Close
  • Ana
  • /
  • Seyahat
  • /
  • New York için ne paketlenmeli: 7 temel öğe

New York için ne paketlenmeli: 7 temel öğe

Çoğu şehirde yüksek bir sezon vardır, ancak büyük mevsimsel değişikliklere rağmen - sıcak, nemli bir yaz ve dondurucu bir kış - New York, yıl boyunca klasik bir destinasyondur. Neden? Yapılacak çok şey var, ancak Five Boroughs'tan (Brooklyn, Queens, Manhattan, The Bronx ve Staten Island) en iyi şekilde yararlanmak için biraz bilinçli paketleme gerekiyor.


Sonuçta, karlı bir Central Park'ı gezmeyi planlıyorsanız New Year Times Square Ball Drop'u izleyin, Temmuz'daki Brooklyn Hip-Hop Festivali'ni deneyimlemek istemenizden çok daha farklı giyinmeniz gerekecektir.

Her iki durumda da, New York geziniz için bazı uzun ömürlü paketleme ipuçları var.

İşte alınması gerekenler:


1. Rahat ayakkabılar

New York düzgün ayakkabılar istiyor. Greenwich Village çevresinde bir yürüyüş turu,High Lineya da New York'un muhteşem Metropolitan Museum of Art, Museum of Modern Art (MoMa), Guggenheim veya American Museum of Natural History (muhteşem müzelerinden sadece dördü) dolaşırken sonsuz saatler, bu adım sayacınızı çalıştıracak bir şehir mesai. Tabii ki, efsaneye katılmayı planlıyorsanızNew York Maratonu3 Kasım 2019'da biraz daha sportif bir şeye ihtiyacınız olacak…

En rahat yürüyüş ayakkabılarını ve koşu ayakkabılarını bulmak için aşağıdaki satın alma kılavuzlarına göz atın:


2. Gözlem güvertesi için dürbün

NYC'yi düzgün bir şekilde görmek için, yükseklikler için ciddi bir kafaya ihtiyacınız var. Empire State Binası en bariz olanıdır, ancak bu art deco gökdelenin tepesindeyseniz, göremezsiniz! Manhattan'ın en iyi görünümü - ve silüetteki Empire State dahil - Rockefeller Center'ın şehir merkezindeki Top of the Rock güvertesinden.


New York'un en yüksek gözlem güvertesi olan One World Trade Center'ın tepesindeki yeni One World Gözlemevi de yükselmeye değer.

Hangisini seçerseniz seçin, dürbünler binaları ve arabaları seçmek için çok kullanışlı olacak, aynı zamanda New York'un üç havalimanında her yönden karaya süzülen uzun uçaklar.

Aşağıdaki en iyi dürbünü bulun:


3. Su şişesi

Tüm bu uçak içi yemekler ve tek kullanımlık plastik şişelerle seyahat, çöplükte büyük bir katkı sağlar, ancak yazın New York'taysanız, ortalama 30 ° C sıcaklık ve bunaltıcı nem, suyu önemli bir seyahat arkadaşı yapar.

Neyse ki, yeniden doldurulabilir bir su şişesiyle turne yapmak, New York'ta pratik bir seyahat arkadaşı haline geldi ve bu,Beş ilçenin tamamına 500 su çeşmesi ve su şişesi doldurma istasyonu kurunuygun hidrasyon ve su şişesi doldurmayı teşvik etmek için.

Aşağıdaki en iyi su şişelerini bulun:

4. Sıcak katman

Manhattan, onu sudan görene kadar hayal ettiğiniz gibi görünmüyor. Neyse ki, Hudson Nehri boyunca ve Özgürlük Heykeli ve Ellis Adası'na birçok tekne turunun yanı sıra çok sayıda gün batımı yelkenleri ve parti tekneleri var. Bununla birlikte, soğuyabilir, bu nedenle ılık bir tabaka, su geçirmez ve / veya rüzgarlık getirin.

Elinizde fazladan bir katmanla, aşağı Manhattan'daki Whitehall Caddesi'ne gidin ve ücretsiz olarak 25 dakikalık bir yolculuk yapınStaten Adası FeribotuSt. George'a. Turistlerle çevrelenmeden Manhattan'ın muhteşem manzarasını görmenin yanı sıra, Özgürlük Heykeli'nin hemen önünden geçeceksiniz. Sadece yoğun saatlerden kaçındığınızdan emin olun.

Kışın, sıcaklıklar düzenli olarak donma noktasının altına düşer ve sert bir soğuk rüzgar vardır, bu nedenle çok dikkatli giyin.

Aşağıdaki en iyi sıcak katmanları bulun:

5. Uygun kamera

New York bir fotoğrafçının hayalidir. İnanılmaz görüntülerle dolu, ancak harika görüntüler elde etmek kolay değil. Brooklyn Köprüsü veya Staten Island Feribotu'ndan görüldüğü gibi Manhattan'ın muhteşem silüetinden geceleri ışıklandırılan Times Meydanı'na ve bu çılgın şehirde yaşayan birçok karakteri, sadece bir akıllı telefona güvenmek bir hata.

Manuel bir kamera, DSLR veya aynasız bir model olsun, gitmenin yoludur. Yalnızca bir lens almak istiyorsanız, 24-70 mm zum yapın, ancak gece çekimleri planlamıyorsanız yanınızda tripod getirmeyin.

Aşağıdaki en iyi kameraları bulun:

6. Balık gözü lens

Bir balık gözü merceğiniz yoksa Manhattan'ın gökdelenlerinin sokak seviyesinden tek bir kareye girmesi zordur. Bunlardan birini herhangi bir aksiyon kamerasında bulacaksınız.GoPro Hero 7 Siyah, Sony RX0, SJCAM SJ8 Pro ve Yi 4K +.

Gökdelenler için olduğu kadar, balık gözü lens, yan yana duran birkaç manzaranın art deco iç mekanlarını yakalamak için mükemmeldir; Chrysler Binasının fuayesi ve Manhattan'ın 42. Caddesindeki Grand Central İstasyonu'nun içi.

7. Taşınabilir pil ve seyahat adaptörü

Birleşik Krallık telefon anlaşmaları, ABD'deki aramaları ve verileri (veya uygun fiyatlı bolt-onları) daha fazla içerirkenNYC'deki WiFi noktalarıgelişiyor. Çevrimiçi olamasanız bile, bilgili gezgin, NYC'nin Five Boroughs'unu çevrimdışı navigasyon için Google Haritalar'a indirecek.

Her iki durumda da, taşınabilir bir pil, herhangi bir şehir molası için olduğu gibi bir zorunluluktur. 10.000 mAh kapasitesinin kuzeyinde herhangi bir yere gerek kalmasa da, telefonunuzu boştan en az bir kez şarj eden bir şey seçin.

Otel odanıza geri döndüğünüzde, dünya çapındaki herhangi bir seyahat adaptörü ABD için işe yarar, ancak USB yuvalı bir adaptör bulmak her zaman yardımcı olur.

Bunu beğendin mi?