Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Ofisinize ne giymeli Noel partisi: 6 şık fikir

Ofisinize ne giymeli Noel partisi: 6 şık fikir

Noel partimize işimiz için bu kaçınılmaz davetle karşı karşıya kaldığımız yine yılın o zamanı. Bazılarımız için bu keyifli bir olay, ancak diğerleri için sarhoş sersemlik anılarını ve geçmiş yılların saçma kıyafet kurallarını geri getiriyor.


Hangi gruba dahil olursanız olun, nihai soru ofisinizde Noel partisine ne giyeceğinizdir.

Kıyafet kurallarının gündelik olduğu bir ofiste çalışıyorsanız, bu bir çentik atmanın ve akıllı bir kıyafet seçmenin zamanı olabilir. Belki de bir ceket giyip ona bir gün demekten mutlusundur - ya da belki de içeri girip smokin işi yapmanın zamanı gelmiştir.

İster davetiyede bir kıyafet kodu olsun, ister kendi başınıza karar vermekte özgür olun, doğru Noel partisi kıyafetine karar vermek için farklı yaklaşımlara bir göz atalım.


1. Ofis partisi kıyafetleri

Bu gerçekten işinizdeki terzilik kültürüne bağlı. Parti ofiste düzenleniyorsa - ofis yöneticisinin gece için 'yerleşik DJ' olduğu, ancak çoğunlukla SoundCloud'da mixler çaldığı bir parti - o zaman iyi bir kıyafetin ne olması gerektiğini ölçmek oldukça kolay olacaktır. Buradaki en önemli şey, bakmamanızdırdaha da kötüsüişteyken olduğundan daha fazla.

Bu partiler için iyi bir yaklaşım, olağan ofis kıyafet yönetmeliğiyle başlamaktır. Yani ofiste genel olarak herkes rahatsa, üç parçalı bir takım elbise giymek zorunda kalmadan işinizi hızlandırabilirsiniz. İyi bir kural, çalıştığınızdan biraz daha resmi bir görünüm tercih etmektir, bu nedenle günlük olarak bir yakalı, elbise pantolonu ve ayakkabı giyiyorsanız, o zaman dar kesim bir takım elbise tercih edebilirsiniz. çalışma partisi için siyah veya lacivert.

Burada alışveriş kıyafetleri:


2. Şık rahat kıyafetler

Öngörülen bir kıyafet kodu yoksa, güvenilir bir kıyafet sadece şık ve rahat kıyafetler giymektir. Bu, meslektaşlarınızı etkilemek için iyi planlanmış bir kıyafeti nasıl seçeceğinizi düşünüyorsanız tüm endişenizi ortadan kaldırır. Hazırladığınız parti türü bu değilse, smart casual sağlam bir seçimdir.

Peki ona nasıl yaklaşmalısın? Basit tutmak için bir gömleğin üzerine kaliteli bir örme süveter atabilir ya da kanıtlanmış gömlek, kot pantolon ve blazer kombinasyonunu tercih edebilirsiniz. Akılda tutulması gereken iyi bir şey, gündelik ve resmi arasında nasıl denge kurmak isteyeceğinizdir, örneğin birini diğerine dengeleyerek ve her iki yönde de tepeden geçmeden.

Şık rahat kıyafetleri buradan satın alın:


3. Şenlikli kıyafetler

Burası eğlenebileceğiniz yerdir, ancak aynı zamanda kendinizi komik bir şekilde kötü gösterebileceğiniz yerdir. Dolayısıyla, bacalardan aşağı inmeye hazırlanıyormuş gibi giyinmek yerine, Noel öğeleriyle eğlenceli ve tematik bir şekilde çalışabilirsiniz.

Buradaki bazı kolay olanlar kırmızı ve yeşil tonları giyiyor ve üstüne siyah veya beyaz vurgular ekliyor. Çirkin Noel kazakları da eğlenceli olabilirken, kıyafetinizin başka yerlerinde nötr renklerle eşleşen kaliteli bir Fair Isle süveteri tercih edebilir veya temalı görünümünüzün tuvali olmak için süper rahat bir kot pantolon ve spor ayakkabı kombinasyonu ile düşük anahtar tutabilirsiniz. .

Festival kıyafetlerini buradan satın alın:

4. Kurumsal partiler

Muhtemelen bu davete, kıyafet kurallarıyla ilgili bazı şartlar ve bir bonus & ldquo; sürpriz konuk & rdquo; yapmayacaksıninanmakşirket rezervasyon yaptı (muhtemelen ofis yöneticinizdir). Seçtiğiniz kıyafetle tekerleği yeniden icat etmek istemeyeceksiniz - ancak 1500 meslektaşınız siyah kravatlıyken sıradan görünmek veya tam tersi ideal bir senaryo değildir.

Davet siyah kravat ise, basit bir smokin işidir. Kokteyl ise, o zaman yine de keskin görünebilir ve kravattan vazgeçerken daha rahat hissedebilirsiniz. Daha da kolay olan, en sevdiğiniz kot pantolon veya takım elbise pantolonunuz ve düzgünce preslenmiş bir gömlek olabilecek şık rahatlık. Doğru geliyorsa kuralları yıkın, sadece kıyafet kurallarında çok fazla yukarı veya aşağı giderseniz tüm yanlış nedenlerle öne çıkabileceğinizi de unutmayın.

Siyah kravat kıyafetlerini buradan satın alın:

5. Öğle yemeği partileri

Başlangıç ​​gibi daha küçük bir şirket için çalışıyorsanız, öğle yemeği partisi gibi daha küçük ölçekli bir etkinliğe davet edilebilirsiniz. Bu, yerel bir restoranda öğle yemeği veya belki de ofiste bir etkinlik olabilir. Bu partiler için giyinmek için iyi bir taktik, onu biraz daha ileriye taşımaktır.

Bu nedenle, normalde çalışmak için giydiğiniz şeyi ortaya çıkarmak veya tamamen kıyafet moduna geçmek yerine, sıradan zımbalarınıza bir akıllı öğe eklemeyi deneyin. Yani burada bir gömlek üzerine bir blazer veya dar kesim bir ceket veya kaşmir bir süveter ve klasik bir gömlekle eşleşen bir çift kutulu beyaz spor ayakkabı işe yarıyor. Basit tutmak istiyorsanız, aksesuarlar kıyafetinizi kolayca kaldırabilir veya bir rollneck ve arsız mokasenle görünüşünüzü süsleyebilir.

Blazerleri buradan satın al:

6. Pub partileri

Bu, stil açısından yaklaşması en kolay taraflardan biri olmalıdır. Bu, hiç çaba göstermemeniz gerektiği anlamına gelmez, ama belli ki kot pantolon ve süveter giyerseniz kimse kafası karışmış görünmeyecektir. Bu nedenle, ideal pub partisi görünümünü elde etmek için çok zaman harcamak yerine, gardırobunuzda zaten olanı vurgulamak isteyebilirsiniz.

Parti, iş bittikten hemen sonra yapılıyorsa, şık bir örgü yün kazak veya rahat bir kaşmir atkı atabilirsiniz. Buradaki püf noktası, kıyafetinizi hafta içi stilinizden farklı bir şekilde, ancak onu yeniden icat etmeden değiştirmektir. Ancak daha da basit tutmayı tercih ederseniz, hepsini tek bir parçaya eklemeye çalışmak yerine, mavi, gri veya kırmızı gibi kış renklerinin etkileşimini tercih edebilirsiniz.

Örme süveterleri buradan satın alın:

Bunu beğendin mi?