümüzdeki haftalarda mağazalar.

Weber Smokefire EX4 ve Traeger Ironwood 650: Karar

Weber Smokefire EX4 vs Traeger Ironwood 650


(Resim kredisi: Weber)

Weber Smokefire EX4 biftekleri kızartmada marjinal olarak daha iyi olsa da, bu ürünlerin her ikisi de tüm departmanlarda üstündür. Tasarım açısından her ikisi de, doğru bir şekilde bakıldığı, düzenli olarak temizlendiği ve kullanılmadığı zamanlarda örtüldüğü takdirde yıllarca dayanabilecek yüksek kaliteli malzemelerden mükemmel bir şekilde inşa edilmiştir. Ancak öznel bir bakış açısından, Traeger Ironwood 650, bu yazarın yeni favori ızgara tercihi haline geldi. Weber Smokefire'dan biraz daha sağlam, biraz daha tıknaz görünüyor, bazı heyecan verici özelliklerle birlikte geliyor ve uygulama bir vahiy.