Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • En iyi bakla kahvesi hangisidir? Karşılaştırılan kahve kapsül sistemleri artı her biri için en iyi makineler

En iyi bakla kahvesi hangisidir? Karşılaştırılan kahve kapsül sistemleri artı her biri için en iyi makineler

Pod kahve makinesinin birçok versiyonu vardır, ancak hepsi eşit yaratılmamıştır. Kuşkusuz, genel olarak oldukça benzer yaratılmışlardır, ancak satın almak istiyorsanız kapsüllerinizi bilmek önemlidir.en iyi pod kahve makinesisenin için. Ve satışlar açısından çok, çok uzun bir yol ile pazar lideri olmasına rağmen, mutlaka hedef kitleyi hedeflememelisiniz.en iyi Nespresso makinesi.


Şimdi, kahve yapmanın birçok yolu var –aşırı filtre için, süzücü, pres, anında, gerekirse.. Ne var ki, en üst düzeyde keyif almak için, espresso sistemini yenen çok az kahve çeşidi vardır. Bu, bir portafiltreye kaşıkla dökülen ince öğütülmüş kahveden buharlı suyu zorlamak için yüksek basınç kullanır ve sonuçlar çoğu durumda tamamen üstündür.

Espresso kahvenin temel özelliği, neredeyse bir fincan kahvenin tek bir ağız dolusu haline yoğunlaştırılmış gibi, büyük bir yumruk oluşturan zengin, tam gövdeli lezzettir. Zengin, güçlü, acı ve aromatik lezzetle doludur ve krema adı verilen kalın, kremsi bir tepeleme oluşturan tek yöntemdir. Espresso bazen o kadar güçlü olabilir ki, birçok İtalyan kafesi, mideyi geleceklere hazırlamak için küçük bir bardak su ile servis eder.

Şimdi, espresso yapmak söz konusu olduğunda, emrinizde üç yöntem var. En belirgin olanı gelenekselespresso makinesidünyanın her yerindeki kafelerde bulduğunuz gibi - ya da en azından küçültülmüş, yerel bir versiyon. Diğer seçeneğin? Akahve makinesine fasulyeya da evet, kapsüle gidebilir ve iyi espresso alabilirsiniz.

Standart bir espresso makinesi bariz nedenlerden dolayı safların en sevdiği yöntem olsa da, hazırlık kitabına göre yapılırsa zaman alıcı ve önyüklemesi biraz dağınık olabilir.


Çekirdekten bardağa, çekirdekleri öğüterek, öğütmeleri gizli bir portafiltrede dağıtarak ve espressoyu tek seferde çekerek güçlüklerin çoğunu azaltır. Bununla birlikte, çoğu çekirdekten bardağa makine bir servete mal olur. Son zamanlardaki ürünlerimize rağmen, birçoğu tatsız kahve de üretiyor.Delonghi PrimaDonna Soul incelemesiveJura E8 incelemesiçekirdekten fincana kolaylık isteyen 'gerçek' kahve severler için umut sunuyor.

Böylece geriye bir yöntem kalıyor: mütevazı ve son derece popüler kapsül. Kahve kapsülleri tartışmasız en temiz yöntemdir.fasulyeden bardağave bunları kullanan makineler satın almak için çok pahalı değil (bazen 80 sterlinden daha az). Kapsül makineleri ayrıca standart espresso makinelerini ve çoğu çekirdekten fincana modellerini kullanarak elde edilmesi çok zor olan tutarlı sonuçlar üretir.


Bir kapsül makinesiyle, bölmeye doldurmanız yeterlidir, düğmeye basarsınız ve her biri bir önceki kadar iyi bir kremalı espresso akışı gelir.

Kapsüllerinizi akıllıca seçin

Sorun şu ki, listelerinde farklı TV programları ve filmler olma eğiliminde olan TV yayın hizmetleri gibi, kahve kapsülü makinelerinde de öyle. Özetle, bir kapsülü bir sistemden diğerine bırakamazsınız. Bu nedenle, bir kapsül kahve makinesi satın aldığınızda, aslında belirli bir marka kahve satın almış olursunuz. Bu kesinlikle Lavazza A Modo Mio ve Illy Iperespresso için geçerlidir, ancak birçok üçüncü taraf zanaatkar markası da dahil olmak üzere çeşitli karışımlar kullanan Nespresso çok fazla değildir.


