Close
  • Ana
  • /
  • Beslenme
  • /
  • Kilo kaybı: 'Yerleşme noktanız' uzun vadede kilo vermenizi engelleyebilir mi?

Kilo kaybı: 'Yerleşme noktanız' uzun vadede kilo vermenizi engelleyebilir mi?

Her gün hakkında daha fazla şey öğreniyoruzKarın bölgesi yağı nasıl kaybedilirAraştırma yoluyla verimli bir şekilde ve birçok insan diyetlerin olumlu etkilerine inanırkenketo diyetivearalıklı oruç, kanıtlar, uzun vadede insanların başlangıçta kaybettikleri ağırlığı geri vereceğini gösteriyor.


•Hızlı kilo vermek için en iyi egzersiz türü, araştırmaya göre

Kilo vermeye çalıştığımızda, kötü zamanların gelmesini beklediği için yağ rezervlerine tutunmayı seven vücudumuza karşı çalışırız. 'Enerji yoğun tatlı ve yüksek yağlı yiyecekler için insanların tercihleri, hayatta kalma nedenleriyle evrimleşmiş olabilir'Yağ Açısından Zengin Gıdalar İçin İnsan Algısı ve Tercihleriönermek. Vücudumuz biraz yağ ayırmaktan mutludur çünkü bir noktada bizi hayatta tutmak için onu kullanmak zorunda kalacağını bilir. Yani teoride, daha fazla yağ rezervi, hayatta kalma şansının artmasına eşittir.

Kilo kaybı yerleşme noktası ayar noktası uzun vadeli kilo kaybı kilo kaybı

(Resim kredisi: Getty Images)

Sorunlardan biri, enerji yoğun gıdanın bol olduğu bir dünyada yaşıyor olmamızdır, bu nedenle yağ depolamamıza gerek yoktur. Tüm yıl boyunca avokado ve karpuz satın alabiliriz ve ayrıca çeşitli besin takviyelerine de erişebiliriz. Bunun yanı sıra, etrafımızda enerjiyi koruyan bir ortam yarattık: sıcak evlerde yaşıyoruz, daha az hareket ediyoruz vb.


İngiltere 2017 Sağlık Araştırması'İngiltere'deki yetişkinlerin% 28,7'sinin obez ve% 35,6'sının fazla kilolu ancak obez olmadığını' tahmin ediyor. Tüm bunlara rağmen, nüfusun önemli bir kısmı hala obez değil. Her zaman dünyadaki tüm yiyecekleri arzulasaydık, kesinlikle herkes kısa sürede şişman olur mu? Ne kadar ağırlık yaptığımızı düzenleyen salt iradeden başka güçler de olmalı.

Bir teori, vücudunuzun bir 'ayar noktası' veya 'yerleşme noktasına' sahip olduğudur: tutmaktan ve çoğu zaman geri dönmekten hoşlandığı bir vücut ağırlığı. Başlıklı bir araştırma makalesine göreAyar noktaları, yerleşim noktaları ve bazı alternatif modeller: vücut yağlanmasını düzenlemek için genlerin ve ortamların nasıl birleştiğini anlamak için teorik seçenekler,2011'de yayınlanan 'ayar noktası modeli,' adipoz dokuyu (depolanan enerji) bir ayar noktası aracılığıyla alım ve harcamaya bağlayan aktif bir geri bildirim mekanizması olduğunu ve muhtemelen beyinde kodlanmış olduğunu 'öne sürerken' yerleşme noktası modeli temel alınmıştır. vücut depolarının boyutu ve harcamaların yönleri arasında pasif geribildirim olduğu fikri üzerine. '


Fitbit Versa 3 Fitness Akıllı Saat |Doğrudan Fitbit'ten 199,99 £ karşılığında satın alın
Fitbit Versa 3, fitness takipçileri ile tam gelişmiş akıllı saatler arasındaki çizgiyi bulanıklaştırır. Dahili GPS, 20'den fazla önceden yüklenmiş spor modu, çevrimdışı müzik özelliği, kalp atış hızını 7/24 izler ve daha fazlasını sunar. Aktif Bölge Dakikaları sayesinde Versa 3, egzersiz seanslarını kaydetmeseniz bile fiziksel aktivitelerinizi takip edebilir. Bahsetmiyorum bile, Versa 3'ün fiyatı Versa 2 ile aynı.

Günün en iyi Fitbit Versa 3 fırsatları İndirimli Fiyat Fitbit Versa 3 Health & ... Amazon Prime 229,95 $ 198,95 $ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kilo kaybı yerleşme noktası ayar noktası uzun vadeli kilo kaybı kilo kaybı

(Resim kredisi: Getty Images)

Her iki teori de vücudumuzun, beğensek de beğenmesek de tutmayı sevdiği tercih edilen bir kiloya sahip olduğunu öne sürüyor. Bu, en son 4 haftalık diyet modasını bitirdiğimizde neden tekrar kilo aldığımızı açıklıyor. Teori ayrıca, bedenlerimizi yapmayı gerçekten sevmediği bir şeyi yapmaya zorlamayı bıraktığımızda (yani, yağ depolarından kurtulmak), hayatta kalmanıza en iyi hizmet edeceğini düşündüğü noktaya geri döneceğini ima eder.

Kötü haber şu ki, bu sistem sadece kusurlu değil aynı zamanda insanlar tarafından da kötüye kullanılabilir. Örneğin, vücudumuz leptin direncinden muzdarip olabilir, leptin genellikle 'açlık hormonu' olarak adlandırılan bir hormondur. Adlı bir çalışmaLeptin direnci: altta yatan mekanizmalar ve tanı'leptine doku duyarlılığında bir azalmanın, obezite ve insülin direnci ve dislipidemi gibi metabolik bozuklukların gelişmesine yol açtığını' öne sürmektedir.


