Close

20 yıl sonra telefonunuz nasıl olacak?

Telefonlar açısından 20 yıl öncesine bakarsanız, benzerlerine geri dönersiniz.Nokia 8110, ve bu size gideceğimiz hızlı hız hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatmalı - yani önümüzdeki yirmi yıl içinde bu sıçrama aynı derecede büyük mü, yoksa daha mı büyük olacak?


Nokia 8110 cep telefonunun tek renkli bir LCD ekranı ve dokunmatik ekranı olmadığı için klavye için bir tuş takımı vardı. The Matrix'teki sahnelerden birinde yer almış olabilir, ancak telefon görüşmeleri ve metin mesajları gönderip almaktan daha fazlasını yapamazdı.

2036 telefonları,iPhone 7iPhone 7, Nokia 8110'dan mı? Pingtwitter kristal küreye bakmak için biraz zaman harcadık ve bunlar, bundan yaklaşık 20 yıl sonra yepyeni bir el cihazını açtığımızda görmeyi umduğumuz değişiklikler.

Daha iyi piller

Pil ömrü, telefon kullanıcıları arasında en büyük sorun olmaya devam ediyor. Telefonlarımız daha güçlü hale geldikçe ve daha iyi ekranlara sahip olduklarından, pillerin her zaman ayak uydurmakta zorlandığı anlaşılabilir.


İyi haber şu ki, daha iyi bir pil teknolojisi geliyor.Nanobatiller(mevcut güç paketlerindeki bitlerden yüzlerce kat daha küçük olan küçük kule yapılarını içerir) geliştirilmiş, daha verimli malzemelere (lityum metal folyo gibi).

20 yıl içinde telefonları bir gecede takılı bırakmaktansa su ısıtıcısı kaynarken doldurmaktan bahsediyor olabileceğimiz düşünülemez. Kablosuz şarj da standart hale gelmelidir, böylece her yüzey bir şarj cihazı olur.


Daha da fazlasını ister misiniz? Suyla çalışan bir telefon piline ne dersiniz?Hidrojen yakıt hücreleriSamsung tarafından ilk olarak 2008'de önerilen, hidrojen gazı üretmek için telefondaki su ile metal bir element arasındaki reaksiyonu kullanarak hücreyi güçlendiriyor. Yine de bir Samsung-Evian bağını bekliyoruz.

Telefon ekranlarının katlanması


Artık ekranlarında kavisli kenarları olan telefonlara alıştık ve bu teknolojinin önümüzdeki yirmi yılda önemli ölçüde gelişmesini bekleyebilirsiniz.

2036'ya kadar katlayıp cebinize koyabileceğiniz bir telefon görecek miyiz? Söylemesi zor, ancak ekran teknolojisinin hazır olacağı neredeyse kesin - bu sadece telefon üreticilerinin diğer tüm parçaları da esnetip esnetemeyeceği sorusu.

Olacakçok daha fazlası oluyorÖnümüzdeki birkaç yıl içinde telefon ekranları alanında da: güneş enerjisiyle çalışan ekranları veya telefonunuzun birkaç santimetre yukarısına bir görüntü yansıtabilen holografik ekranları düşünün (bu, en sevdiğiniz sonsuz koşucunuzu oynaması biraz daha kolay hale getirebilir).

Ayrıca, ekranların daha akıllı ve daha duyarlı hale geldiğini, kağıdı veya diğer doku türlerini taklit edebilen ekranları göreceğiz. Gibi cihazlarApple İzlezaten temel dokunsal geribildirime sahipsiniz ve bu nedenle 20 yıl içinde çok daha gelişmiş olacak - oyunlardan ve uygulamalardan alabileceğiniz türden dokunsal tepkileri hayal edin.


Konsol öldürme grafikleri

Eskiden ev konsollarının atari-makine grafiklerini geride bıraktığını hayal ettik. Daha sonra her şey, PC'lerin konsol grafiklerini düzleştirmesinin ne kadar süreceğini görmekle ilgiliydi. Şimdi, telefonların konsolları geride bırakmasının ne kadar süreceğini görmek için büyük bir yarış içindeyiz.

