Close
  • Ana
  • /
  • Beslenme
  • /
  • Kilo vermek düşündüğünüzden daha kolay olabilir: sadece geceleri yemek yemeyin

Kilo vermek düşündüğünüzden daha kolay olabilir: sadece geceleri yemek yemeyin

Oruç tutmaya dayalı kilo verme diyet planları - veya süslü olmayı seviyorsanız aralıklı oruç tutmaya - şiddetle tavsiye edilir. En iyi sporcular ve vücut geliştiricilerden ünlü uygulayıcılara, sizin gibi normal insanlara kadar, tüm kalorilerinizi kısa bir süreye sıkma kavramı çok popüler hale geldi. Bu sadece Kardashianlar yaptığı için değil. Yeterli zihinsel disipline sahipseniz, kanıtlanabilir şekilde çalıştığı için.


Kuşkusuz, daha fazla insanı aralıklı oruç tutmayı denemekten alıkoyan bir şey, diyet planına ilk başlarken uyum sağlamanın ne kadar zor olabileceğidir. Ancak, sirkadiyen ritim kavramı ortaya çıkıyor - bkz.Sirkadiyen ritimler için Wikipeida girişibilim için - sadece daha iyi uyumakla ilgili değil. Sana yardımcı olabilirgöbek yağını kaybetmeksadece gündüz saatlerinde yemek yiyerek.

Ne yazık ki bu vampirler için ÇOK kötü bir haber, ancak anladığımız kadarıyla, zaten normal yemek yemiyorlar.

Normalden daha uzun süre oruç tutmak belli ki sizi acıktırır. Diyet planı uygulayıcıları sonunda iştah bastırma ve artan enerji bildirmiş olsalar da, diyete uyum sağlamanın zorluğu, bazı insanların gerçekten faydaları görme şansı olmadan önce çatlamasına neden olabilir.

Bu, oruç tuttuğunuz sürenin uzunluğundan değil, daha çok günün hangi saatinde yemek yemeyi seçtiğinizden kaynaklanıyor olabilir. Tarafından sunulan yeni bir çalışmaHarvard ÜniversitesiBaşlangıçta Alabama Üniversitesi tarafından yayınlanan, bunun neden olabileceğine ışık tutuyor.


Çalışma, prediyabetli bir grup obez erkeğe odaklandı (daha sonraki yaşamda gelişebilecek diyabet göstergeleri). İki gruba ayrıldı, yarısı öğünlerini 12 saatlik bir süre içinde böldü, diğerleri ise sabah 7'den öğleden sonra 3'e kadar yedi, bu da aralıklı oruç terminolojisinde '16: 8' olarak bilinir.

Oruç


(Resim kredisi: Getty Images)

Harvard Üniversitesi şu sonuçları paylaştı:

Her iki grup da kilosunu korudu (kazanmadı veya kaybetmedi) ancak beş hafta sonra, sekiz saatlik grup önemli ölçüde daha düşük insülin seviyelerine ve önemli ölçüde iyileşmiş insülin duyarlılığına ve ayrıca önemli ölçüde daha düşük kan basıncına sahip oldu.


'En iyi kısım? Sekiz saatlik grupta ayrıca iştah önemli ölçüde azaldı. Açlıktan ölmediler. '

Önemli ölçüde daha düşük kan şekeri, insülin duyarlılığı ve iştahla, aralıklı oruç grubu, diyete beklenenden daha kolay bağlı kalıyor gibi görünüyordu. Harvard akademisyenleri öğünlerin zamanlamasını teorileştiriyor - gece yerine gündüz yemek yemeyi seçmek - bunu grup için önemli ölçüde kolaylaştıran şeydi.

Koşu

(Resim kredisi: Hoka)

Harvard bunu 'sirkadiyen ritim oruç yaklaşımı' olarak adlandırıyor. Gece yemek yemeyi obezite ve diyabetle ilişkilendiren araştırmaya atıfta bulunarak, ana fikir, metabolizmalarımız akşam uyumaya ve gün boyunca aktif kalmaya alıştığından, sekiz saat güneş ışığı altında yemek yemektir.


Çalışmadaki grubun açlık veya açlık hissini bildirmemesi gibi, sirkadiyen ritim oruç yaklaşımını denerseniz, daha memnun hissedebilir ve aralıklı orucu benimsemeyi daha kolay bulabilirsiniz. 16: 8 diyet planı ile mücadele etme fikriyle mücadele ediyorsanız, sekiz saatlik pencerenizi sabah 7'den akşam 3'e kadar yerleştirin ve aralıklı oruç tutmaya sunulan muazzam faydalardan yararlanmaya hazır olun.

Bunu beğendin mi?

  • Ketojenik diyet: keto diyeti nedir ve kilo vermeye nasıl yardımcı olabilir?
Günümüzün en iyi Toplu Tozları Eksiksiz Kurtarma anlaşmaları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz