Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Ağırlıklı battaniye nedir ve nasıl çalışırlar?

Ağırlıklı battaniye nedir ve nasıl çalışırlar?

Ağırlıklı battaniyeler şu anda büyük bir an yaşıyor, ancak tam olarak ne ve nasıl çalışıyorlar? Bunlardan birine yatırım yapmadan önceen iyi ağırlıklı battaniyeler, biraz arka plan bilgisine sahip olmak yardımcı olur. Bu makale, bu çok övülen kaygı ve uykusuzluk yardımı hakkında sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlamaya yardımcı olmak için burada.

Ağırlıklı battaniye pazarı şu anda ilginç. Anksiyete ve duyusal sorunları olan insanlar için niş bir pazar olarak başladı, ancak gerçekten de 2017'de Gravity Blanket için inanılmaz başarılı Kickstarter kampanyasıyla manşetlere çıkmaya başladı: sadece bir yıl içinde 15 milyon dolarlık satışlar elde etti. TIME dergisi ağırlıklı battaniyeleri 2018'in en iyi icatlarından biri olarak adlandırdığında, Gravity battaniyelerin satışı yörüngeye girdi.

Gravity, ağırlıklı battaniyeyi popülerleştirmiş olabilir, ancak artık her çeşit kumaşta her çeşit modelde her çeşit fiyata var. Arkasındaki büyük markaların çoğuen iyi yataklarkendi enkarnasyonlarıyla gemiye bindiler. Peki tam olarak nasıl çalışıyorlar ve kime iyi geliyorlar? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Ağırlıklı battaniye nedir?

Ağırlıklı bir battaniye normal bir battaniye gibidir, ancak içinde küçük ağırlıklar vardır. Bunlar tipik olarak, kullanıcının vücuduna hafif ve eşit bir basınç sağlamak için battaniyenin her tarafına eşit olarak dağılmış küçük cam boncuklar biçimindedir. Beş ağır yün battaniyeye eşdeğer olan 11 kg veya daha fazla ağırlığa sahip olabilir. Normal battaniyeler gibi, çeşitli kumaşlarda bulunurlar ve bazılarının çıkarılabilir, yıkanabilir kılıfları vardır, böylece her şeyi çamaşır makinesine atmaktan endişelenmenize gerek kalmaz. Ara sıra, normal bir battaniye gibi veya aşağıdakilerden birine alternatif olarak kullanılabilirler.en iyi yorgan.


  • Barındırma? Bunlaren iyi çekyatlar, çeşitli bütçelerde

Ağırlıklı battaniyenin faydaları nelerdir?

Ana olan daha iyi uyku kalitesidir. Ağırlıklı battaniye, bebek kundaklama veya DEHB, otizm ve benzeri duyusal sorunları olan kişilere yardımcı olan sargılarla aynı ilkeleri kullanır: Rahatsız olmadan hareketi sınırlayarak, daha güvende hissetmemize ve daha uzun süre daha sağlıklı uyumamıza yardımcı olabilir.

Uykusuzluk çeken veya genel olarak uyku sorunu olan birçok insan, hayatlarını değiştirdiklerini söylüyor. Bazı insanlar, ağırlıklı battaniyelerin, rahatlamalarına ve kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olarak kaygı ve diğer zihinsel sorunlara da yardımcı olduğunu düşünüyor. Genel olarak, huzursuzluğu azaltmak ve rahatlamayı teşvik etmek için bir yardımcı olabilirler.


Peki ağırlıklı battaniyeler gerçekten daha iyi uyumanıza yardımcı oluyor mu? Binlerce insan evet, ağırlıklı battaniyelerin gerçekten daha iyi uyumanıza yardımcı olduğunu söylüyor. Ancak daha geniş ortamı da göz önünde bulundurmalısınız: odanızın aydınlatması, sıcaklığı, ortam gürültüsü ve uykunuzu olumsuz etkileyebilecek diğer faktörler.

Ağırlıklı battaniye nasıl çalışır?

En iyi ağırlıklı battaniyeler, küçük boncuklar veya topaklarla dolu küçük sızdırmaz ceplerden oluşan bir ağdan yapılır. Bu, ağırlığın tüm battaniye boyunca tutarlı olduğu anlamına gelir. Ağırlık, kendinizi güvende hissetmeniz için yeterlidir, ancak sizi rahatsız edecek kadar ağır değildir. Ağırlık, sarılmaya benzer bir his olan Derin Basınç Stimülasyonu adı verilen bir şey yaratır.


Ağırlıklı bir battaniye ne kadar ağır olmalıdır?

Bu gerçekten kişisel tercihe bağlıdır, ancak yetişkinler için genel bir kural olarak battaniyenizin ağırlığı vücut ağırlığınızın onda biri kadar olmalıdır. Vücut ağırlığınızın yaklaşık yüzde 7'sinden aşağı veya yüzde 12'nin üzerine çıkmanızı önermeyiz. Ağırlıklı battaniyeler, üç yaş ve altındaki çocuklar için uygun değildir ve bu yaşın üzerindeki çocuklar için ağırlık açısından dikkatli olunmalıdır.

Bazı perakendecilerin ve üreticilerin diğerlerinden daha geniş bir ağırlık yelpazesi sunduğunu göreceksiniz.

Ağırlıklı battaniyeler güvenli midir?

Çoğumuz için evet. Ancak ağırlıklı battaniyelerin kullanılmaması gereken bazı durumlar vardır. Solunum sorunlarınız veya kronik bir tıbbi durumunuz varsa, önce doktorunuzla konuşmalı ve üç yaşından küçük çocuklara asla ağırlıklı battaniye vermemelisiniz.