Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Ağırlık tezgahları: Evde yapılan kuvvet antrenmanları için düz veya ayarlanabilir bir tezgah daha mı iyidir?

Ağırlık tezgahları: Evde yapılan kuvvet antrenmanları için düz veya ayarlanabilir bir tezgah daha mı iyidir?

Düz ağırlık sehpası ve ayarlanabilir ağırlık sehpası: ağırlık kaldırmaya meraklıysanız, ev jimnastik salonunuzla ilgili verdiğiniz en önemli karar bu olabilir.

montajıen iyi ev jimnastik ekipmanıkarmaşık ve tartışmalı bir konudur. Her şeyden önce, düz bir ağırlık sehpası mı yoksa ayarlanabilir bir ağırlık sehpası mı alacağınıza karar vermeniz gerekiyor ve ne kadar çok kişiden tavsiye alırsanız, o kadar kafanız karışacaktır, bunu garanti ediyoruz. Bazı insanlar diyeceken iyi ağırlık tezgahlarıspor salonlarının hepsinde ağırlık rafları bulunurken, diğerleri düz sıraların yıkılmazlığını övecek. Ev spor salonları için en iyi ağırlık sehpası hangisidir? Her zaman olduğu gibi, ne için kullanmak istediğinize bağlıdır.

Düz ve ayarlanabilir ağırlık tezgahlarının birçok şekil ve boyutta olduğunu ve her ikisinin de kaliteli versiyonlarını alabileceğinizi belirtmekte fayda var. Mirafit M1 Katlanır Ağırlık Sehpası gibi daha basit ayarlanabilir tezgahlar 100 £/100$'ın altında bir fiyata satın alınabilir, ancak kuşkusuz, daha ucuz ağırlık tezgahları bir dayanıklılık hissi yaymaz.

Tersine, piyasada bir servete mal olan ve muhtemelen ömür boyu sürecek pahalı ve sağlam düz tezgahlar var. Dürüst olmak gerekirse, ağırlık sehpası ile ağırlık sehpası mı yoksa ağırlık sehpası mı almalısınız gibi tüm düz ve ayarlanabilir ağırlık sehpası tartışmasından daha önemli sorular var, ancak tartışmanın hatırına, eski ağırlık sehpasını tartışacağız. Bu makaledeki özellik.


Bir kol dambıl sırası

(İmaj kredisi: Getty Images)

Düz ve ayarlanabilir ağırlık sehpası: çok yönlülük

Düz ağırlık tezgahlarının yalnızca bir veya iki farklı egzersiz için kullanılabileceğini düşünebilirsiniz: gerçeklerden daha uzak olamazdınız. bariz olanın dışındayatarak halter kaldırma, ayrıca birkaç egzersizden bahsetmek gerekirse, pecs fly, dambıl kazak, iso-dambıl tutuşları da yapabilirsiniz. Ve bu sadece pecs!halter/halterkafatası kırıcılar canavar trisepsleri inşa edecek; Bulgar bölünmüş ağız kavgası ve kalça köprüleri, bacakları ve kalçaları güçlendirecektir.


Aynı egzersizleri, ayarlanabilir ağırlık tezgahları ve eğimli bench press, incline pecs flyes vb. gibi bazı egzersizlerin eğimli versiyonlarını kullanarak yapabilirsiniz. Ayarlanabilir banklar ayrıca omuzları ve sırtı çalıştırmak için harikadır: sıkı presler en iyi şekilde yapılır ters uçarken dik koltuklu bir bankta vehalter sıralarısırt üstü harikalar yaratabilir.

Yatarak halter kaldırma


(İmaj kredisi: Getty Images)

Düz ve ayarlanabilir ağırlık sehpası: dayanıklılık

Ağırlık tezgahlarının uzun ömürlülüğü, katlanabilirliklerine daha az ve genel kalitelerine daha fazla bağlıdır. Bununla birlikte, daha az hareketli parça genellikle zamanla daha az aşınma anlamına gelir, bu nedenle düz ağırlıklı tezgahlar hafif bir avantaja sahiptir. Bu avantaj, en ucuz kategoride olmayan ağırlık sehpalarına bakmaya başladığınızda kısa sürede ortadan kalkar.

Örneğin, katlanabilir bir bench olmasına rağmen, ProForm Karbon Olimpik Güç Sisteminin sizin antrenman isteğinizden daha uzun süre dayanacağından oldukça eminiz. Bir ağırlık sehpası için minimumdan biraz daha fazlasını harcamaktan memnunsanız - çeşitli nedenlerle yürekten tavsiye ettiğimiz bir şey - dayanıklılık konusunda çok fazla endişelenmelisiniz.

bench press nasıl yapılır

(İmaj kredisi: Getty Images)

Düz ve ayarlanabilir ağırlık sehpası: fiyat, bulunabilirlik ve nereden alınır

Basit düz banklar 50$/50£ gibi düşük bir fiyata satın alınabilir, ancak bunlar güvenlik endişelerinden bahsetmiyorum bile muhtemelen çok uzun sürmeyecektir. Bir ağırlık bankında çalışmak genellikle insanların başlarının veya vücutlarının üzerinde ağır ağırlıklar tutmasını gerektirir, gerçekten bankta ucuza kaçma ve becerinizin bütünlüğünü tehlikeye atma riskini almak istemezsiniz.


Kaliteli markalı ağırlık sehpalarının fiyatları 150$/150£ civarında başlar: bunlar çoğu kişi için yeterince sağlam olacaktır.evde egzersiztaraftarlar ve yedek kulübesinden aldığınız kullanım miktarı açısından iyi bir yatırım getirisi sağlayacaktır. Ancak, biraz pahalıya gidip 200-300$/200-300£ arasında bir model almanızı öneririz: bu kategorideki ağırlık sehpaları paranızın karşılığını en iyi şekilde verir ve büyük olasılıkla birkaç yıldan daha uzun süre dayanır.

Birleşik Krallık'taki en iyi ağırlık sehpası markaları/perakendecileri şunlardır: Mirafit, sweatband.com,dekatlon, Argos ve Amazon.

ABD'de Dick's Sporting Goods, Best Buy'a bir göz atın,Walmartve Amazon ABD.

Bugünün en iyi Weight Benches fırsatlarıBowflex 5.1S İstiflenebilir Bank Bowflex 329 $ GörünümBowflex 5.1s Bench Amazon Prime 349 $ İndirimli Fiyatı GörüntüleBowflex 5.1S İstiflenebilir 6... Walmart 499 $ 349 $ Görünümİndirimli Fiyat Bowflex - 5.1S İstiflenebilir Bank... Best Buy $399.99 $349.99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi Barlar ve Ağırlıklar fırsatları CAP Barbell Coated Hex... Amazon Prime 14,99 $ İndirimli Fiyatı GörüntüleCAP Halter Kaplamalı Altıgen... Walmart 29,99 $ 19,58 dolar GörünümHawk Sports Arm Blaster için... Amazon Prime $19.99 GörüntülePowerBlock Spor 24... DICK'S Spor Malzemeleri 169,99 $ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi Dumbbells fırsatları 151 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ CAP Barbell Coated Hex... Amazon Prime 14,99 $ İndirimli Fiyatı GörüntüleCAP Halter Kaplamalı Altıgen... Walmart 29,99 $ 19,58 dolar GörünümHawk Sports Arm Blaster için... Amazon Prime $19.99 GörüntülePowerBlock Spor 24... DICK'S Spor Malzemeleri 169,99 $ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz