Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • WhatsApp iOS güncellemesi, mesajlaşma hizmetinin bu iPhone'larda çalışmayı durdurduğunu görecek

WhatsApp iOS güncellemesi, mesajlaşma hizmetinin bu iPhone'larda çalışmayı durdurduğunu görecek

WhatsApp, yaklaşan gizlilik politikası değişikliklerini kabul etmeyen bazı kullanıcılar için birkaç ay içinde çalışmayı durduracak şekilde ayarlanmış olsa da, iPhone kullanıcıları da uygulamanın en son beta güncellemesinde eski modeller için desteği bırakmasıyla kaba bir uyanış içindeler.

WhatsApp beta 2.21.50.11 App Store'a geldi ve mesajlaşma hizmeti iOS 9 desteğini düşürdü, yani yenisini aldıysanıziPhone 12, iyi olacaksın. Yıllar boyunca cihazlarına sıkı sıkıya bağlı kalan Apple hayranları, kendilerini bu durumdan etkilenecek olanlardır; ikonikiphone 4(bir konsept video ile çarpıcı bir yeniden başlatmaya sahipgeçen hafta) artık WhatsApp tarafından desteklenmeyecek.iPhone 4Sve Apple'ın A5 işlemcisini barındıran daha eski modeller.

kullanıyorsanıziPhone 5veya daha yenisiyse, WhatsApp beta sürümünün en son sürümünü yükleyebilir ve istediğiniz içeriği inceleyebilirsiniz. Ancak unutmayın, WhatsApp'tan dışlanacak olanlar yalnızca eski iPhone kullanıcıları değil; gizlilik politikası ücretleri ve milyonlarca hesabı öfkelendirebilir15 Mayıs'tan sonra silindi.

Yeni WhatsApp gizlilik politikası Birleşik Krallık ve AB'deki kullanıcıları etkilemeyecek, ancak diğer herkes Mayıs ayında (bundan önce isteğe bağlı olan) şartları kabul etmek zorunda kalacak, aksi takdirde hizmeti kullanamazlar. Yeni şartların aslında Şubat ayında yürürlüğe girmesi gerekiyordu, ancak kullanıcıların gördüğü büyük bir tepkiden sonragemiyi rakip servise atla Signal, WhatsApp güncellenen gizlilik politikasını kabul etmek için son tarihi uzattı veçaba sarf ettikullanıcılara gizliliklerinin korunacağına dair güvence vermek için.


WhatsApp ayrıca Snapchat ve Instagram gibi platformlardan tanıyabileceğiniz bir dizi yeni özelliği sıralıyor ve gelecekteki bir güncellemede kendi kendini imha eden fotoğraflar kullanıma sunuluyor.

WABetaBilgiayrıca, mesajlaşma hizmetinin, kişiden yeni bir mesaj aldığınızda gelen kutunuza geri getirmek yerine, arşivlenmiş sohbetleri arşivde tutacak uzun bir gecikmiş güncelleme için olduğunu bildiriyor. Henüz yayında değil, ancak özellik geliştirme aşamasında ve kullanıma sunulduğunda iyi karşılanmalıdır.


Mayıs ayı sonundan sonra WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek konusunda hala kararsızsanız, Pingtwitter'ün seçimlerine göz atabilirsiniz.en iyi WhatsApp alternatifleri.