Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Düğüne ne giyilir: erkek stil rehberi

Düğüne ne giyilir: erkek stil rehberi

Düğünler çok eğlenceli olabilir ama aynı zamanda inanılmaz derecede stresli olabilir - giyim söz konusu olduğunda çok fazla soru vardır. Düğün konuğu olarak ne giymeliyim? Sağdıç olarak ne giymeliyim? Düğünler siyah kravat mı?


Çeşitli kıyafet kuralları ve gelenekler, bir mayın tarlası ve sert elbise ayakkabılarıyla saatlerce dans etmenin ön koşulu ile - düğünler için hazırlık yapmak çaba gerektirir.

Hazırlık her şeyden çok işe yarıyor gibi görünse de, düğünler bir kutlama ve aynı zamanda bir sürü eğlence anlamına gelir. Öyleyse nasıl giyineceğimize karar vermek bir olay olmaktan çok bu yönü yansıtmalıdır.Sahip olmakkatılmak için. Sonuçta, bir düğün aslında çok büyük bir partidir.

Bu, bir çiftin birlikte yaşadıkları en büyük gün ve o günü arkadaşlarınızla, ailenizle veya her ikisiyle de paylaşmaya davet edildiniz.

Bu nedenle, oyununuzu iyileştirmeye yardımcı olmak için, düğünlerde ne giyeceğinize karar vermenize yardımcı olacak bir kıyafet kodları ve stil seçenekleri listesi hazırladık.


Siyah kravat

Siyah kravatlı elbise çok resmidir ve düğünlerde de yaygındır, bu yüzden bu stile aşina olmanız iyi bir fikirdir. Siyah kravatın ana unsurları, siyah papyonlu beyaz bir gömlek, yelek ve akşam ceketi (ABD'de smokin). Esasen budur.


Siyah kravatın her zaman siyah bir kravat veya takım elbise içermesi gerekmez, bu nedenle ihtiyaç duyduğunuzda lacivert veya gri tonları deneyebilirsiniz. Dahil edilecek diğer öğeler kol düğmeleri, siyah deri ayakkabılar ve hatta askılardır, ancak bunlar ön koşul değildir.

Sık sık siyah kravat etkinliklerine katılmanız gerekeceğinden, ihtiyaç duyduğunuzda keskin görünebilmeniz için kaliteli parçalara yatırım yapmak iyi bir fikirdir.


Siyah kravat kıyafetlerini buradan satın alın:

& Ldquo; siyah kravat isteğe bağlı & rdquo; anlamına gelmek?

Adından da anlaşılacağı gibi, isteğe bağlı siyah kravat kıyafeti, davetlilerin siyah kravat stilini benimseyip benimsemeyeceklerine karar vermelerine olanak tanır. Pek çok erkeğin akşam yemeği ceketleri ve kravatları giymesi muhtemeldir, ancak bu düğünlerde normal gri ve lacivert takımları görme olasılığınız da aynı derecede yüksektir. Şüpheniz varsa, az giyinmek yerine biraz fazla giyin.

Gömleği giymek ve kravat takmak kötü bir fikir değil ama papyonu tercih etmeyebilirsiniz. Gerçekten tercih ettiğiniz şeye bağlı. Belki siyah kravatın isteğe bağlı olarak siyah kravat teması olduğunu düşünebilirsiniz, ancak gerçek şu ki, kendinizi rahat hissettiğiniz her şeyi giymeniz daha iyi.


Kokteyl kıyafeti

Kokteyl, siyah kravattan daha az resmi bir kıyafet kuralıdır, bu nedenle burada stil seçenekleriyle oynamak için biraz alan vardır.

Yüksek resmi ve normal bir ofis takımı arasında bir yere oturur, yani her zaman belirli bir kurallar dizisine kilitlenmezsiniz.

Yapmamaya karar verdiğiniz kadar çabuk kravat takabilirsiniz. Örneğin, tek renkli gömlek ve kahverengi ayakkabılarla donanma kıyafeti deneyin. Ayak bileklerinize biraz güneşlenmek için açık havada bir yaz düğünü için çorapları bile atabilirsiniz. Kol düğmesi eklemek de burada hoş bir dokunuş olacaktır.

Kokteyl kıyafetlerini buradan satın alın:

Gündelik giyim

Günlük düğün kıyafetleri göründüğü kadar rahat değil. Sen yapmazkenSahip olmakyelek ve siyah kravat takmak için ne kadar rahat gidebileceğiniz hala biraz sınırlı. Yani bir tişört maalesef onu kesmeyecek. Resmi giyime gündelik bir bakış olarak düşünün.

Gitmek için iyi seçenekler arasında blazer ceketli pantolonlar bulunur ya da güvenli rotayı takip edip bir takım elbise giyebilirsiniz. Günlük elbise düğünlerinde kravat takmak muhtemelen daha iyidir, ancak bu durumda bir gereklilik olmaktan çok kişisel tercihinizdir. Kahverengi veya siyah deri ayakkabılar iyi seçimlerdir ve utangaç hissetmiyorsanız, onu güçlendirmek için bir çift süet ayakkabı giyin.

Günlük kıyafetleri buradan satın alın:

Rahat bir kıyafet koduysa ne yapmalı

Rahat ya da var olmayan bir kıyafet kuralına sahip düğünleri sık sık duymasanız da, düşündüğünüzden daha yaygındır.

Kıyafet kurallarının az olması veya hiç olmamasıyla ilgili harika olan şey, uygunluk sınırlarını aşıp geçmediğiniz konusunda endişelenmeden kendinizi cesurca şekillendirebilmenizdir. Şimdi rahat bir düğün kıyafeti için bazı seçeneklere göz atalım.

Teknik olarak bir akşam yemeği ceketi için gidebilseniz de, çok keskin giyinirseniz yeni evli çifti gösterme riski vardır (emin değilseniz bunu bile soruşturabilirsiniz).

Böylece, güvenli oynamak için kokteyl ile gündelik arasında bir yerde oturan bir kıyafeti deneyebilirsiniz. Gri veya lacivert bir takım elbise, kravatlı veya kravatsız beyaz gömlek ve siyah veya kahverengi deri ayakkabılar iyi seçeneklerdir.

Burada alışveriş kıyafetleri:

Unutma, her zaman sezon için giyin

Düğünlerde ne giyeceğinize karar vermenin bir parçası, kıyafet kurallarını doğru bir şekilde belirlemektir, ancak mevsimlik kıyafetler de aynı derecede önemlidir. Haftalar veya aylar öncesinden havanın nasıl olacağını tahmin edemezken, stilinizi düzeltmenize yardımcı olabilecek bazı bariz mevsimsel seçimler var.

Bir sonbahar düğünü için katman oyununuza odaklanmalısınız. Az ya da çok resmi düğünler için, çok sıcaksa bir yelek çıkarılabilir. Mevsimsel bir lezzet eklemek için toprak renklerini de deneyebilirsiniz. Bu arada kış düğünleri için rahat kumaşlara odaklanmayı tercih edebilirsiniz - bu nedenle yün, tüvit ve balıksırtı burada sağlam seçimlerdir.

Bir bahar düğünü sıcak ya da soğuk olabilir, bu nedenle yılın bu zamanında katman seçeneklerine sahip olmak iyi bir fikirdir. Sonbaharda olduğu gibi, ilkbahar düğünleri de renklerle oynamak için iyi bir fırsattır - yani sıcaksa mavi bir takım elbise, soğuksa gri. Yaz aylarında açık renkli bir takım elbise giyin ve mümkünse nefes alabilen kumaşlar eklemeyi deneyin. Yaz aylarında keten konusunda da yanlış gidemezsiniz.

Mevsimlik kıyafetleri buradan satın alın:

Beyaz kravatı unutma

Sadece en resmi düğünlerde beyaz kravat kıyafeti seçilecektir. Günlük giyim tarzınız değil, ancak bununla diğer kıyafet kuralları arasındaki farkları bilmek yine de iyidir.

Buradaki stil seçenekleri siyah bir kuyruk, beyaz papyon ve isteğe bağlı beyaz bir yelek içermelidir. Görünümü tamamlamak için kanat uçlu gömlek, düğmeli zımbalar ve siyah ayakkabılar eklemeyi unutmayın. Bu kıyafet kuralını kullanan bir düğün ciddi şekilde resmi bir mesele olsa da, o kadar yaygın değildir.