Grafik kartı alanındaki hüneri göz önüne alındığında, şaşırtıcı değilNvidia ilerlemeye devam ediyormarkanın teknolojinin düğüm hızında ilerlediğini bize teyit etmesiyle cep telefonunu konsolunuz için gerçek bir rakip haline getirmek.

Her yıl akıllı telefonlarımızın grafik yetenekleri daha iyi hale geliyor ve 2036'nın cihazları kolayca geride kalmalı sony-ps4-pro-review-Pingtwitters-official-playstation-4-pro-reviewgünümüzün. Ev konsollarımızın ne kadar gelişmiş olacağı o zamana kadar görülecek, ancak son 5-10 yıldaki değişim hızına dayanarak dört gözle bekleyeceğimiz çok şey olduğunu söyleyebiliriz.

Sanal gerçekliği unutmayalım,zaten akıllı telefonlardasınırlı biçimde. Daha iyi grafikler ve daha iyi ekranlar, daha iyi sanal dünyalar ve zar zor farkedilebilen giyilebilir kulaklıklar anlamına gelecektir.

Süper ağ hızları

Çoğumuz 4G ile daha yeni uğraşıyoruz, ancak5G zaten motorunu döndürüyor. Muhtemelen 2020 yılına kadar lezzetlerini tadamayacaksınız, ancak şu anda mevcut olandan 70 kat daha hızlı hızlar sunarak telefonları kullanma şeklimizde devrim yaratacaklar.

Üç saniyede bir film mi istiyorsunuz? Bitti. Spotify albümünü merak ediyor ama indirmek için zamanın olup olmadığından emin değil misin? Bu cümleyi okumak için geçen sürede zaten oldu. Sadece akıl almaz derecede hızlı olmakla kalmaz, aynı zamanda eski bilgisayarınızın sabit sürücüsünün bir şeyler kaydedebileceğinden yaklaşık on kat daha hızlıdır.

Konsol düzeyindeki oyunların telefonunuza akışı artık o sinir bozucu gecikmeye sahip olmayacak, bu nedenle otobüste uzaktan konsol oyunları oynamak nihayet gerçek olacak. Diğer uçtaki sunucular ve web siteleri yeterince hızlı olduğu sürece, web'de gezinmek ve akışlı videoları izlemek, telefonunuzda depolanan içeriğe bakmak kadar hızlı olacaktır.

Süper hızlı, her yerde bulunan bir mobil ağın ne gibi bir fark yaratabileceğini vurgulamak zordur - nereye giderseniz gidin, her zaman yüksek hızlı Wi-Fi'ye sahip olduğunuzu hayal edin. 2036'da hayal etmenize gerek kalmayacak.

Dijital asistanlar

Cortana, Siri ve beğenilerGoogle AsistanZaten bugünün telefonlarında büyük roller oynuyorlar, ancak 20 yıl içinde sahip olacakları etkiyle karşılaştırıldığında hiçbir şey değil.

Bu yardımcı uygulamalar daha akıllı hale geldikçe ve hakkımızda daha çok şey öğrendikçe, yeniliğin önümüzdeki birkaç on yıl içinde gerçekleşeceği yer burası. Geleneksel uygulama satırları ve sütunları, onu görmek istediğimizi bilmeden önce görmek istediklerimizi bize gösteren basitleştirilmiş bir arayüzle değiştirilmek üzere ortadan kalkacak.

Suriyeve rakipleri, telefonunuzla konuştuğunuz arkadaşlarınızdan ve ailenizden neredeyse ayırt edilemez olacaklar ve Eğer Onun filmini izlediyseniz, bunun nasıl sonuçlanacağını biliyorsunuz. Kulağa korkutucu gelebilir, ancak oldukça faydalı olmalıdır.

Bunun yerine bulutla iletişim kurmak için küçük mikrofonlar ve kulaklıklar kullandığımız için telefonun tüm konsepti ortadan kalkabilir, ancak isteğe bağlı, katlanabilir olsa bile bir tür ekran olma olasılığı hala var - aksi halde başka nasılsın Star Wars Episode XVIII spin-off oyununda savaşacak mısınız?