Sonuç olarak, önce hangi tür kahveyi sevdiğinize karar vermeniz ve ardından onu çıkaran makine sistemini seçmeniz gerekecek. Yani, her zaman dışarıda Lavazza tabelası olan bir kafeye gidiyorsanız, o zaman bu sizin için bir sistem olabilir. Aynı şekilde, içebileceğiniz en iyi ticari karışımlardan birini üreten Illy de vardır. Nespresso biraz farklı, çünkü kadrosunda seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı güç ve karışım var (37 ve artmaya devam ediyor) ve diyelim ki daha az popüler olan ESE dışındaki tek sistem bu ve bir grup kapıyı açan tek sistem. üçüncü taraf zanaatkar karıştırıcılar.

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli unsur, her bir farklı kapsüldeki gerçek kahve miktarıdır, çünkü bu, belirli karışımın gücünden bağımsız olarak kahvenin ne kadar güçlü veya zayıf olacağını etkileyebilir. Lavazza, Iperespresso ve ESE kapsüllerinin tamamı yaklaşık 7 gram öğütülmüş kahve, yaklaşık 6 gram Tassimo, 5 gram civarında standart Nespresso ve 5.5 gram ile 9.5 gram arasında Nespresso Vertuo içerir.

Bazı kahve kapsül sistemleri, espressoları çıkarmaktan çok daha ileri gider. Nespresso Vertuo sistemi, tek atış espressodan ekstra büyük Alto'ya kadar çeşitli kahve boyutlarını çıkarabilir. Tassimo sistemi, standart espressodan süt tozu kullanan lattelere ve nadiren çekici olan diğer garip karışımlara kadar çok daha geniş bir kahve çeşidi üreterek daha da ileri gider.

Kahve kapsülleri geri dönüştürülebilir mi?

Popüler inanışın aksine, bunun cevabı 'Evet'.


Kahve kapsülleri, çöplük alanlarını bir sürü plastikle doldurmakla suçlandıkları için, haklı olarak çok fazla sopa için geldiler. Ancak üreticiler artık bunu ya geri dönüşüm programları (Nespresso, Iperespresso ve Tassimo) sunarak ya da kompostlanabilir kapsüller üreterek (Lavazza a Modo Mio ve ESE) ele alıyor.

Artık temel bilgileri biliyorsunuz, mevcut farklı sistemlere bir göz atalım ve her bir kahve kapsülü türü için hangi iki makinenin en iyi performansı gösterdiğini görelim.

Lavazza A Modo Mio sistemi

en iyi kahve kapsül sistemi: lavazza benim yolum

Kredi: Lavazza

Bu benim kişisel favorim ve gerçekten bir Lavazza ile yanlış gidemezsiniz. Ne de olsa, pek çok insanın sokaklarda ve bir espresso için can atarken yöneldiği marka işaretidir. Lavazza A Modo Mio sistemi, Lavazza'ya göre gıda kutusuna attığınız ve sonunda 'toprağın besin maddesi haline geldiği' gübrelenebilir Eco Caps kullanır. Bunu seviyoruz, bu iyi.

A Modo Mio serisinde sadece yedi karışım var ve hepsi kanlı parlak. Bununla birlikte, önerilen üç karışıma çevrilmesini istiyorsanız, doğrudan Passionale, Intenso ve Lungo Dolce'ye gidin. Kafeinsiz Dek Cremeso bile denemeye değer.

En iyi Lavazza A Modo Mio makinesi:Smeg Lavazza Benim Yolum

en iyi kahve kapsül sistemi: Smeg A Modo Mio Lavazza

(İmaj kredisi: Smeg)

Blokta yeni olan, İtalyan Smeg evinden gelen bu muhteşem mutfak parçası, kırmızı, siyah ve krem ​​olmak üzere üç çarpıcı renkte mevcuttur ve piyasadaki en iyi görünümlü kapsül makinesidir. Süt köpürtücüsü yoktur, ancak neşeyle zengin bir espressoyu (uzun veya kısa) son derece kolaylıkla çıkarır. Bu, oldukça basit bir şekilde, kişileştirilmiş zarafettir.

• Yazımızın tamamını okuyunSmeg A Modo Mio Lavazza incelemesi

Ayrıca şunu da göz önünde bulundurun: Lavazza A Modo Mio Jolie Plus

en iyi kahve kapsül sistemi: Lavazza A Modo Mio Jolie Plus

Kredi: Lavazza

Bu uygun fiyatlı mikro bölme yalnızca bir kahve tenekesi genişliğindedir, bu nedenle daha küçük mutfaklar için idealdir ve tatile bile götürülebilir. Jolie Plus, kırmızı ve gümüş olmak üzere iki renkte mevcuttur ve bir düğmeye dokunarak hem kısa hem de uzun espressoları çıkarır. Çok değerli.

Nespresso sistemi

en iyi kahve kapsül sistemi: Nespresso

(Resim kredisi: Nespresso)

Nespresso, tartışmasız gezegendeki en yaygın kahve kapsül sistemidir. Kullanımı kolaydır ve mevcut en geniş kahve karışımı çeşitliliğine sahiptir - Nespresso'nun kendi listesinde 37 tane ve bir dizi zanaatkar kavurma makinesinden daha fazlasını yükler. Kendi favori kahve karışımlarınızla doldurmak için boş kapsüller bile satın alabilirsiniz.

Nespresso kapsülleri diğerlerinden daha küçüktür (kapsül başına 5 gram kahve), bu nedenle Kazaar gibi en güçlü karışımları seçmediğiniz sürece bir seferde iki tane kullanmanız gerekebilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda karışım ile - bazıları korkunç - tüm Nespresso makinelerinin başlamanıza yardımcı olacak çeşitli paketlerle gelmesi de iyidir.

En iyi Nespresso makinesi: Sage Creatista Uno

en iyi kahve kapsül sistemi: Nespresso Sage Creatista Uno

(İmaj kredisi: Adaçayı)

Güzellikte ikinci sırada, Lavazza Smeg'in hemen arkasında yer alan bu Sage modeli, yapımında güven verici derecede büyük miktarda metal kullanılarak mükemmel bir şekilde inşa edilmiştir. Bununla birlikte, en çok etkileyeni, kısa süreli ristrettodan cappuccino ve latte macchiato'ya kadar sekiz farklı kahve stiline izin veren tipik Sage benzeri sezgisel arayüzdür. Şık ama ucuz değil.

• Yazımızın tamamını okuyunAdaçayı Creatista Uno incelemesi

Ayrıca şunu da göz önünde bulundurun: Krups Essenza Mini

en iyi kahve kapsül sistemi: KRUPS ESSENZA MINI

Bu gösterişli giriş seviyesi Krups ünitesi sadece 8,4 cm genişliğindedir ve en küçük mutfak tezgahları ve hatta seyahatlerinizde yanınızda taşıyabileceğiniz bir bavul için bile mükemmeldir (biliyorum). Uygun fiyatlı Essenza Mini, kullanmak için bir oyundur ve iyi bir krema dolgusu ile mükemmel bir Nespresso üretir.

• Yazımızın tamamını okuyunKrups Essence Mini incelemesi

Nespresso Vertuo Sistemi

en iyi kahve kapsül sistemi: nespresso vertuo

(Resim kredisi: Nespresso)

Nespresso'nun Vertuo sistemi, espresso ve Gran Lungo'dan kupa ve ekstra büyük Alto'ya kadar çok çeşitli kahve tercihlerini karşılamak için beş farklı boyutta kapsül kullanır. Kahve aromasını ve beraberindeki kremayı çıkarmak için basınç altında buharlı su kullanan standart espresso makinelerinin aksine, Vertuo sistemi, aynı güçlü aromayı ancak çok daha derin bir krema ile yaratan santrifüj eğirme teknolojisini (kabın olağanüstü bir 7.000 rpm'de döner) kullanır. Tam gövdeli espressoyu seviyorsanız veya çeşitli kahvelerin parmaklarınızın ucunda olmasını tercih ediyorsanız, bu versiyon standart Nespresso sisteminden daha iyi bir seçimdir.

En iyi Nespresso Vertuo makinesi: Magimix Vertuo Plus (aka VertuoPlus)

en iyi kahve kapsül sistemi: nespresso vertuoplus

(Resim kredisi: Nespresso)

Parlak plastikle kaplanmış (tozları kolayca çeken türden) ve piyano siyahı veya koyu gri renklerde mevcut olan VertuoPlus, piyasadaki en basitleştirilmiş kahve kapsül makinelerinden biridir. Faff-free kahve yapmak için motorlu bir kapsül yükleme sistemine bile sahiptir. Bu model, en büyük su depolarından birine (1.8 litre) ve kesinlikle en büyük kullanılmış kapsül konteynerine (bir seferde 10 ila 15) sahiptir. Vertuo rotasında ilerlemeyi planlıyorsanız, bu modeli ilk uğrak noktanız yapın.

• Yazımızın tamamını okuyunMagimix Vertuo Plus incelemesi

Ayrıca şunları da göz önünde bulundurun: Vertuo Sonraki

en iyi kahve kapsül sistemi: Magimix

(Resim kredisi: Magimix)

Yukarıdaki VertuoPlus'ın kullanımı keyifli olan parlak bir motorlu kapsül kapağı içerdiği yerde, bu, hiçbir yerde dokunsal olmayan çok basit bir mandal ve kaldırma sistemi kullanır. Aslında kullanımı oldukça zor. Bununla birlikte, üç renkte mevcuttur ve tamamen aynı kahve çeşitlerini üretir. Bir yerde daha ucuz bir anlaşma bulursanız, bunun için gidin, aksi takdirde daha iyi Plus sürümüne bağlı kalın.

• Yazımızın tamamını okuyunNespresso Vertuo Sonraki inceleme

Illy Iperespresso Sistemi

en iyi kahve kapsül sistemi: Illy Iperespresso Sistemi

(İmaj kredisi: Illy)

Herhangi bir seçici kahve meraklısı, Illy'nin piyasada yaygın olarak bulunan en iyi kahve karışımlarından birini yaptığı konusunda hemfikir olacaktır. Lavazza gibi, dışarıdayken ve iyi bir kafein vuruşu ararken güvenebileceğiniz güvenilir bir markadır. Evet, bir barista bar her zaman en iyi seçenek olacaktır, ancak Illy'nin hızlı bir boynunda yanlış bir şey yoktur. Iperespresso sistemi, diğer kapsül türlerinden daha fazla plastik içeren aşırı kıvrımlı kapsüller kullanır. Bununla birlikte, çevre üzerindeki etki konusunda endişe duyanlar için bir geri dönüşüm sistemi mevcuttur.

En iyi Iperespresso makinesi: Illy Iperespresso Y3.3

en iyi kahve kapsül sistemi: Illy Iperespresso Y3.3

(İmaj kredisi: Illy)

Bu Illy markalı model, siyah, beyaz, kırmızı ve uçuk mavi olmak üzere dört renkte mevcuttur ve sadece 8 cm genişliğinde, satın alabileceğiniz en ince kahve kapsül makinelerinden biridir. Y3.3, benzersiz bir iki aşamalı ekstraksiyon işlemi kullanır ve dağıttığı kahve zengin ve ödüllendiricidir. Eğer iyi bir espresso için önkoşullarınız tam gövdeli lezzet ve güçlü, palet şapırdatan bir vuruşsa, o zaman kesinlikle bu modeli düşünün.

Ayrıca şunu da göz önünde bulundurun: FrancisFrancis Iperespresso X7.1

en iyi kahve kapsül sistemi: FrancisFrancis Iperespresso X7.1

(İmaj kredisi: FrancisFrancis)

Bu klasik tarzdaki krom makinesi, süt köpürtmek için mükemmel bir Pannarello buhar çubuğuna, büyük bir litrelik su haznesine ve kahve telvesi yerine plastik Iperespresso kapsülleri alan eski moda bir portafiltreye sahiptir. Çok çeşitli sıcaklık ayarları ile bu model, kahve makinelerinden en azından bir miktar manuel işlevsellik isteyen meraklılar için mükemmel bir seçimdir.

Tassimo sistemi

en iyi kahve kapsül sistemleri: Tassimo sistemi

(İmaj kredisi: Tassimo)

Tassimo, İngiltere süpermarketlerinde en yaygın olarak bulunan markadır. Aynı zamanda en az arzu edilen markadır. Kahve bilenler, süt tozu kullanılarak yapılmış bir Toffee Nut Latte içerken ölü olarak görülmezler.