Kötü beslenme, özellikle katı kalori kısıtlayıcı diyetler olmak üzere bu teorik ayar noktalarını da etkileyebilir. Vücudumuzu açlıktan kilo vermeye zorladığımızda, enerji harcamalarımızı bir tepki olarak azaltma eğilimindedir. Her zamanki diyetimize döndükten sonra, vücut kaybettiği yağı mutlu bir şekilde yeniden stoklayacak ve daha da hızlı yapıyor, çünkü istirahat bazal metabolik (BMR) oranını düşürerek enerji harcamasını zaten azalttı.Kalori Kısıtlamasından Sonra Azaltılmış Metabolizma Hızı - Verilerin Nasıl Normalleştirileceği Konusunda Anlaşabilir miyiz?

Kilo kaybı yerleşme noktası ayar noktası uzun vadeli kilo kaybı kilo kaybı

(Resim kredisi: Protein İşleri)

Bu aynı zamanda insanların düşük kalorili diyetlerden sonra normal gıda alım seviyelerine döndüklerinde neden daha fazla kilo aldıklarını da açıklayabilir. Vücut BMR'sini düşürdüğünden, yediğiniz aynı miktarda yiyecek yemek, daha da fazla kalori fazlalığına ve dolayısıyla daha hızlı yağ rezervi yenilenmesine neden olacaktır.

Adlı bir makaleKilo Vermede Metabolizma Önemli mi?Harvard Tıp Fakültesi tarafından yayınlanan ve 'vücutlarımız da açlık olarak yiyecek eksikliğini algılamaya programlanmıştır. Buna karşılık, BMR'miz yavaşlar, bu da zamanla daha az kalori yakılması anlamına gelir. Kilo vermenin genellikle zor olmasının bir nedeni budur. '

Aşırı kalori kısıtlı diyetlere ne kadar sık ​​ve uzun süre devam ederseniz, metabolik sisteminize zarar verme ve 'kilo verme döngüsüne daha fazla devam etme' olasılığınız o kadar artar.

Kilo kaybı yerleşme noktası ayar noktası uzun vadeli kilo kaybı kilo kaybı

(Resim kredisi: Getty Images)

Diyet yapmak anlamsız mı? Tabii ki değil. Normal BMI genel olarak daha iyi sağlık beklentileri ile ilişkilidir, bu nedenle mümkünse biraz kilo vermeye değer. Ama nasıl?

Bir çözüm, metabolik hızları artırırken biraz kalori kısıtlı bir diyet uygulamak olabilir. Metabolizma, sadece biraz daha yürüyerek ve diyetinize belirli yiyecekler dahil edilerek artırılabilir.

Bu, bazıları için diğerlerinden daha zor olabilir - bazı durumlarda leptin direnci işin içinde olabilir - ancak aşırı olmayan durumlarda, orta düzeyde egzersiz ve dengeli bir diyet kombinasyonu yoluyla bir miktar kilo vermek mümkün olandan daha fazladır. Direnç eğitiminin, uygun bir şekilde başlıklı bir makalede belirtildiği gibi, ağırlığı korumaya yardımcı olduğu da söyleniyor.Direnç Eğitimi Kilo Verdikten Sonra Yağsız Kütleyi ve Dinlenme Enerji Harcamasını Korur.

Vücudunuzun değişikliklere uyum sağlamasına izin vermede olduğu gibi akılda tutulması gereken önemli bir şey zamandır. Vücudunuz son derece uyarlanabilir ama aynı zamanda biraz da kötümserdir, bu nedenle yiyecek eksikliği gibi olumsuz uyaranlara tepki olarak hızlı bir şekilde değişebilir, ancak gelecekte yiyecek eksikliğinin tekrar olmasını beklediği için olumlu olanlara daha yavaş tepki verir ...

Kalori alımında hafif bir azalma ve egzersiz seviyelerinde orta derecede artış, vücudu uzun vadede daha sürdürülebilir ve sağlıklı bir vücut ağırlığı yörüngesine sokmaya yardımcı olabilir.

Günümüzün en iyi Spor Salonu ve Fitness fırsatları Body 60 için İndirimli Fiyat Ölçüm Bandı ... RayTour Şerit Ölçü Amazon 6,99 $ 4,56 $ GörüntüleTüm fiyatları görünBlue Fitness Mad Full Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon $ 7.30 GörüntüleTüm fiyatları görünMuc-Off Islak YağlamaMuc-Off Islak YağlamaAls.com5 dolar Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Vinsguir Ab Roller for Abs ... Vinsguir Ab Roller Amazon $ 19.99 $ 12.99 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon $ 21.99 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Aria Air Smart -...Fitbit Aria HavaLenovo ABD49,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Marcy Yaslanmış Egzersiz Bisikleti ... Marcy Yaslanmış ME-709 Amazon $ 199.99 $ 163.87 GörüntüleTüm fiyatları görünBowflex SelectTech 840 ...Bowflex SelectTech 840 KettlebellBowflex149,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Egzersizi Katlama Bluetooth ... Egzersiz Bisikleti Macy'nin Dikey Katlama Egzersiz Bisikleti $ 319.99 $ 229 GörüntüleTüm fiyatları görünRapha - Panelli Mektup ...Rapha Patent JerseyBay Porter US & CA180 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz