Close
  • Ana
  • /
  • Yolculuk
  • /
  • Uçağa hangi bebek arabasını alabilirim?

Uçağa hangi bebek arabasını alabilirim?

Bizim gibi, çok uzun zamandır bir tatil için sabırsızlanıyorsanız, sonunda uçağa atlamayı başardığınızda mümkün olduğunca rahatlatıcı olmasını isteyeceksiniz. Evet, yedekte bir bebeğiniz veya yürümeye başlayan çocuğunuz varsa bu zor olabilir, ancak bize güvenin, doğru tekerlek seti hayatınızı çok daha kolaylaştıracaktır.


Gümrüğü (ve en önemlisi Gümrüksüz) bir esinti yapmak için tasarlanmış, aynı zamanda katlanması ve bagajda istiflenmesi, hatta üst dolaplara sıkıştırılması, hatta kırılmadan, her zamankinden daha hafif ve kompakt arabalar var. ekvatorda bir macera tatilinden bekleyeceğiniz türden bir ter. Bunlar için önerilerimizi şurada bulabilirsiniz:en iyi hafif seyahat arabasısatın alma rehberi.

Ve bazı ekonomik havayollarının aksine, daha lüks tekliflerden bazıları, bazı hediyelik eşyaları taşımak için mükemmel olan kapsamlı güneş kaplamaları ve alışveriş dolapları gibi küçük ekstralarla birlikte gelir… belki de büyük bir saman eşek olmasa da.

Kemerlerinizi bağlayın ve daha varış noktanıza varmadan acil çıkışlardan birini kullanmayı düşünmenizi engellemeye yetecek kadar iyi katlanır sistemler ve hafif çerçevelere sahip, uçaklar için mükemmel olan yüksekten uçan puset seçimimize göz atın. İyi yolculuklar!

Kurallar neler?

Bu yıl tatile çıktıysanız, dudak balsamının küçük plastik torbaya mı konması gerektiğine ve sırt çantanızın çok ağır mı yoksa sıkışıp sıkışmayacağına dair olağan muammaların yanı sıra birçok yeni kural arasında gezineceksiniz. bir üst dolap.


Sunduğumuz birçok bebek arabası, baş üstü dolaplarına sığabilme özelliğiyle övünür, ancak havayolunuzun politikasını kontrol etmeniz en iyisidir, çünkü bazıları diğerlerinden daha uygundur! Çantaların ve bebek arabalarının ağırlık sınırlarının yanı sıra karşılaması gereken katı ölçümler vardır. Bunları yanlış yapmak maliyetli olabilir ve tatilinize pahalı bir başlangıç ​​yapabilir!

Zaten bunu yapmanın artıları ve eksileri var. Elbette, çocuğunuzu koltuğuna götürürseniz daha kolay tutabilecek ve eşyalarını tutabileceksiniz, ancak aşırı heyecanlı veya mızmızlanan bir çocuğu dar bir alana sokarken koridorda bir arabayı katlamak hiç de kolay değil.


Bazı havayolları yalnızca tek bir el bagajına izin verir, bu nedenle pasaportunuzu vb. başka bir yerde tutmanız gerekir ve arabanız süper hafif değilse, kaldırıp bir baş üstü kutuya yerleştirmek koridoru taramanıza neden olabilir. içecek arabası için planlanandan daha erken.

Bununla birlikte, düzenli olarak spor salonuna giderseniz ve baş üstü depolamayı kolayca halledebilirseniz, iniş yaptığınızda çocuğunuzu bagaj teslim kuyruklarından ukala bir şekilde geçiyor olacaksınız. Seçim sizin, ancak bazen ekstra maliyet getirse de, her zaman bir arabayı bagaja koyabileceğinizi hatırlamaya değer.


Hava yolculuğu için en iyi bebek arabası nasıl seçilir

Boy:Dikkate alınması gereken ilk şey, bebek arabanızı el bagajı olarak taşımak isteyip istemediğinizdir. Baş üstü bir dolaba koymayı planlıyorsanız, boyut ve ağırlığa öncelik vermek bir zorunluluktur. Bazı arabalar, inanılmaz derecede küçük olacak şekilde tasarlanmıştır; bu, yalnızca sık uçan bir yolcuysanız (ya da olsaydınız!) harika değil, aynı zamanda toplu taşıma için de kullanışlıdır.

Ağırlık vs konfor: Spor arabalar gibi, bazı bebek arabaları, yaratık konforu pahasına mümkün olduğunca hafiftir ve süper soyulmuş bir araba herkese uygun olmayabilir. Bu nedenle, küçük çocuğunuzun ne kadar dolguyu sevdiğini (özellikle hafif bir uyuyan ise) ve yatma pozisyonları olup olmadığı gibi buggy özelliklerini düşünün. Çocuğunuz hareket halindeyken biraz kestirmeyi seviyorsa, arkaya yaslanmayan bir bebek arabası istemeyeceksiniz ve bu özelliğinden birkaç gram veya cm uğruna vazgeçmek, gideceğiniz yere vardığınızda tatilinizi zorlaştırabilir.

Yaş: Kulağa bariz geliyor, ancak hafif bebek arabalarının bebeğinizin yaşına uygun olup olmadığını düşünmek önemlidir. Daha az dolgulu bazıları, örneğin yalnızca altı aylık veya daha büyük bebekler için tasarlanmıştır.

Hava:Sıcak bir yere uçuyorsanız, iyi bir güneşliği olan bir arabaya ihtiyacınız olacak veya daha ıslak bir yere gidiyorsanız, tüm arabaların yağmurlukla gelmediğini ve bunların pahalı olabileceğini hatırlamaya değer. ekstra.


Ebeveyn ekstraları:Hafif arabalar nadiren bardak tutucular gibi ekstralarla birlikte gelir, ancak hediyelik eşya yüklemeyi planlıyorsanız bir arabanın alışveriş sepetinin boyutunu ve sağlamlığını kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Maliyet:Tatiller ve uçuşlar ucuz değildir, bu nedenle çoğu ebeveyn için bütçe çok önemlidir. Tabii ki, fazla harcamak istemezsiniz, ancak yakın zamanda kaybedilen zamanı telafi etmeyi ve birkaç seyahate çıkmayı planlıyorsanız, muhtemelen biraz harcamaya değer. Bebek arabasını ev gezileri için de kullanmayı planlıyorsanız, örtü/başlık, alışveriş sepetinin boyutu ve uzanma seçenekleri gibi tüm küçük ekstraları kontrol etmek isteyeceksiniz. Bunlar yanlışsa sizi yurtiçinde ve yurtdışında çıldırtacaklar!

Bunu beğendin mi?