Kahve kalitesi konusunda çok telaşlı olmayanlar için Tassimo sistemi, sıcak çikolatadan çaya kadar çok çeşitli sıcak içecekleri hazırlayabilir. Bu aslında bir kahve makinesi değil, bir sıcak içecek dağıtıcısıdır.başlı başına. Costa Coffee bunun için markalı kapsüller yapıyor ve sanırım Kenco da pek çok kişinin aşina olduğu bir marka. Bir tornavida kadar açık sözlü olsaydım, Tassimo'nun kahveyi sevdiğini sanan ama aslında sevmeyen insanlar için olduğunu söylerdim. Yine de popülaritesini kıramazsınız, bu yüzden bu listede.

En iyi Tassimo makinesi: Bosch Vivy 2

En iyi kahve kapsül sistemi: Bosch Vivy 2

(İmaj kredisi: Bosch)

Bosch'un ucuz ve neşeli Vivy 2'si 21 cm genişliğinde oldukça küçük olduğundan tezgahta çok fazla yer kaplamaz. Ayrıca, yalnızca bir düğmesi olduğu için kullanımı da küçük. Basitçe bir ‘T Disk’ (Tassimo'nun tescilli kapsül tasarımı) ve yukarıda belirtilen düğmeye dokunun. Diğer kapsül makinelerinden farklı olarak, kullanılmış kapsülü bir çöp kutusuna atmak yerine kendiniz çıkarmanız gerekir.

Ayrıca şunu da göz önünde bulundurun: Bosch Mutlu

en iyi kahve kapsül sistemi: Bosch Happy

(İmaj kredisi: Bosch)

Diğer mutfak aletlerini neşelendirmek istiyorsanız, onları Vivy 2'ye daha sert bir alternatif olan ve iğrenç pudra pembesi de dahil olmak üzere beş renkte sunulan Happy ile şımartın. Vivy 2 gibi, bu makinenin kullanımı kolaydır ve ihtiyaçlarınıza uygun sıcak içecekleri dağıtırken her zaman mutlu kalır.

ESE Sistemi

en iyi kahve kapsül sistemi: ESE Sistemi

(İmaj kredisi: Illy)

ESE, Easy Serving Espresso'nun kısaltmasıdır ve hepsinin en eski kapsülüdür. Illy tarafından 70'lerde yaratılan ESE, birçok açıdan en mantıklı kapsül sistemidir çünkü kağıt çay poşeti tipi bir şeye sarılmış 7 gramlık ince öğütülmüş kahvedir. Ve dahası, özellikle De&Longhi ve Gaggia tarafından üretilenler olmak üzere bir dizi standart espresso makinesine sığacaktır. ESE sistemi için mevcut çok fazla kahve karışımı yoktur, ancak bunlar arasında Illy Classico, Lavazza Qualita Rossa ve Pellini Arabica listenin başındadır.

En iyi ESE makinesi: Gaggia Classic

en iyi kahve kapsül sistemi: Gaggia Classic

(İmaj kredisi: Gaggia)

Gaggia, espressoyu hemen hemen icat etti ve bu endüstriyel görünümlü makine, hem manuel hem de ESE kapsül kullanımı için en iyi seçimdir. Çıkardığı gürültüye rağmen Classic, ister gevşek zemini ister bir ESE kapsülü olsun, enfes espressolar ve kapuçinolar üretir. Kahve makineleri söz konusu olduğunda, genellikle bir Gaggia ile yanlış gidemezsiniz ve bu makine bunun bir örneğidir.

Ayrıca şunları da göz önünde bulundurun: De & rsquo; Longhi Dedica

en iyi kahve kapsül sistemi: De & rsquo; Longhi Dedica

(İmaj kredisi: De'Longhi)

De’Longhi ismi kulağa tam olarak seksi gelmese de, İtalyan şirket espresso ve fasulyeden bardağa makine imalatında ön saflarda yer alıyor. Dedica, en ince makinelerinden biridir ve hem manuel hem de ESE espresso için mükemmel bir seçimdir. Aynı zamanda çok güzel bir kapuçino hazırlar. Baklalardan sıkılırsanız, aynı zamanda çok iyi olan uygun bir öğütücü var.