Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • iMac 24 inç'in iç kısımları bize yaklaşan MacBook Pro hakkında neler söyleyebilir?

iMac 24 inç'in iç kısımları bize yaklaşan MacBook Pro hakkında neler söyleyebilir?

YeniiMac 24 inçbirkaç nedenden dolayı etkileyicidir. Birincisi, sınıfında lider performans sunan Apple M1 çipine sahip ve ikincisi, ekranı süper ince. Tam bir bilgisayar içermesine rağmen, gövde yalnızca 11,5 mm kalınlığında (stand dahil değil) – bu kabaca iki iPad derinliğinde.


Bunu, bilgisayar parçasını ekranın arkasında değil, çenede saklayarak yönetir. Bu uzun ince alan hala çok kompakt. Aslında, muhtemelen standart bir dizüstü bilgisayarın içinde sahip olduğunuzdan daha az yer vardır.

M1 çipine sahip ilk cihazlar Intel'in yerini aldı ve dahili bileşenleri hemen hemen aynı tuttu, iMac 24 inç, özellikle yeni işlemciyle çalışmak üzere tamamen yeniden tasarlanmış ilk modeldir.

Apple iMac 24 inç yırtma

Apple iMac 24-inç parçalayarakiFixit


(İmaj kredisi: iFixit)

Öyleyse ne zamaniFixitiMac'in yıkımını üretti, bize Apple'ın ne yaptığını görmemiz için ilk gerçek şansı verdi. Ve merakla beklenen yeni MacBook Pro'nun da yeniden tasarlanması beklendiği için, bize ne bekleyeceğimiz konusunda daha iyi bir fikir veriyor.

İlk ilgi çeken noktalardan biri ikili fan düzenlemesidir. MacBook Air M1 tamamen fansızken, iMac, ısıyı M1 çipinden uzaklaştırmak için iki fana sahip. Bu, M1'i daha soğuk tutarak hala performans elde edilebileceğini veya yeni bir M1X veya M2 yongasının daha fazla ısı yayacağını ve bu tasarımın buna hazır olduğunu gösterebilir.


Belki de her iki nokta da doğrudur. Her iki durumda da, hayranların üst düzey MacBook Pro için kalmasını bekleyebiliriz. Gürültü seviyelerini son Intel MacBook Pro'lardan daha düşük tutmayı başardıklarını umalım. Kendi Matt Bolton'ımız test ettiğindeiMac 24, fan gürültüsünün yalnızca performans gerçekten zorlandığında fark edildiğini buldu.

Apple iMac 24 inç yırtma


Apple iMac 24-inç parçalayarakiFixit

(İmaj kredisi: iFixit)

Mantık panosu, bir iMac'te bulunan en küçük karttır. Bu, M1 yongasının yanı sıra bellek, flash depolama, Wi-Fi, Bluetooth ve güç yönetimini içerir. MacBook Pro'nun yalnızca yeni bir M1X veya M2 yongasına sahip olmayacağını, aynı zamanda RAM'in burada sunulan 8 GB veya 16 GB'den daha büyük kapasitelerde sunulmasını beklerken. Bunun hala iki yuvayla – 2x 16GB veya 2x32GB – elde edilip edilmeyeceği veya dörde genişletilip genişletilemeyeceği herkesin tahminidir.

Son olarak, iMac USB-C bağlantı noktaları önceki modellerde olduğu gibi mantık kartına lehimlenmemiş. Bunun yerine, bunlar ultra ince mantık kartına kolayca bağlanır ve bağlantısını keser. Bütün bunlar, bağlantı noktalarının ince kabuğa sığmasına yardımcı olur. Yeni MacBook Pro'da kullanılırsa, çok ince bir kasada daha fazla bağlantıya izin verebilir.

Toplamda, bu yıkım, Apple'ın çok alan verimli bir bilgisayar oluşturmayı başardığını kanıtlıyor. Bu, çift fan düzeniyle bile bu yaz daha ince bir MacBook Pro'nun gelmesine neden olabilir. Kesinlikle 16 inç MacBook Pro, içinde iMac'ten daha fazla olmasa da daha fazla alana sahip olacak. Bu, daha fazla bağlantı noktasına ve hatta SD yuvasının geri dönüşüne neden olabilir.