Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Devasa GTA 5 çevrimiçi hız artışını test ettik ve bu harika

Devasa GTA 5 çevrimiçi hız artışını test ettik ve bu harika

Rockstar bugün GTA 5 sahiplerine, oyunun kötü şöhretli çevrimiçi kısmı için yükleme sürelerini hızlandırmayı amaçlayan bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, t0st adlı bir kodlayıcının, yükleme sırasında oyunun oyun içi öğeler için bir dizi kontrol yaptığını ve bunu yalnızca bir işlemci çekirdeğinde yaptığını bulan bulgularına yanıt olarak geldi. Bu, oyuna girmek için beş dakika veya daha fazla bekleme süresi yarattı. hakkında yazdıkt0st'in keşfibirkaç hafta önce, bu da bunu Rockstar tarafından yıldırım hızında bir düzeltme haline getiriyor.

Güncelleme, dün Rockstar ile konuştuklarını ve bir düzeltmenin devam ettiğini açıklayan blog gönderisini güncellerken takip ediyor. Bu kadar çabuk inmesini beklemiyorduk, ancak Pingtwitter'ün GTA 5'i başlatması iş gününden biraz zaman aldı ve Ryzen 5 2600 ve Nvidia Titan Xp'de yaklaşık 2 dakika 40 saniyelik bir yükleme süresi gördük. 16 GB DDR4 RAM ile (modern standartlara göre üst düzey bir makine değil). Kilometreniz değişecektir, ancak tek çekirdek saat hızı, çevrimiçi yükleme sürelerinde büyük bir faktör olacaktır. Bizim test durumumuzda bu, neredeyse %50'lik bir gelişmeyi temsil ediyor.

T0stayrıca doğrulandıRockstar'ın keşif için 10.000 dolarlık bir böcek ödülü ödediğini söyledi. Genellikle bu ödemeler, hileye izin veren veya potansiyel olarak oyunu oynayan kişiler için oyunu güvensiz hale getiren büyük güvenlik açıkları bulan kişiler içindir. Ancak bu durumda, Rockstar bir tür ödülün gerekli olduğunu açıkça hissetti ve sorunu sessizce çözebildiğinde ödediği için kesinlikle heyecanlıyız.

GTA 5 Online'ın yükleme süreleri bir süredir sorun oluyor ve oyunu düzenli olarak oynayan bizler için son derece can sıkıcı bir durum. T0st aynı şekilde hissetti, bu yüzden oyun yüklendiğinde neler olduğuna ayrıntılı bir göz attı. Oyun kodunun bir oyun dosyasındaki 60.000'den fazla girişi tek tek kontrol etmesine ve yeniden kontrol etmesine neden olan kod verimsizliklerini keşfettiler.


Daha düşük saat hızlarına sahip CPU'larda oyunu oynayan kişilerin, daha hızlı bireysel çekirdek saatlerine sahip olanlardan daha kötü yükleme süreleri görmüş olmaları muhtemeldir. Oyunlar genellikle çok çekirdekli kullanım için oldukça zayıf bir şekilde optimize edilmiştir, bu nedenle bu işlemin çok zaman alması ve yükleme sürelerini uzatması şaşırtıcı değildir. Belki gelecekte daha iyi çok çekirdekli oyun sonuçları görebiliriz, ancak bu bir süredir sorun oldu ve çok daha iyi hale geldiğini hissetmiyor.

Kaynak:bilgisayar oyuncusu