Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Kilo vermek için egzersiz yapmanın en iyi zamanı nedir? Cevabı bilim olabilir

Kilo vermek için egzersiz yapmanın en iyi zamanı nedir? Cevabı bilim olabilir

Hızlı kilo vermek için sihirli bir değnek yoktur, ancak yakın zamanda yapılan bir araştırma, egzersizi doğru zamanlamanın uzun vadede kilo vermenize ve kilo vermenize yardımcı olabileceğini öne sürüyor. Sabah erken mi, sabah geç mi, öğleden sonra mı yoksa akşam mı egzersiz yapmalısınız? Kesin olan bir şey var: Düzenli egzersiz ve tutarlılık hem kilo vermeye hem de daha sağlıklı olmaya yardımcı olacaktır.


Araştırmanın adı 'Başarılı Kilo Verme Sağlayıcıları Arasında Egzersiz Performansının Zamanlaması ve Egzersiz Düzeylerindeki Tutarlılık İlişkisi've Temmuz 2019'da yayınlandı ve' geçici olarak tutarlı sporcular arasında% 47,8'inin sabah erken saatlerde spor yaptığı 'sonucuna vardı. Bunun anlamı, sabahın erken saatlerinde egzersiz yapan kişilerin egzersiz yapmaya devam etme olasılığının en yüksek olduğu ve bu nedenlegöbek yağını kaybetmekuzun vadede.

İkinci sırada akşam sporcuları (% 25.1), ardından sabah geç saatlerde (% 15.6) ve son olarak öğleden sonra spor yapanlar (% 11.4) geldi.

Withings Body Cardio Wi-Fi Vücut Kompozisyonu Akıllı Tartı |Amazon İngiltere'de 129,95 £ karşılığında satın alın
Withings Body Cardio herhangi bir akıllı banyo tartısı değildir, nabız dalga hızı ile kardiyovasküler sağlığınızı tahmin edebilir ve hassas ağırlık (+/- 0.1kg / 0.2 lbs), vücut yağı ve vücut su yüzdelerinin yanı sıra kas ve kemik kütlesi sağlayabilir. okumalar. Health Mate uygulamasında sekiz kullanıcıya kadar destekler ve verileri WiFi veya Bluetooth aracılığıyla otomatik olarak senkronize eder.


kilo vermek için egzersiz yapmak için en iyi zaman

Koşu bandına çıkın - tercihen sabah erken saatlerde


(Resim kredisi: JTX Fitness)

Kilo vermek için egzersiz yapmanın en iyi zamanı nedir?

Araştırmacılar, 'zamansal olarak tutarlı sporcuların büyük bir kısmının sabah erken saatlerde egzersiz yapanlar olduğu' sonucuna varmış olsalar da, `` bulgular, günün aynı saatinde egzersiz yapmanın sabah erken saatlerde egzersiz yapıp yapmadığını '' söylüyor. sabah, öğleden sonra veya akşam olması, daha yüksek fiziksel aktivite seviyelerine ulaşmaya yardımcı olabilir '.

Bu nedenle, buradaki anahtar paket servisi, çoğu gün egzersiz için uygun olacağını bildiğiniz günün bir saatini seçmek ve buna bağlı kalmaktır. Sabahın erken saatlerinde, işten önce daha fazla vaktiniz varsa,koşu ayakkabılarıve o zaman en yakın orman yolunda koşuya çıkın. Önce biraz iş yapmayı tercih ederseniz, ardındankoşu bandıöğleden sonra spor salonunda, sık sık gittiğiniz sürece işe yarayabilir.


Günümüzün en iyi Spor Salonu ve Fitness fırsatları Muc-Off Wet Chain Lube, 50 ... Muc-Off Wet Lube Amazon £ 3,99 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Aria Air Bluetooth ...Fitbit Aria HavaJohn Lewis ve Ortakları34,99 Görünüm Tüm fiyatları görünVücut için Ölçüm Bandı 60 ... RayTour Şerit Ölçü Amazon £ 3,45 İnceleTüm fiyatları görünYoga Mad Hi Yoğunluklu Köpük Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon £ 4,99 GörüntüleTüm fiyatları görünGritin Atlama İpi Kum Atlama İpi Amazon £ 4,99 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon £ 12.99 İnceleTüm fiyatları görünÇıplak Kütle - Tamamen Doğal ... Çıplak Beslenme Çıplak Kütle Kilo Arttırıcı Amazon £ 49.99 GörüntüleTüm fiyatları görünRapha Bayanlar Lacivert Beyaz ... Rapha Patent Forması Amazon £ 60.75 GörüntüleTüm fiyatları göründhb Extreme Kış Eldivenleri ... dhb Extreme Kış eldivenleri Wiggle £ 45 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Hardcastle 30Kg Ayarlanabilir ... Hardcastle 30Kg Ayarlanabilir Dambıl Halter Amazon £ 99.99 £ 89.99 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz