Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone'unuz için Apple'ın iOS 15'inde neler beklenir?

iPhone'unuz için Apple'ın iOS 15'inde neler beklenir?

Biz daha yeni sahipkeniOS 14.5iPhone'a indirmek için, iPhone'un bir sonraki büyük sürümünde neler olacağını öğrenmekten sadece bir ay uzaktayız. O zamana kadar iOS 15'in son sürümünü göremeyeceğiz.iPhone 13lansmanı (Eylül 2021'de olması bekleniyor), Haziran ayında yeni işletim sisteminin ayrıntılarını almamız gerekiyor.


ElmalarWWDC 2021etkinliğin bu yıl 7 Haziran'da yapılması planlanıyor ve iOS 15'te göreceğimiz özelliklerin duyurusunu göreceğini neredeyse garanti ediyor. Bugüne kadar kesin bir bilgiye sahip olmasak da, birçok söylenti dolaşıyor. hem gazetecilerden hem de kullanıcılardan bolca dilek listesi olarak.

Bu yüzden, sizi WWDC havasına sokmak için iOS 15'te görmeyi umduklarımı ve orada görmeyi çok istediğim bazı parçaları bir araya getirdim.

Durum tabanlı bildirimler

Ne yaptığınıza bağlı olarak yeni bildirim tercihleri ​​sunulacak. Buna göreBloomberg, yeni bir menü, sürüş, çalışma, uyku veya özel kategorilerden birinde olup olmadığınızı ayarlamanıza olanak tanır. Muhtemelen CarPlay'e bağlanmak veya telefonu şarj etmek bu modu da otomatik olarak değiştirecektir.

iMesaj

iMessage, araca daha fazla WhatsApp tipi özellik getiren büyük bir yükseltmeden kaynaklanıyor. Gelişmiş grup mesajlaşması ve düğmeyi basılı tutmadan sesli not kaydetme özelliği ile daha fazla sosyal ağ deneyimi bekliyoruz.9to5 Google'dan yeni bir raporApple'ın Android platformlarına izin vermeyi düşünmesi, hizmet için daha büyük planların olduğunu gösteriyor. Platformlar arası destek Apple için olağandışı olurdu, ancak iMessage'ın gerçekten WhatsApp'ı alması gereken destek olabilir.


Kilit ekranı widget'ları

Ana ekran widget'ları iOS 14'ün büyük bir parçasıydı ve iOS 15'te daha fazla gelişme görmelerini bekliyorum. MacWorld, widget'ların bir ana sayfada bulunmasının mümkün olduğunu – veya kilit ekranından sağa kaydırma ile – bunların olmadığını belirtiyor. kilit ekranının kendisinde görünmüyor. Bu, Android cihazlarda uzun süredir mümkün olan ve Windows telefonlarla ilgili güzel şeylerden biriydi, ancak Apple için bir ilk olacaktı.

Varsayılan uygulamalar

iOS 14 sonunda Safari ve Mail dışında varsayılan bir tarayıcı ve posta istemcisi seçmenize izin verirken, iOS 15'in daha da ileri gitmesini bekliyorum. Phone Arena'ya göre bu, Apple Music yerine varsayılan müzik sağlayıcınızı içerebilir. Bunun, yol tarifleri için varsayılan olarak Google Haritalar'a geçmenize de izin verip vermeyeceği henüz görülmedi - ancak belki de daha az olası.


Gizlilik ayarları

Uygulama izleme şeffaflığına bu şekilde odaklanıldığında, iOS 15'te Apple'ın gizlilik ayarlarında bazı iyileştirmeler olması muhtemeldir. Gizlilik menüsünde uygulama izlemede zaten evrensel değişiklikler yapabilirsiniz, ancak kartlarda bir tür güvenlik genel bakışı olabilir. .

Benim dilek listem

Apple'ın Hava Durumu uygulaması, 2020'de Dark Sky'ı satın almasından henüz yararlanmadı. Hiper-yerel tahminlerinin bir kısmının ana hava uygulamasına dahil edildiğini görmek güzel olurdu. Ayrıca, takvim uygulaması uzun yıllar ilerlememiş gibi görünüyor ve onu gerçekten kullanılabilir hale getirmek için bazı akıllı yükseltmelere ihtiyaç duyuyor.


Son olarak, Zoom ve Google Meet'in günümüze hakim olduğu bir dünyada, FaceTime geride kaldığını hissediyor. Daha fazla Zoom benzeri özellik eklemek, kullanımını sıradan sohbetten daha fazlasına yükseltebilir.